Dziecko

Osoba, która nie osiągnęła jeszcze dojrzałości. Syn lub córka, z którymi łączą nas więzi emocjonalne, rodzinne i inne. Osoba niedorosła wymagająca mniejszej czy większej opieki rodzica do 18 roku życia. Podpowiemy jak dobrze wychować dziecko.


5 złych nawyków, które możesz przekazać swoich dzieciom, podczas ich rozwoju

Nawyki i przyzwyczajenia są nierozłącznym elementem naszego życia. Zostając rodzicem, próbujemy dawać dziecku jak najlepszy przykład siebie samego. Jednak pamiętajmy, że jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo do popełniania błędów. Nasze nawyki także nie zawsze są właściwe. Oto kilka przykładów złych nawyków, które należy kontrolować i wyeliminować, by dziecko w trakcie swojego rozwoju ich nie nabyło. Pamiętajmy, dzieci uczą się głównie poprzez naśladownictwo, a w początkowych etapach życia, najwięcej przebywają właśnie z nami i to nas chcą naśladować ponieważ stajemy się dla nich tzw. „osobami znaczącymi” (autorytetem).

Trzymaj się tych zasad, jeśli chcesz, aby Twoje dziecko było bezpieczne w wakacje

Zbliża się tak długo wyczekiwany sezon wakacyjny. Czas pełen relaksu, odpoczynku, ładowania baterii i spędzania czasu wspólnie z rodziną i bliskimi. Jest to to bezapelacyjnie jeden z najprzyjemniejszych okresów w roku. Jednak nie warto zapominać o niebezpieczeństwach, które czyhają na dzieci podczas wyjazdów. Oto kilka wskazówek, jak właściwie zadbać  o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji.

4 pomocne sposoby na adaptację dziecka w przedszkolu

Wysłanie dziecka do przedszkola to nie łatwa sprawa. Dziecko nie zawsze, chętnie wybiera się w nowe miejsca, gdzie jest zmuszone, do spędzania czasu poza domem. W jaki sposób pomóc dziecko oswoić się z nową sytuacją?

3 rzeczy z naszego dzieciństwa, których obecnie dzieci nie doświadczą!

Każde pokolenie jest nieco inne – to prawda. Jednak kiedy porównujesz dzieciństwo swoje i swoich dzieci, tak naprawdę widzisz w nim więcej różnic niż podobieństw. Dowiedz się zatem, czego współczesne dzieciaki nie doświadczą!

Jak urozmaicić wakacje dziecku? 4 proste sposoby

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a zatem ten czas, kiedy bardziej doceniamy rozrywkę, przebywanie na świeżym powietrzu i zabawę – dzieci także. Wiadomo że tygodniowy czy nawet dłuższy wyjazd nie jest w stanie wystarczyć maluchowi. Jednak możesz w prosty sposób urozmaicić mu ten czas!

4 sposoby na nadpobudliwe dziecko – jak je zmienić?

Jeśli Twoje dziecko jest nadpobudliwe, z całą pewnością szukasz skutecznych i prostych zarazem sposobów na to, jak je nieco uspokoić i stonować. Na szczęście u nas je znajdziesz!

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl