Blender ręczny jest jednym z niezbędnych urządzeń w każdej kuchni. Poręczniejszy niż blender kielichowy, sprawdzi się w nawet najmniejszym mieszkaniu. Jakie potrawy można z niego przyrządzić i na jakie funkcjonalności zwrócić uwagę przy zakupie?
Cechy dobrego blendera ręcznego
Mimo niewielkiej, bo zaczynającej się już od kilkudziesięciu złotych ceny, niepozorne urządzenie, jakim jest blender, kryje w sobie wiele ciekawych funkcjonalności. Doskonale sprawdzi się przy wszystkich potrawach wymagających mieszania, miksowania i przecierania produktów. Na co zwrócić uwagę, kupując blender ręczny?
1) Ostrza – najlepiej, aby były wykonane ze stali szlachetne lub nierdzewnej. Nie decyduj się na ostrza wykonane z plastiku, które – choć kuszą niższą ceną – bardzo szybko się wygną i będą do wyrzucenia. Na sklepowych półkach najczęściej znajdziesz modele z ostrzami dwuskrzydłowymi, jednak najlepsi producenci mają już w swojej ofercie ostrza czteroskrzydłowe. Zwróć uwagę na to, czy ostrze ma wymienną końcówkę – będziesz mógł ją łatwo wymienić w sytuacji, kiedy się stępi.
2) Moc – im wyższa, tym zazwyczaj lepiej, ponieważ szybciej i dokładniej zblenduje składniki. Moc w blenderach ręcznych wynosi zazwyczaj od 150 do 900 W. Jeśli będziesz korzystać z blendera sporadycznie (najlepsze modele znajdziesz na https://www.neonet.pl/), urządzenia do 500 W powinny w zupełności zaspokoić Twoje potrzeby.
3) Wygoda użytkowania – dobrze, aby blender wyposażony był w antypoślizgową rączkę – zazwyczaj nałożona jest na nią gumowa lub silikonowa powłoka. Nie mniej ważnym aspektem jest łatwość czyszczenia. Blender ręczny posiada znacznie mniej elementów niż blender kielichowy, dlatego bardzo szybko doprowadzisz przy nim swoją kuchnię do porządku.
4) Długość pracy akumulatora – ma ona znaczenie w przypadku blenderów bezprzewodowych. Długość kabla będzie zaś istotna w sytuacji, w której zdecydujesz się na model przewodowy. Im dłuższy czas pracy akumulatora, tym, co oczywiste, lepiej. Podobnie z kablem. Dłuższy przewód pozwoli Ci swobodnie blendować nawet w sytuacji, gdy gniazdko jest dość daleko od blatu.
5) Cena – o ile wybór najtańszego modelu, który znajdziesz już od 30 złotych, z dużym prawdopodobieństwem szybko odbije Ci się czkawką, o tyle już za nieco ponad 70 złotych możesz trafić na całkiem niezłe pozycje. Chcesz wydać na blender ręczny nawet kilkaset złotych? Nie warto. W tej cenie kupisz całkiem niezły blender kielichowy lub podstawowy robot kuchenny, który posiada znacznie więcej funkcjonalności, takich jak możliwość kruszenia lodu.
Wiemy już, na co zwrócić uwagę przy zakupie blendera ręcznego. Co można przygotować za jego pomocą, aby w pełni się nim cieszyć?
Blender ręczny – co można z nim zrobić?
Blender ręczny to inwestycja, która zwróci Ci się bardzo szybko – zwłaszcza, jeśli kupisz go w okazyjnej cenie na https://www.neonet.pl/do-kuchni/blendery-reczne.html. Ulubione smoothie z pobliskiej kawiarni to koszt około 15zł. W domowym zaciszu przygotujesz taką samą porcję już za kilka złotych. Śmiało korzystaj z blendera ręcznego do przygotowywania także:
Zup-krem
Krem z dyni, brokułów, pomidorów czy fasoli – od kilku lat zupy w formie kremu cieszą się niezwykłą popularnością. Nie bez powodu – zdrowe, sycące i bardzo łatwe w przygotowaniu. Blender ręczny sprawdzi się do nich znakomicie – nawet wtedy, kiedy postanowisz zmiksować zupę, która już gotuje się w garnku.
