Posyłasz dziecko do przedszkola, jesteś pełna obaw i pytań, chcesz aby Twój maluch zaaklimatyzował się i chętnie uczęszczał do placówki. Jednak są pewne kwestie, których nie potrafisz zrozumieć. Dotyczy to głównie obszaru zachowywania się Twojego dziecka i sposobu bycia. Pamiętaj, nowe nawyki czy zachowania nie zawsze oznaczają kłopoty. Nie warto martwić się na zapas.
Goncharenya Tanya @ fotolia.com
Zabieranie zabawek do przedszkola
Zabieranie ze sobą swoich ulubionych maskotek, nie jest niczym zły. Dziecko w ten sposób buduje sobie pewne poczucie bezpieczeństwa i komfortu psychicznego. Dzięki czemu lepiej znosi pobyt w przedszkolu. Pamiętaj jednak, by ograniczyć ilość zabieranych zabawek do maksymalnie dwóch sztuk.
Niechęć do leżakowania
Niektóre dzieci nie chcą po południowej drzemki i nie warto ich przesadnie zmuszać. Można ustalić z dzieckiem, że trzeba się położyć na macie i grzecznie czekać aż reszta kolegów odpocznie.
Niestosowane słownictwo
Dziecko wracając do domu z przedszkola, niekiedy zasypuje nas morzem nowych słów i umiejętności. Niestety słownictwo wyniesione z przedszkola bywa dość wulgarne i niestosowne. Jest to efekt nowych znajomości i przyjaźni. Dzieci pochodzą z różnych rodzin i różne nawyki wynoszą z domu, dlatego nie unikniesz tego, możesz jedynie zwracać dziecku uwagę, że takie czy inne słowo jest brzydkie i nie należy go używać.
Napady złości
Dzieci myślą, że poprzez złość i bunt wyegzekwują od Ciebie więcej. Nic bardziej mylnego. W momencie napadu gniewu czy złości bądź obojętna, nie ulegaj i nie pokazuj, że to zachowanie powoduje u Ciebie zmartwienie czy bezradność. Pokaż dziecku, że napady złości do niczego nie prowadzą.
Napady lęku
Napady smutku i lęku często wynikają ze złych relacji z rówieśnikami bądź wychowawcami w przedszkolu. Dziecko przed każdy dniem w placówce stresuje się a jego lęk wzrasta. Warto w porę zareagować na takie niepokojące zachowania, by w przyszłości obyło się bez wycofania społecznego czy samotnego egzystowania.
Powiązane artykuły
-
Koniec z nudą! Radzimy jak zaplanować czas Twojemu dziecku
Siedzenie przy komputerze, godziny spędzone przed telewizorem i znów ten sam zestaw zabaw? Dość tego! To ślepy zaułek. To nie jest sposób na prawidłowy rozwój Twojego dziecka! Dzieciństwo to czas maksymalnego rozwoju, kreatywności i pomysłowości. My jako rodzice musimy o tym pamiętać i uczestniczyć w rozwoju naszych dzieci. Starajmy się organizować im czas, w taki sposób, by nie miały ochoty spędzać go w inny sposób. Często jednak brak nam pomysłów na mądre spędzenie czasu z dzieckiem lub zaplanowanie mu zabawy. Podpowiadamy.
-
Jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka?
Jako rodzice powinniśmy dbać o to, by nasze dziecko bawiło się maksymalnie kreatywnie. O ile w teorii jest to oczywiste, o tyle w praktyce niestety bywa z tym różnie. Niestety często popełniamy te same błędy, co skutkuje tym, że nasze dzieci zostają w domu przy grach komputerowych. Specjaliści są zgodni, że bez kreatywnego dzieciństwa i pomocy ze strony rodziców, żadne dziecko poprawnie się nie rozwinie. Nie pozwól na to i póki możesz, zagwarantuj swojemu dziecku zabawę w sposób kreatywny.
-
6 kłamstw, które dorośli zawsze mówią swoim dzieciom
Czy wiesz, że istnieją banały, które dorośli powtarzają swoim dzieciom, mimo tego, że są to oczywiste kłamstwa? Dowiedz się, jakie kłamstwa dorośli zawsze mówią swoim dzieciom.
-
Twoje dziecko popełnia te błędy? Lepiej go tego oducz nim będzie za późno
Uchronić dzieci przed błędami, które mogą rzutować na ich zdrowie czy życie, to zadanie, które każda matka stawia sobie za priorytet. Jakie błędy warto wyeliminować już na początku? Oto kilka sprawdzonych rad.
Kamila
Twoje dziecko popełnia te błędy? Lepiej go tego oducz nim będzie za późno 2017-03-07 08:20:08 2017-03-01 13:42:55