Dziecko

Osoba, która nie osiągnęła jeszcze dojrzałości. Syn lub córka, z którymi łączą nas więzi emocjonalne, rodzinne i inne. Osoba niedorosła wymagająca mniejszej czy większej opieki rodzica do 18 roku życia. Podpowiemy jak dobrze wychować dziecko.


Czy niemowlę jest bezpieczne w basenie?

Gdy pojawiło się w naszym życiu dziecko, to nagle wszystko zmieniło się o 180 stopni. Niektórych rzeczy uczymy się, gdy nasza rodzina się powiększa. Wiedza teoretyczna nie przekłada się tutaj w stu procentach na umiejętności praktyczne. Do tego wszystkiego dochodzi strach o własne dziecko. Na pewno jako młodzi rodzice słyszeliśmy o zajęciach dla niemowląt na basenie. Słysząc to, mamy sporo wątpliwości i zastanawiamy się, czy pomysł ten będzie pomysłem odpowiednim. Koniecznie sprawdźmy, jaka jest prawda.

Czy pies dla dziecka to dobry wybór? Jakie to koszty?

Wielu rodziców zastanawia się nad kupnem lub przygarnięciem psa dla swojego dziecka. Zależy im na nauce odpowiedzialności, troskliwości i podarowaniu dziecku wiernego przyjaciela. Niestety bardzo często brakuje w tych przemyśleniach rozsądku oraz pewnej świadomości, co skutkuje oddaniem po jakimś czasie zwierzaka do schroniska. Dlaczego się tak dzieje i kiedy warto podarować dziecku psa, a kiedy lepiej z tego zrezygnować?

Ciekawe i kreatywne zabawki dla dzieci

Prezenty dla dzieci rozwijające pasje to okazja na świetną zabawę z dodatkowym aspektem edukacyjnym. Odwiedzając znajomych, często zastanawiamy się nad kupnem drobnego upominku dla ich dzieci. Najczęściej kupujemy coś, co odzwierciedla zainteresowania dziecka, ale nie zawsze jest to łatwe do zrobienia. Choć większość ludzi stara się dawać prezenty, które będą odpowiadały przynajmniej niektórym zainteresowaniom dzieci ich przyjaciół, nie zawsze się to udaje. Lalki i instrumenty muzyczne to najczęściej wybierane zabawki, odpowiednio dla dziewczynek i chłopców. W tym artykule proponujemy inne ciekawe zabawki, które zadowolą nawet najbardziej wymagające dzieci i pozwolą im rozwijać swoje zainteresowania.

Pielęgnacja skóry niemowlaka – jak o nią dbać?

Niemowlęta i ich delikatna skóra to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Przez pierwsze trzy lata życia dziecka skóra dojrzewa, należy więc traktować ją w tym czasie ze szczególną uważnością.

Zabawki w dobrej hurtowni internetowej

Świadomość rodziców na temat roli zabawek w życiu dzieci stale wzrasta. Wielu z nich oczekuje już nie tylko śpiewających i świecących gadżetów, ale również produktów edukacyjnych spełniających unijne normy jakości. Jakie zabawki połączą naukę i zabawę oraz wspomogą rozwój dziecka w bezpieczny sposób? Oto kilka wskazówek.

Foteliki i size - Czym jest norma I- Size?

Jak wszyscy doskonale pamiętamy przez długi czas w Polsce dzieci mogły podróżować samochodem bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń- nie wymagane były foteliki, a najmłodsi zajmowali po prostu siedzenia przeznaczone dla dorosłych. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak niebezpieczna była to sytuacja. Na szczęście po 1999 r. przepisy uległy zmianie. Od tej pory każde dziecko w wzroście poniżej 150 cm podróż musi odbywać w foteliku.  Mimo upływu lat obowiązujące prawo dotyczące przewozu najmłodszych nadal nie gwarantowało im należytego bezpieczeństwa, o czy często wspominali specjaliści. Sytuacja ta doprowadziła właśnie do powstania normy I-Size, której celem utrzymanie jak najwyższych standardów bezpieczeństwa fotelików do przewozu dzieci.

Aplikacja KobiecePorady.pl