Smoothie i koktajlów
Zmiksowane owoce lub warzywa w formie płynnej to najlepszy sposób na pozostanie… w świetnej formie. Dodaj do nich podnoszące wartość odżywczą składniki, na przykład nasiona chia czy liście szpinaku, i ciesz się pyszną przekąską.
Pasty kanapkowe
Blender pozwoli Ci szybko przygotować ulubioną pastę na kanapkę, np. w formie twarożku. Nie tylko zaoszczędzisz trochę pieniędzy, ale też zadbasz o swoje zdrowie – smarowidła, jakie znajdziesz na sklepowej półce, są zazwyczaj pełne konserwantów.
Purée
Świetny sposób na przemycenie warzyw do diety niejadka. Choć sporo dzieci za nic nie zje na przykład buraka pokrojonego na kawałki, istnieje spora szansa, że nieco przychylniej spojrzą na niego w formie zmiksowanej
Pst! Produkty zmiksowane w blenderze to także świetna alternatywa dla popularnych „słoiczków” z daniami dla maluchów.
Musy
Za pomocą blendera w mig przygotujesz deser, kiedy odwiedzą Cię niespodziewani goście. Mus owocowy? 100 g truskawek, kilka dojrzałych brzoskwiń, dwa banany, chwila blendowania i gotowe!
Co można zrobić dzięki blenderów – podsumowanie
Blender to jeden z tych sprzętów AGD, bez których nie może obyć się żadna kuchnia. Wygoda użytkowania, niska cena, szybkość działania i mnogość zastosowań to najważniejsze z długiej listy jego zalet.
Powiązane artykuły
-
Modne aranżacje wnętrz NA PODDASZU. Świetne inspiracje!
Posiadasz dom z poddaszem i zastanawiasz się jak stylowo i funkcjonalnego urządzić? Zapraszamy do galerii najciekawszych inspiracji. Znajdziesz tu modne aranżacje salonu, sypialni czy łazienki na poddaszu. Same wnętrzarskie perełki!
-
Płytki podłogowe Paradyż do oryginalnych wnętrz - co wybrać?
Paradyż to marka, która już od dekad oferuje przepiękne kolekcje płytek ceramicznych. W asortymencie firmy znaleźć można wspaniałe wyroby, które pozwalają stworzyć piękne i wyjątkowe aranżacje. Wśród nich są prawdziwe perełki, jakich nie znajdzie się nigdzie indziej. Wybraliśmy kilka z nich i warto je poznać, bo ich unikalne wzornictwo pozwala tworzyć oryginalne i niezwykle stylowe wnętrza.
-
Jeśli włożysz te naczynia do zmywarki, na pewno tego pożałujesz!
Zmywarka to ten rodzaj sprzętu, który w bardzo dużym stopniu potrafi ułatwić nam codzienne życie. Dzięki niej zaoszczędzić możemy sporo czasu. Jednak warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż nie wszystkie naczynia czy sztućce się do zmywarki nadają, po prostu musimy myć je ręcznie. O czym konkretnie mowa?
-
Co myć, a czego nie myć w zmywarce?
Zmywarka to sprzęt, który w nowoczesnej kuchni sprawdza się wprost idealnie. Ale nie od dziś wiadomo, że nie wszystko można w niej myć. Jeśli masz wątpliwości co do niektórych elementów zastawy i akcesoriów kuchennych, koniecznie zapoznaj się z tym tekstem!
Kamila
Co myć, a czego nie myć w zmywarce? 2018-03-03 07:40:24 2018-02-27 13:58:01