Żaden, naprawdę żaden kosmetyk nie odwali za nas roboty. Chcesz schudnąć? Nic prostszego: zdrowo się odżywiaj, zwiększ aktywność fizyczną i ewentualnie stosuj kosmetyki, które poprawią stan Twojej skóry. Z moim odchudzaniem bywa różnie. Jak już uda mi się coś wypracować, to zaraz potem uradowana efektami nagradzam się słodkością. Nagrodom nie ma końca i znowu muszę podjąć walkę od nowa. Z silną wolą bywa różnie, ale ilekroć widzę na jakimś balsamie, peelingu czy olejku, że odchudza, ogarnia mnie szalony śmiech. Zapytacie pewnie, "w takim razie po cholerę kupiłaś właśnie odchudzający?". Już tłumaczę. Peeling solny ODCHUDZAJĄCY Bania Agafii, bo o nim będzie mowa w dzisiejszym poście, nabyłam głównie z myślą o nogach. Po depilatorze, wrastające włoski doprowadzają mnie do szału (!) Nie stosowałam jeszcze peelingów solnych, trochę ryzykując, postanowiłam sprawdzić czy taki poradzi sobie z problemem. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że po nim schudnę, a przydałoby się:) Czy ten peeling się sprawdził? Zapraszam do lektury.
Kilka słów o produkcie
Peeling do ciała solny ODCHUDZAJĄCY jest doskonałym uzupełnieniem kuracji odchudzającej. Głęboko oczyszcza i stymuluje procesy wymienne w komórkach skóry. Wyraźnie podciąga, wygładza, poprawia kontur ciała i wyraźnie zmniejsza widoczność cellulitu. Nie zawiera SLS, SLES i parabenów.
DZIAŁANIE: dokładnie oczyszcza skórę, złuszcza naskórek, pomaga w zwalczaniu cellulitu, nawilża i odżywia, regeneruje i łagodzi
WIĘCEJ O SKŁADNIKACH: Naturalna sól jeziora Ostrownoje - zawiera wartościowe mikroelementy, wzmacnia mikro-cyrkulację krwi, wykazuje działanie tonizujące i podciągające.
Masło shea - regeneruje, wygładza, chroni przed szkodliwymi czynnikami, m.in. promieniami UV. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie.
Bylica pospolita - zawiera flawonoidy, kwas askorbinowy, olejki eteryczne, wzmacnia i podciąga skórę.
Olej gorczycy białej - odżywia, zmiękcza i wygładza skórę. Organiczny ekstrakt jałowca kolczastego - stymuluje procesy odnowienia skóry.
Skład: Rapa (Salt Lake Island), Butyrospermum Parkii, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cocamidopropyl Betaine, Hydrolyzed Artemisia Vulgaris Leaf Powder (leaves stone wormwood), Brassica Alba Seed Oil (white mustard oil), Organic Juniperus Oxycedrus Extract (organic extract of juniper), Parfum , Tocopherol, Iron Oxydes.
Moja opinia
Opakowanie: Plastikowy słój o pojemności 300ml- bardzo lubię, kiedy kosmetyki do pielęgnacji ciała pakowane są właśnie w ten sposób, pozwala to na łatwiejszy dostęp do produktu i zużycie go do samego końca. Pod odkręcanym wieczkiem, typowym dla tego typu opakowań, znajduje się jeszcze jedno przezroczyste, które zabezpiecza zakrętkę przed zabrudzeniem.
Szata graficzna nie różni się praktycznie niczym od innych "babuszkowych" produktów. Jedyne co ją wyróżnia, to kolor etykiety, bardzo ładny ciemnoróżowy. Z tyłu słoiczka, zamieszczono dodatkową etykietę w języku polskim, na której znalazły się wszystkie informacje dotyczące produktu.
Konsystencja i zapach: przeważnie tego typu peelingi są bardzo gęste, ten również taki jest. Możesz być pewna, że po odwrócenia słoiczka "do góry nogami" nic się nie wyleje. Nie jest też aż tak "zbity" żeby trzeba było rozłupywać go siekierą :) Krótko mówiąc jest ok! Kryształów soli nie żałowano przy produkcji, jest ich całe mnóstwo, a co najważniejsze nie są mikroskopijne (w moim odczuciu jest ostry) i nie rozpuszczają się zbyt szybko (niektóre nie rozpuszczają się praktycznie wcale), więc zabieg wykonany tym peelingiem trwa tyle ile dusza zapragnie i nie trzeba go dokładać jak przy innych rozpuszczalnych peelingach. Nałożony na wilgotną skórę dobrze się rozprowadza, choć nie gwarantuję, że Wasza łazienka będzie krystalicznie czysta (lubi sobie chlapnąć:). Pierwszy peeling zrobiłam podczas kąpieli i przyznam, że to niezbyt dobry pomysł był, bo całkiem spore kawałki powpadały do wody. Z prysznicem, czy pustą wanną byłoby łatwiej, bo bym sobie ewentualnie te kawałki podniosła i nic by się nie zmarnowało. Jeśli chodzi o spłukiwanie, nie ma z tym problemu. Peeling jest czerwony, ale bez obaw, nie zafarbujecie. A piszę o tym dlatego, bo kiedyś miałam wątpliwą przyjemność być całkiem "zielona" po takim jednym "zdzieraku", który tak pięknie mnie pomalował, że wyglądałam jak zombie.
