Porady wielkanocne

Dlaczego robimy palmy wielkanocne i czego są symbolem?

Wydawało by się, że każdy z nas doskonale zna zwyczaje związane z wielkanocną palmą. Wiemy, że należy udać się z nią do Kościoła a wcześniej zadbać o to by wyglądała i prezentowała się pięknie. Okazuje się jednak, że nasza wiedza ogranicza się zazwyczaj do wyżej wymienionych aspektów. A czy ktoś wie, co tak naprawdę symbolizuje palma wielkanocna? Dlaczego jest tak ważnym elementem religii chrześcijańskiej?

Śniadanie Wielkanocne - z czego powinno się składać?

Śniadanie Wielkanocne jest czasem w którym to rodziny zasiadają do wspólnego posiłku. Warto zwrócić tutaj uwagę na to, że to właśnie ten wspólny posiłek jest ważnym elementem świąt Wielkanocnych, dlatego też nie powinno zabraknąć w nim kilku znaczących elementów. Poniżej przedstawiamy Wam zestawienie najważniejszych potraw z których powinno składać się Wielkanocne śniadanie.

Baranek, zajączek, jajko wielkanocne - co symbolizują?

Czas świąteczny jest niewątpliwie czasem magicznym, rodzinnym, skupiającym swoją uwagę na wartościach duchowych. To właśnie w tym okresie zostawiamy za sobą wszystkie troski i spory, by całkowicie poświęcić się celebrowaniu wyjątkowych chwil. Okazuje się, że większość z nas nigdy nie zastanawiała się, co tak naprawdę symbolizują wyznaczniki świąt wielkanocnych a więc: baranek, zajączek czy jajeczko a przecież ich znacznie jest tak ważne i potrzebne do zrozumienia świąt i właściwego ich przeżywania. Dlatego też przedstawiamy Wam nasze objaśnienia!

Kogo obowiązuje post Wielkanocny? To powinnaś wiedzieć

Post jest niewątpliwe czasem w którym to powinniśmy odmówić sobie pewnych rzeczy. Niektórzy z nas w tym wyjątkowym okresie poprzedzającym święta Wielkanocne dobrowolnie rezygnują np. z jedzenia słodyczy czy fast food-ów czy picia alkoholu. Inni zaś podchodzą do sprawy nieco bardziej restrykcyjnie i surowo, ograniczając sobie większość pokarmów. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie kogo tak naprawdę obowiązuje post?

7 praktycznych porad, które pomogą Ci przygotować się do Wielkanocy

Przygotowanie się do Wielkanocy może być szybkie i bezproblemowe, jeśli tylko zastosuje się do kilku rad. Dzięki nim szybciej przygotuje się potrawy, posprząta mieszkanie i udekoruje świąteczny stół. Oto lista 7 porad, które pomogą Ci się przygotować do Wielkanocy. Zapoznaj się z nią, a święta będą jeszcze przyjemniejsze.

Jak dbać o sylwetkę w czasie świąt Wielkanocnych?

Obawa o przytycie w czasie Wielkanocy jest uzasadniona – stół ugina się pod pysznymi potrawami, z których każda dostarcza mnóstwo kalorii. Jest to trudny czas zwłaszcza dla osób będących na diecie odchudzającej, gdyż po okresie ograniczonego przyjmowania kalorii, organizm gromadzi zapasy tłuszczu znacznie szybciej. Jak przetrwać Wielkanoc i nie przytyć, jednocześnie nie odmawiając sobie wszystkiego?