Wielkanoc

Wielkanoc jest jednym z głównych świąt w Kościele Katolickim, poprzedzone Triduum Paschalnym. W tym dziale znajdziesz pomysły na przepisy wielkanocne, dekoracje i ozdoby wielkanocne oraz informacje na temat tradycji.


Łosoś z groszkiem i kaparami

Proste, smaczne danie z łososiem dla miłośników ryb, możecie je podać na świąteczny lub niedzielny obiad. Zioła i kapary dodadzą wyrazistości łososiowi. A podany ze świeżym groszkiem i ziemniakami powinien zasmakować każdemu. Wesołych Świąt Wielkanocnych! Joyeuses Pâques!

Najlepszy manicure na Wielkanoc 2020

Przedstawiamy najlepsze wiosenne wzorki paznokci idealne na Wielkanoci cieplejsze dni gdy chcesz zaskoczyć znajomych. Będziesz na tyle odważna aby sobie takie sprawić?

Baranek, zajączek, jajko wielkanocne - co symbolizują?

Czas świąteczny jest niewątpliwie czasem magicznym, rodzinnym, skupiającym swoją uwagę na wartościach duchowych. To właśnie w tym okresie zostawiamy za sobą wszystkie troski i spory, by całkowicie poświęcić się celebrowaniu wyjątkowych chwil. Okazuje się, że większość z nas nigdy nie zastanawiała się, co tak naprawdę symbolizują wyznaczniki świąt wielkanocnych a więc: baranek, zajączek czy jajeczko a przecież ich znacznie jest tak ważne i potrzebne do zrozumienia świąt i właściwego ich przeżywania. Dlatego też przedstawiamy Wam nasze objaśnienia!

Kogo obowiązuje post Wielkanocny? To powinnaś wiedzieć

Post jest niewątpliwe czasem w którym to powinniśmy odmówić sobie pewnych rzeczy. Niektórzy z nas w tym wyjątkowym okresie poprzedzającym święta Wielkanocne dobrowolnie rezygnują np. z jedzenia słodyczy czy fast food-ów czy picia alkoholu. Inni zaś podchodzą do sprawy nieco bardziej restrykcyjnie i surowo, ograniczając sobie większość pokarmów. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie kogo tak naprawdę obowiązuje post?

Dlaczego robimy palmy wielkanocne i czego są symbolem?

Wydawało by się, że każdy z nas doskonale zna zwyczaje związane z wielkanocną palmą. Wiemy, że należy udać się z nią do Kościoła a wcześniej zadbać o to by wyglądała i prezentowała się pięknie. Okazuje się jednak, że nasza wiedza ogranicza się zazwyczaj do wyżej wymienionych aspektów. A czy ktoś wie, co tak naprawdę symbolizuje palma wielkanocna? Dlaczego jest tak ważnym elementem religii chrześcijańskiej?

Śniadanie Wielkanocne - z czego powinno się składać?

Śniadanie Wielkanocne jest czasem w którym to rodziny zasiadają do wspólnego posiłku. Warto zwrócić tutaj uwagę na to, że to właśnie ten wspólny posiłek jest ważnym elementem świąt Wielkanocnych, dlatego też nie powinno zabraknąć w nim kilku znaczących elementów. Poniżej przedstawiamy Wam zestawienie najważniejszych potraw z których powinno składać się Wielkanocne śniadanie.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl