Klasyczne, polskie placki ziemniaczane. Zrobione ze starych, mączystych ziemniaków. Placki są chrupiące i pyszne. Można podawać je na słodko, ale i na słono z sosami i mięsem.
Co zrobić żeby placki były chrupiące?
To jedno z najczęściej pojawiających się pytań. Placki ziemniaczane będą chrupiące, jeśli usmażymy je na sporej ilości oleju i uformujemy cienki placuszek. W czasie szybkiego smażenia skórka na plackach będzie złota i chrupiąca. Takie cienkie placuszki najsmaczniejsze są podawane na słodko, np. ze śmietaną i cukrem.
Do sosów mięsnych usmażcie nieco grubsze placki, ale nie grube.
Zbyt dużo ciasta spowoduje, że placki będą miękkie. Oczywiście takie są również pyszne, a szczególnie dobrze smakują z sosami grzybowymi.
Do sosów mięsnych i grzybowych, smażę placki ziemniaczane nieco inaczej bo do ciasta dodaję jeszcze startą cebulkę i odrobinę czarnego pieprzu. Wtedy placki są nieco ostrzejsze.
Powiązane artykuły
-
Przepis na makaron z tuńczykiem
Pomysł na obiad zainspirowany kuchnią włoską - makaron fusilli z tuńczykiem, oliwkami i suszonymi pomidorami.
-
Przepis na spaghetti orientalne
Lubisz przełamywać konwencje? Ja uwielbiam. Wtedy powstają naprawdę niesamowite rzeczy i nie ważne czy mówimy o kuchni czy np. o biznesie. Warto czasmi zboczyć z utartego szlaku, by znaleźć się w zupełnie nowym i wspaniałym miejscu. I własnie moje Spaghetti orientalne jest takim wyjściem poza schemat, bo nie ma do niego ani sosu bolognese ani carbonara... jest za to niesamowita przyprawa Mirin.
-
Pieczone ziemniaki z pomidorkami i czarnymi oliwkami
Przepis na pieczone ziemniaki z pomidorkami i czarnymi oliwkami.
-
Przepis na leczo z cukinii z pomidorami i ciecierzycą
Przepis na leczo z cukinii z pomidorami i ciecierzycą.
Kuchnia Doroty
Przepis na leczo z cukinii z pomidorami i ciecierzycą 2016-12-05 09:23:51 2016-12-04 20:42:44