Laktator to element wyprawki dla mamy i dziecka, o którym nie warto zapominać. Karmienie piersią jest bardzo istotne w życiu i rozwoju maluszka. Wiele kobiet stoi przed istotnym wyborem i nie wie jaki odciągacz pokarmu wybrać: ręczny czy elektryczny? Możliwości jest naprawdę sporo.
Kiedy przydają się laktatory?
Często po porodzie lub w momencie odstawiania dziecka od piersi, organizm kobiety produkuje zbyt dużo mleka. Ten nawał pokarmu może powodować bolesne napięcia biustu. Ulgę zapewni matce laktator, który „pozbędzie” się nadmiernej ilości płynu. Odciągacz pokarmu najlepiej zakupić nowy, z pewnością jest to bezpieczniejsze i pewniejsze rozwiązanie. Niezależnie od tego czy interesuje cię laktator ręczny czy elektryczny, najpierw przejrzyj ofertę sklepów, np. BabyBoom.net.pl i porównaj różne rodzaje, modele i kolory.
Laktatory to także idealne urządzenia dla mam, które z wielu względów nie mogą sobie pozwolić na roczny pobyt w domu z maluszkiem i muszą wrócić do pracy zawodowej. Wystarczy wtedy ściągnąć pokarm wcześniej, a następnie podać go maluchowi w porę karmienia. Tę czynność może wykonać np. tata, babcia czy opiekunka.
Laktator ręczny Medela Harmony Flex
Laktator ręczny - plusy i minusy. Czy warto go zakupić?
Ręczne wersje są często wybierane, głównie ze względu na swoją niską cenę, ale to nie jedyne zalety tych laktatorów. Przede wszystkim działają one bardzo cicho i nie musisz martwić się, że uruchomienie obudzi twojego brzdąca. Nie ma konieczności kupowania baterii czy ładowania, są niewielkie, zatem bez problemu zmieszczą się w torebce.
Mają one jednak swoje wady. Zdecydowanie warto mieć na uwadze ból rąk, który może wystąpić podczas ściągania pokarmu. Konieczna jest wprawa. Ręczny laktator jest również mniej efektywny, niż jego elektroniczny odpowiednik, słabiej odciąga pokarm i trzeba się nieco natrudzić, aby to się udało.
Komplet serwisowy Medela
Jaki laktator elektryczny?
Elektryczne laktatory cieszą się coraz większą popularnością. Wiele kobiet kompletnie nie wyobraża sobie bez nich życia, mimo iż zakup takiego sprzętu to często dość spory wydatek. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?
Do wad z pewnością możemy zaliczyć wyżej wspomniane koszta, ale to nie wszystko. Problematyczna może okazać się dość głośna praca urządzenia, a także i fakt, iż nie każdy laktator ma wbudowany akumulator. Niektóre muszą być podpięte do prądu, aby można z nich skorzystać.
Największą zaletą tego rozwiązania jest jednak ogromna oszczędność czasu. Koniec bolących dłoni czy siedzenia bezczynnie. To urządzenie podłączasz i gotowe: masz wolne dłonie i możesz w tym czasie zająć się np. pracą. Wiele producentów daje mamom możliwość zmiany trybu pracy z elektrycznego na ręczny.
Ile kosztuje laktator elektryczny i jakie akcesoria są niezbędne?
Wyżej wspomnieliśmy, że sporym minusem elektrycznego laktatora jest jego wysoka cena. Na jaki koszt musimy się przygotować? Ile kosztuje laktator elektryczny? Tak naprawdę cena zależy od producenta i wyposażenia. Ceny zaczynają się od około 100 złotych, a kończą na nawet 3000 złotych.
Zwróć uwagę na to, co znajduje się w paczce poza samym urządzeniem. Wielu producentów dokłada wymienne końcówki, wkładki laktacyjne oraz pojemniki na pokarm. Te akcesoria z pewnością ułatwią ci cały ten proces. Polecane laktatory elektryczne to między innymi: Philips Avent Laktator Natural Elektryczny, Lovi Expert 3D Pumping, Medela Swing Flex oraz Lansinoh pojedynczy laktator elektryczny.
Co wybrać - który laktator będzie najlepszy?
Które rozwiązanie będzie najlepsze? Wszystko tak naprawdę zależy od twojego budżetu i preferencji. Jeśli szukasz tańszej alternatywy, zdecyduj się na odciągacz pokarmu ręczny, a jeśli zależy ci na wygodzie, postaw na wersję elektryczną. Wybierz znanego i zaufanego producenta, a na pewno będziesz zadowolona.
Powiązane artykuły
-
Koniec z nudą! Radzimy jak zaplanować czas Twojemu dziecku
Siedzenie przy komputerze, godziny spędzone przed telewizorem i znów ten sam zestaw zabaw? Dość tego! To ślepy zaułek. To nie jest sposób na prawidłowy rozwój Twojego dziecka! Dzieciństwo to czas maksymalnego rozwoju, kreatywności i pomysłowości. My jako rodzice musimy o tym pamiętać i uczestniczyć w rozwoju naszych dzieci. Starajmy się organizować im czas, w taki sposób, by nie miały ochoty spędzać go w inny sposób. Często jednak brak nam pomysłów na mądre spędzenie czasu z dzieckiem lub zaplanowanie mu zabawy. Podpowiadamy.
-
Jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka?
Jako rodzice powinniśmy dbać o to, by nasze dziecko bawiło się maksymalnie kreatywnie. O ile w teorii jest to oczywiste, o tyle w praktyce niestety bywa z tym różnie. Niestety często popełniamy te same błędy, co skutkuje tym, że nasze dzieci zostają w domu przy grach komputerowych. Specjaliści są zgodni, że bez kreatywnego dzieciństwa i pomocy ze strony rodziców, żadne dziecko poprawnie się nie rozwinie. Nie pozwól na to i póki możesz, zagwarantuj swojemu dziecku zabawę w sposób kreatywny.
-
6 kłamstw, które dorośli zawsze mówią swoim dzieciom
Czy wiesz, że istnieją banały, które dorośli powtarzają swoim dzieciom, mimo tego, że są to oczywiste kłamstwa? Dowiedz się, jakie kłamstwa dorośli zawsze mówią swoim dzieciom.
-
Twoje dziecko popełnia te błędy? Lepiej go tego oducz nim będzie za późno
Uchronić dzieci przed błędami, które mogą rzutować na ich zdrowie czy życie, to zadanie, które każda matka stawia sobie za priorytet. Jakie błędy warto wyeliminować już na początku? Oto kilka sprawdzonych rad.
Kamila
Twoje dziecko popełnia te błędy? Lepiej go tego oducz nim będzie za późno 2017-03-07 08:20:08 2017-03-01 13:42:55