Zapach jest przyjemny, ale ciężki do zdefiniowania. Trochę kwaśny, jakby owocowy, lekko kwiatowy czy ziołowy. Za każdym razem mam inne skojarzenia, nie mniej jednak przyjemny, ale nie utrzymujący się na skórze.
Działanie: No nie schudłam w oczach! Nie jest to dla mnie jakieś wielkie zaskoczenie, ale niewątpliwie ten peeling ma wiele zalet. Po pierwsze, świetnie złuszcza martwy naskórek, pozostawiając skórę jedwabiście gładką, miękką, rozświetloną i doskonale przygotowaną do wchłonięcia innych kosmetyków stosowanych na skórę. Co więcej, skóra po jego zastosowaniu jest delikatnie napięta. Bardzo ważną jego cechą jest to, że nie wysusza skóry, a wręcz ją nawilża, dzięki czemu nie ma uczucia ściągnięcia, a po osuszeniu skóra nie wygląda jak zsypana mąką (często moja tak właśnie wygląda jeśli kosmetyk wysuszy ją jeszcze bardziej). Peeling solny nie nadaje się dla wszystkich, jeśli więc masz bardzo wrażliwą skórę, podatną na podrażnienia lub intensywnie podrażnioną, wiesz na pewno, że taki peeling może się u Ciebie nie sprawdzić, choć moja wrażliwa skóra polubiła się z nim od razu i nie spowodował on żadnych szkód. Stosowałam go na całe ciało, ale tylko na łydkach delikatnie szczypał w kilku miejscach (mimo braku widocznych podrażnień czy stanów zapalnych). Nie spowodowało to jednak żadnych widocznych zmian, ani też nie pogorszyło stanu skóry, pomógł za to uporać się z niektórymi wrośniętymi włoskami.
Cena: ok. 15 zł. z dostępnością nie ma problemu. Ja swój kupiłam w aptece, ale niektóre drogerie stacjonarne i internetowe mają go w swojej ofercie.
Na pewno będę do niego wracać w sytuacjach, kiedy moja skóra będzie potrzebowała intensywnego złuszczenia i odżywienia, ale na obietnice Babuszki o właściwościach odchudzających tego peelingu, nie dam się nabrać. O nie!
Pozdrowienia,
MamAli
Powiązane artykuły
-
Piękne stopy na lato w 5 prostych krokach
Idzie lato, a wraz z nim z naszych wydobywamy letnie obuwie, w którym eksponujemy własne stopy w całej okazałości. Nie trzeba udawać się do kosmetyczki by zadbać o stopy po zimie. Nim ubierzemy letnie sandałki pamiętajmy, że stopy muszą być zadbane. Oto kilka rad, jak dbać o stopy samodzielnie:
-
Czym kierować się kupując perfumy? Praktyczne wskazówki i porady
Najpierw odpowiedz sobie na pytanie, ile flakoników perfum posiadasz i ile razy były one po prostu źle trafionym zakupem? Aby dobrze dopasować zapach perfum pod swoje indywidualne upodobania, nie wystarczy powąchać i kupić. Nawet jeśli zapach spodoba Ci się w sklepie, nie znaczy, że będziesz go mogła nosić na sobie do pracy.
-
5 produktów spożywczych, z których stworzysz najlepsze pielęgnacyjne kosmetyki
Półki drogerii uginają się od różnorodnych kosmetyków do ciała, włosów, twarzy i dłoni. Jednak ich składy bywają zdecydowanie zbyt długie, a cena często przerasta nasz portfel szczególnie kiedy okazuje się, że mamy do kupienia nie jeden, ale kilkanaście produktów. Aby nie tracić fortuny, a także być zupełnie spokojnym o to co nakładamy np. na naszą twarz proponujemy poeksperymentować z rzeczami, które znajdziesz w każdej kuchni i spiżarni. Poniżej znajdziesz kilka naszych prostych pomysłów.
-
Jak wybrać dobry krem? Na to należy zwracać uwagę!
Krem do twarzy to kosmetyk, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Jak się okazuje większość z nas posiada więcej niż jeden krem. Tak naprawdę jednak rzadko kiedy chociaż jeden z nich jest dobrze dobrany do danego rodzaju cery. Rezultatem tego jest najczęściej brak efektów stosowania kremu, a czasami nawet pogorszenie stanu cery. Jak zatem wybrać krem idealny?
MamAli
Jak wybrać dobry krem? Na to należy zwracać uwagę! 2016-10-01 13:17:19 2016-06-07 09:31:59