Dziecko

Osoba, która nie osiągnęła jeszcze dojrzałości. Syn lub córka, z którymi łączą nas więzi emocjonalne, rodzinne i inne. Osoba niedorosła wymagająca mniejszej czy większej opieki rodzica do 18 roku życia. Podpowiemy jak dobrze wychować dziecko.


Co zrobić, gdy dziecko staje się niegrzeczne? Istnieją skuteczne metody!

Niegrzeczne dziecko to problem, który dotyka coraz częściej rodziców zarówno starszych pociech jak i młodszych. Niestety bardzo wielu z nas nadal nie potrafi sobie poradzić z tym trudnym okresem w życiu i boryka się codziennie z tysiącem nowych problemów. Zatem, co zrobić gdy dziecko jest niegrzeczne? Oto 3 skuteczne sposoby.

Kolka u dziecka - 4 objawy, które na nią wskazują

Większość rodziców uważa, że gdy dziecko zbyt często płacze to z pewnością ma kolkę. Nic dziwnego przecież kolka to jedna z najczęściej występujących dolegliwości u niemowląt. Po czym poznać, że naszemu dziecku dokucza uporczywa kolka? Oto 4 objawy dzięki, którym sprawnie rozpoznasz kolkę u swojego niemowlaka.

Czy jesteś nadopiekuńcza? Te sygnały jasno Ci o tym powiedzą!

Bycie dobrą i oddaną matką to bardzo trudne zadanie. Ciężko uchronić się całkowicie od zachowań wskazujących na pewną nadopiekuńczość, warto jednak kontrolować swoje poczynania i działać w granicach zdrowego rozsądku. Co innego zabronić 10 latce wyjścia na koncert rockowy a co innego uczynić to z 18 letnią buntującą się nastolatką. Czy jesteś nadopiekuńcza? Te sygnały jasno Ci o tym powiedzą!

5 zabawek, które wpływają na rozwój Twojego dziecka!

Kupując dziecku zabawki zwróć uwagę na to, jakie mają one zastosowanie oraz dla jakiego wieku są przeznaczone. O ile dzieci starsze mogą się bawić zabawkami z niższego pułapu wiekowego o tyle dzieci młodsze nie powinny nigdy dostawać zabawek do których kiedyś tam „dorosną”, ponieważ niemożność wykonania zadania, do którego przeznaczona jest zabawka może wzbudzić w dziecku frustrację ale i pewne zahamowanie rozwojowe, poprzez obudzenie w sobie braku pewność siebie i czynności przez siebie wykonywanych. Oto zabawki, które pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. A Twoje dziecko już je ma?

Dlaczego dziecko nie przesypia nocy? Być może to jeden z tych błahych powodów!

Brak senności u dziecka to także brak senności u rodzica. Co więc zrobić, by dziecko przesypiało całe noce? Jakie są przyczyny tego, że nie potrafi przespać nocy, chodzi po mieszkaniu, budzi innych domowników a rano jest zwyczajnie niewyspane i niezadowolone? Oto nasze wskazówki.

5 rzeczy, które ma znaczenie w rozwoju dziecka

Będąc rodzicem musisz liczyć się z tym, że Twoje dziecko do prawidłowego rozwoju i zdrowego wchodzenia w coraz to nowsze etapy swojego życia potrzebuje Twojego wsparcia. Ty jako rodzic jesteś odpowiedzialna w dużej mierze za to, jakim człowiekiem będzie Twoja pociecha w przyszłości. Jak więc prawidłowo stymulować i kierować rozwojem dziecka? Które rzeczy naprawdę mają znaczenie?

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl