Cera i skóra

W tym dziale znajdziesz porady z zakresu pielęgnacji skóry twarzy oraz ciała. Powłoka na twarzy oraz ciele pełniąca głównie funkcję ochronną. Należy o nią dbać i pielęgnować ją, by była zawsze w jak najlepszym stanie.


Zadbane stopy na letnie dni - poznaj kilka tajników pielęgnacji stóp

Zbliżające się lato to czas, gdy niemal wszystkie kobiety przerzucają się na lekkie i przewiewne obuwie, często odsłaniające stopy. Z tego powodu ich pielęgnacja i utrzymywanie ich w dobrym zdrowiu jest bardzo istotne - chyba nikt nie chciałby, aby oglądano jego popękaną, pożółkłą skórę na tej części ciała. Choć może się to wydawać trudne, wcale tak nie jest.

Piękne i zadbane dłonie - wizytówka, o którą musisz codziennie dbać

Piękne, zadbane dłonie powinny być swoistą wizytówką każdego z nas, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niestety, istnieje wiele różnych, niezależnych od nas, czynników, które znacząco utrudniają utrzymywanie ich w należytym stanie. Warto jednak z nimi walczyć i zająć się pielęgnacją naszych dłoni, tak by cieszyły się one pięknym, zdrowym wyglądem. Jak się do tego zabrać? Poniżej kilka przydatnych wskazówek.

Stosowanie cytryny w pielęgnacji cery w praktyce

Cytryna ma bardzo szerokie zastosowanie. Poza używaniem jej w kuchni, możesz ją także zastosować w pielęgnacji. Cytryna bowiem może pomóc Ci pokonać pewne problemy z cerą i sprawić, że będzie ona piękna, zdrowa, czysta i gładka.

Poradnik Kobiety: Jak często powinnaś się kąpać?

Upalne lato, 30 stopni Celsjusza w cieniu, pot i słońce. Są dni w których marzysz tylko i wyłącznie o porządnym prysznicu? Nic dziwnego, Twoje ciało poci się wtedy wyjątkowo mocno. Podobnie kiedy uprawiasz sport lub jesteś intensywnie aktywny fizycznie. Ale bywają dni kiedy codzienny, porządny prysznic lub kąpiel wcale nie wydają się być, aż tak niezbędne.

Co postarza naszą skórę i jak zatrzymać proces starzenia? Tego musisz unikać

Wydaje Ci się, że poprawnie dbasz o swoją skórę twarzy każdego dnia, bo używasz odpowiednich kosmetyków? Niekoniecznie to wystarczy, aby całkowicie zatrzymać proces starzenia się naszej skóry. Często zupełnie nieświadomie działamy negatywnie na nasz organizm. Co zatem postarza naszą twarz i jak temu zaradzić?

Podpowiadamy jak skutecznie wygładzić zmarszczki mimiczne. Sprawdzone sposoby!

Chcesz pozbyć się kurzych łapek i bruzd? Stosując się do poniższych rad z pewnością uda Ci się je spłycić.

Aplikacja KobiecePorady.pl