Maseczki

Zabiegi stosowane na skórę po to, aby w widoczny sposób poprawić jej kondycję. Użycie konkretnej maseczki uzależnione jest od typu cery i jej potrzeb. Możemy ją kupić lub przygotować samodzielnie.


Maseczka z miodem na włosy - jak ją wykonać?

O tym, jak wiele daje nam natura najlepiej przekonać się na podstawie miodu, który pozytywnie działa także na zewnątrz naszego ciała. Warto, więc używać go nie tylko na skórę, ale także na włosy. W tym artykule przedstawione zostały proste sposoby na zrobienie sobie naturalnej, miodowej maseczki do włosów, która jest przeznaczona przede wszystkim dla tych suchych i zniszczonych.

Zrób to sama: Proste przepisy na maseczkę z awokado na włosy

Idealna dla suchych oraz łamliwych włosów jest maseczka zrobiona z awokado. Gdy ją zastosujesz zauważysz niemalże od razu, jak jedwabiście miękkie i lśniące mogą być włosy. Dzieje się tak za sprawą kwasów tłuszczowych zawartych w awokado, które świetnie odżywią tak twoje włosy, jak i samą skórę głowy.

Domowe maseczki na twarz - ratunek dla opalonej skóry

Zazwyczaj po urlopie i długim oraz częstym opalaniu, zauważamy że nasza cera nie wygląda najlepiej. Powodem są oczywiście tutaj promienie słoneczne i słone kąpiele. Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych maseczek, które pomogą w regeneracji naszej cery. Wszystkie maseczki są bardzo proste i szybkie w przygotowaniu, a także stosunkowo tanie w porównaniu do cen maseczek sklepowych.

Domowy sposób na przygotowanie maseczki, która ochroni Twoją cerę przed promieniami słonecznymi

Przed nami zbliża się wielkimi krokami okres letni, podczas którego chętnie przebywamy na słońcu i się opalamy. Niestety właśnie latem nasza cera jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego. Można jednak w pewien sposób ją ochronić stosując specjalną maseczkę – mimo wszystko jednak, należy pamiętać o dodatkowych kremach z filtrami.

Krok po kroku: Lecznicza kąpiel dla rąk i stóp.

Nie bez powodu tak wiele osób uwielbia długie i odprężające kąpiele. Oprócz możliwości prawdziwego zrelaksowania się po całym dniu ciężkiej pracy, sprawiają one, że kondycja naszej skóry jest dużo lepsza. Odprężające kąpiele świetnie przygotowują do rozmaitych zabiegów kosmetycznych, takich jak manicure czy pedicure.

Jak zrobić nawilżającą maseczkę z jogurtu greckiego?

Jogurt grecki w ostatnim czasie zyskuje na coraz to większej popularności. Produkt ten jest bardzo często używany w kuchni do przyrządzania różnego rodzaju potraw. Okazuje się jednak, iż jogurt ten można także z powodzeniem wykorzystać podczas przygotowania domowej maseczki nawilżającej na twarz. Dzięki zawartości probiotyków, wapnia i żywych kultur bakterii, jogurt grecki sprawi, że nasza skóra będzie miękka i rozświetlona.