Dziecko

Osoba, która nie osiągnęła jeszcze dojrzałości. Syn lub córka, z którymi łączą nas więzi emocjonalne, rodzinne i inne. Osoba niedorosła wymagająca mniejszej czy większej opieki rodzica do 18 roku życia. Podpowiemy jak dobrze wychować dziecko.


3 mitów na temat dobrego wychowania dziecka, w które każda z nas wierzy

Większość rodziców staje się coraz bardziej nowoczesna jeśli chodzi o wychowywanie ich dzieci. Jednak nadal bardzo duża cześć stosuje i przestrzega mity, które były im samym wpawane przez ich rodziców. Jakie mity najczęściej są stosowane podczas wychowywania dzieci oraz które z pewnością należy obalić. Oto lista 3 z nich.

3 cech, które syn po tobie odziedziczy

Każda z nas chciałaby aby nasze dziecko odziedziczyło po nas jak najwięcej cech. Mając córeczkę z pewnością jesteśmy pewne, że chcemy aby była taka sama jak my pod względem wyglądu. Mając jednak syna czasami trudno stwierdzić jakie cechy po nas odziedziczy ponieważ z reguły chłopczyk bardziej upodabniają się do swoich ojców. Jakie jednak cechy może odziedziczyć po Tobie Twój syn? Oto lista 3 najbardziej popularnych cech, które zazwyczaj synowi odziedziczają po swoich matkach.

Jak przygotować dziecko do przedszkola - praktyczne porady dla rodziców

Wielu rodziców posyłając swoje dziecko do przedszkola, stresuje się niemal, że tak samo jak maluch. Nie jesteśmy pewni czy dziecko przystosuje się do nowych warunków, będzie na tyle samodzielne aby sobie poradzić a może będzie nadmiernie tęsknić za domem. Wszystkie te czynniki są kwestią problematyczną, jednak można sobie z tym poradzić. Nie zapominajmy, że, to właśnie przedszkole wprowadza dziecko czy też przygotowuje je do pełnienia ważnych ról społecznych, takich jak np. uczeń czy kolega. Oto kilka porad dla rodziców posyłających swoją pociechę do przedszkola.

Profilaktyka i pielęgnacja pieluszkowego zapalenia skóry u dzieci

Pieluszkowe zapalenie skóry to częsta przypadłość małych dzieci. Choć w większości przypadków powodem dolegliwości jest niewłaściwa pielęgnacja, nie zawsze zaniedbanie rodziców sprawia, że maluchy zmagają się z tym problemem. Pielęgnacja delikatnej skóry maleństwa to bowiem twardy orzech do zgryzienia. Jak zatem prawidłowo dbać o skórę dziecka?

Pierwsze dni dziecka w szkole - jak sprawić, aby były udane?

Posyłając dziecko do szkoły często towarzyszy nam wiele lęków i obaw zazwyczaj odnoszących się do odpowiedniego zaklimatyzowania się w nowym miejscu czy znalezienia jakiejś bratniej duszy. Chcemy aby okres szkoły i dzieciństwa kojarzył się naszemu dziecko wyłącznie dobrze. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie uchronić je przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Są jednak pewne czynniki na które mamy wpływ i to właśnie na nich należy się skupić. Oto kilka porad jak sprawić by pierwsze dni dziecka a w szkole były udane.

3 najbardziej nieodpowiedzialne zachowania rodziców, których dziecko Ci nie wybaczy

Niestety coraz częściej większość rodziców zaczyna zachowywać się bardziej nieodpowiedzialnie. Z czasem zaczyna to irytować nawet ich dzieci ponieważ uważają, że zachowanie ich rodziców jest nieodpowiedzialne i nie do wybaczenia. Co takiego robią rodzice, że nawet ich dzieci zauważają, że popełniają błędy? Oto 4 najbardziej nieodpowiedzialne zachowania większości rodziców, których z pewnością nie wybaczą im dzieci.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl