Ręczniki są bardzo ważnym akcesorium łazienkowym, wykorzystywanym każdego dnia po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy. Co zrobić, aby korzystanie z ręcznika zawsze było wygodne i komfortowe? Oto nasze porady, które pomogą Ci w zachowaniu ładu i porządku.
Zapach stęchlizny w ręcznikach
Nikt nie lubi wycierać się w ręczniki, śmierdzące stęchlizną. Jeśli trudno ci utrzymać ładny zapach w czystych ręcznikach, to spróbuj je prać w znacznie wyższych temperaturach, a do samego prania dodaj jedną lub dwie filiżanki octu. Pamiętaj również o tym, aby zawsze pozostawiać ręczniki rozwieszone aż do całkowitego wyschnięcia. Składanie delikatnie wilgotnych ręczników, może dawać właśnie efekt w postaci zapachu stęchlizny.
Mało chłonne ręczniki
Kupiłaś nowe ręczniki i jesteś zaskoczona tym, że tak słabo chłoną wilgoć? To nic dziwnego – ręczniki uzyskują pełną chłonność dopiero po kilku praniach. Dlatego, że na fabrycznie nowych ręcznikach znajdują się jeszcze powłoki ochronne, barwnik i inne substancje wynikające z procesu produkcyjnego. Dlatego zaleca się, aby przed pierwszym użyciem ręcznika, wyprać i dokładnie go wysuszyć.
Luźne włókna w ręcznikach
W nowych ręcznikach nie sposób uniknąć luźnych włókien, mogących się wydostawać z ręcznika przy każdym jego użyciu. Sposobem na to jest ich dokładne strzepanie, a następnie wypranie. Po tym zabiegu, korzystanie z ręczników będzie w pełni komfortowe.
Płowiejące ręczniki
Pranie w wysokich temperaturach sprawia, że ręczniki z czasem mogą tracić swoje oryginalne kolory. Aby tego uniknąć lub opóźnić ten proces, należy do prania dodawać niewielkie ilości octu spirytusowego.
Szorstkie ręczniki
Wyprane ręczniki często przypominają w dotyku papier ścierny. Oczywiście wycieranie się nimi nie jest rzeczą przyjemną i godną polecenia. Powodem tego, że ręczniki tak wyglądają po wyjęciu z pralki, jest zbyt duża ilość detergentu, używanego do prania. Nie przesadzaj więc z ilością proszku od prania, gdyż jego niewypłukane resztki, znajdujące się między włóknami, mogą stać się siedliskiem do powstawania bakterii.
Powiązane artykuły
-
Sprawdzone sposoby, które pomogą Ci wygrać z komarami
Każdego lata napotykamy na ten sam problem: komary. Jak tylko zrobi się troszkę cieplej, z każdego zbiornika wodnego wykluwają się larwy, które uprzykrzają nam życie. Nie da się ich całkowicie wyeliminować, ale można znacznie ograniczyć ich ilość w naszej okolicy. Przedstawiamy kilka sprawdzonych i bardzo prostych sposobów na walkę z tymi małymi potworkami.
-
Pomysły na preparaty domowej roboty, które uchronią Cię przed komarami I insektami
W sklepach są różnego rodzaju preparaty na komary, kleszcze i inne insekty, których wolelibyśmy unikać. Preparaty te nie zawsze są skuteczne, a często sporo kosztują. Przedstawiamy kilka ciekawych porad, które mogą się przydać w walce z tymi krwiożerczymi potworami.
-
Sprytne zastosowanie szczoteczki do zębów. Znakomite!
Mogłoby się wydawać, że ma ona tylko jedno, standardowe zastosowanie. Nic bardziej mylnego! Szczoteczkę do zębów wykorzystasz na szereg różnych sposobów. Sprawdź je koniecznie!
-
Nici dentystyczne nie tylko do zębów. Zobacz kilka niesamowitych zastosowań
Używasz ich każdego dnia. Jednak czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele mają nietypowych zastosowań? Czas, abyś poznała nasze sprawdzone patenty!
Kamila
Nici dentystyczne nie tylko do zębów. Zobacz kilka niesamowitych zastosowań 2016-11-17 09:57:18 2016-10-27 11:40:55