Znaczenie tatuaży

Wyjaśnienie, wytłumaczenie, co oznacza konkretny typ czy rodzaj tatuażu. Nierzadko związane ze sztuką, historią świata czy różnego typu subkulturami. Jeśli nie wiesz, co oznacza Twój tatuaż, koniecznie sprawdź!


Co oznacza tatuaż czaszka? Poznaj symbolikę i znaczenie

Czaszka prze stulecia stanowiła symbol rozpadu oraz śmierci. Puste oczodoły są odbiciem własnej śmiertelności. Czaszka jako tatuaż ma przypominać, że życie nie jest wieczne i jest symbolem przemijania czasu.

Tatuaż gwiazda - symbolika i znaczenie. Co oznacza tatuaż gwiazda?

Gwiazda symbolizuje zarówno te jasne, jak i również ciemne strony naszego życia. Mimo, iż  wydzielania światła, jej cień wciąż pozostaje. Gwiazda może również symbolizować niebiańskie przewodnictwo, które oświetla naszą życiową drogę, jednak nie ujawnia wszystkich szczegółów, które nas czekają.

Znaczenie tatuażu znak z zodiaku wodnik - symbolika. Co oznacza ten tatuaż?

Wodnik to bóg wody symbolizujący płodność. Prosty tatuaż zwykle przedstawiany jest jako dwie fale.

Tatuaż znak z zodiaku waga - symbolika i znaczenie. Co oznacza tatuaż waga?

Tatuaż wagi zwykle symbolizuje sprawiedliwość. Znak ten oznacza również pełną równowagę i harmonię oraz wejście w życiu na odpowiedni tor.

Co oznacza tatuaż znak z zodiaku ryby? Poznaj symbolikę i znaczenie tatuażu ryby

Ryby to wodny znak zodiaku, który symbolizuje płynność naszej osobowości. Jako delikatny i niewielki tatuaż, ryby są przedstawione w kształcie litery H.

Co oznacza tatuaż - znak z zodiaku skorpion? Symbolika i znaczenie

W zależności od starożytnej kultury – w jednym skorpion oznaczał zło, a z kolei w innych wręcz przeciwnie, bo ochronę przed złem.  Skorpion jako niewielki tatuaż wygląda jak litera M połączona w kształcie strzałki.

Aplikacja KobiecePorady.pl