Fryzury porady

Skuteczne domowe sposoby na plączące się, matowe i suche włosy

Świetną alternatywą dla dostępnych w drogeriach, drogich kosmetyków do włosów, stanowią specyfiki, które możesz przygotować przy pomocy składników dostępnych w każdej kuchni. Poniżej przepisy na kilka z nich.

Plączące się włosy - kilka prostych sposobów na ich uporządkowanie

Żadna z nas nie lubi plączących się włosów – dochodzi wówczas do powstawania mało estetycznych, trudnych do rozczesania kołtunów Na szczęście, istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym można temu zapobiec.

#2 Śpisz z mokrymi włosami?

To przestań! Rozumiem, że jesteś zabiegana, że nie masz czasu, że Ci gorąco, że Ci się nie chce i 150 innych wymówek mi tu zaraz wymyślisz! Kochana moja – czy Ty sobie zdajesz sprawę z tego, że Twoje mokre włosy pozostawione sobie na noc to nie tylko możliwe przeziębienie? Czy Ty wiesz co tam się dzieje? Zaraz Ci powiem!

Woda brzozowa - niedrogi i sprytny sposób na zniszczone włosy

Sok z brzozy, czyli inaczej woda brzozowa (dawniej również oskoła, bzowina) to sok pozyskiwany bezpośrednio z pnia tego powszechnie występującego drzewa. Jak ją wykorzystywać?

Domowe sposoby na pozbycie się łupieżu

Łupież jest wynikiem przesuszonej skóry głowy. Można łatwo uporać się z tymi białymi drobinkami, które szpecą nasz wizerunek. Oto kilka metod:

Rozdwojone końcówki to już przeszłość! Poznaj genialny sposób na pozbycie się problemu

Rozdwajające się końcówki to problem większości kobiet. Częste mycie, suszenie i upinanie włosów sprzyja ich podziałowi oraz sprawia, że wyglądają na zaniedbane. Jak w wielu różnych przypadkach tak i tutaj, lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jak więc skutecznie zapobiegać rozdwajaniu się końcówek włosów? Przygotuj prostą i tanią domową maseczkę.