Rodzina & Dziecko

Wszystko, co trzeba wiedzieć o odparzeniach u niemowląt

Pielęgnacja niemowlęcia jest niemałym wyzwaniem dla świeżo upieczonych rodziców, a każde nieprawidłowości w zachowaniu i samopoczucia maleństwa powodują niepokój u zatroskanych rodzicieli. Jednym z niełatwych, a zarazem koniecznych zadań w pierwszych miesiącach życia dziecka jest regularne zmienianie pieluszki i dbanie o higienę malucha.

Sekrety, o których nie powiedzą Ci Twoi rodzice!

Rodzice i ich ciągłe dociekanie - któż z nas przynajmniej raz w życiu nie poczuł się przytłoczony ogromem pytań, jakie nam zadają? Nieraz wydawać może się, że rodzice chcieliby mieć pełną kontrolę nad życiem swoich pierworodnych - i to niezależnie od tego, ile owe “dzieci’ mają lat. Z czasem zaczynamy rozumieć, że to nie ciekawość, a troska, by nie popełnić błędów. Być może tych samych, które rodzice popełnili będąc w naszym wieku? Zobacz, o czym zapewne nigdy Ci nie powiedzą!

4 zapomniane maniery, których powinnaś nauczyć swoje dziecko

Właściwych manier uczono dzieci w szkołach dla chłopców i na pensjach dla panienek z dobrych domów. Dziś wydają się one przestarzałe, a o wielu z nich po prostu już zapomnieliśmy. Jednakże są takie zachowania kurtuazyjne, zgodne z savoir vivre, które mają uniwersalny charakter i warto je przekazać swoim dzieciom.

8 pytań, których nigdy nie powinno zadawać się mamie

Młode mamy muszą zmagać się z nowymi obowiązkami związanymi z narodzinami dziecka oraz z huśtawką hormonalną organizmu. Nie jest im łatwo dostosować się do zaistniałej sytuacji, o czym wie każda kobieta, która kiedyś była na ich miejscu. Są pytania, które mamy irytują. O co nie powinno się je pytać?

4 najgorsze porady wychowawcze, które możesz usłyszeć

Nie masz jeszcze doświadczenia w roli mamy i chętnie słuchasz dobrych rad udzielanych przez osoby znajdujące się w Twoim otoczeniu? Bazowanie na doświadczeniach innych osób to dobry pomysł, na cudzych błędach uczymy się bowiem w sposób mniej bolesny niż na własnych. Warto jednak zachować pewną dozę ostrożności. Niektóre porady wychowawcze brzmią mądrze, mogą jednak pociągać za sobą opłakane skutki. Którym radom nie należy więc ufać?

3 znaki, których nigdy nie powinnaś ignorować jeśli jesteś młodą mamą

Macierzyństwo zupełnie wywraca życie całej rodziny do góry nogami. Zmieniają się dotychczasowe priorytety, a w centrum uwagi znajduje się Ono: najsłabsze, najmniejsze i najbardziej bezbronne ogniwo rodziny, czyli dziecko. Cały swój czas młodzi rodzice, a szczególnie Mama, poświęcają właśnie jemu. Najmniejszy znak powodujący niepokój wzbudza czujność i natychmiastową reakcję. Jeśli jesteś młodą mamą, pamiętaj jednak także o sobie i zwracaj uwagę na odchylenia od normy - nawet niewielkie. Co powinno wzbudzać Twoją uwagę?

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl