Kultura

Znajdziesz tu ogół materialnych i niematerialnych wytworów ludzkich podzielony na szereg gałęzi. W ramach kultury wyróżnić możemy między innymi: film, literaturę, muzykę, sztuki audiowizualne. Badana przez kulturoznawców.


TOP 4 spektakle o inspirujących kobietach. Co obejrzeć w teatrze?

Świat sztuki pełen jest silnych postaci kobiecych, które łamiąc społeczne konwenanse i realizując swoje ambicje, często wyprzedzały swoje czasy. Dzień Kobiet to idealna okazja, by zrobić prezent dla samej siebie, wybrać się do teatru oraz poznać inspirujące historie. Bilety na wszystkie spektakle znajdziecie na portalu kicket.com (dawne ewejsciowki.pl).

Ewolucja postrzegania miłości w książkach

Miłość ma różne oblicza, od Romeo i Julii, przez romanse Nicholasa Sparksa czy głośne „50 twarzy Grey’a” po... poradniki psychologiczne? Czy możemy mówić o takiej ewolucji?

"Perłowa Dama" Aleksandra Polak - walka dobra ze złem

Prawda - to niepozorne, krótkie słowo potrafi wszczynać wojny i burzyć domy. (...) Wielu ludzi ukrywa przed światem swoją mroczną prawdę, jednak to oczy zdradzają ich cierpienie.

Pokaż swój styl - Aimee Song

Fotografia to coraz popularniejsza forma przekazu. Coraz więcej osób robi zdjęcia. Fotografujemy wszystko, co się da. Dokumentujemy w ten sposób nasze życie i otaczający nas świat. Nie wszyscy jednak wiedzą jak robić zdjęcia, które spodobają się tysiącom, a nawet milionom użytkowników w sieci. Ciekawe wskazówki na temat fotografii oraz o tym, jak je pokazać na Instagramie, znajdziecie w książce Aimee Song "Pokaż swój styl".

Rachunek obcego sumienia

„Rachunek obcego sumienia” to powieść sensacyjna, której akcja toczy się dwoma kanałami. Czas wojny przeplata się tutaj z czasem pokoju, a wielkie draństwo ze szlachetnością.

Niezwykłe przypadki "rodzonego w czepku"

Rzeczywiste, niespodziewane wydarzenia urodzonego „w czepku” (co zapewnia szczęście i powodzenie), przedstawione w sposób barwny i  zrozumiały. Zmieniające się wątki utworu i  zaskakujące  przypadki, opisane szczegółowo, pokazują niezwykłość tego tekstu.