Znaczenie tatuaży

Wyjaśnienie, wytłumaczenie, co oznacza konkretny typ czy rodzaj tatuażu. Nierzadko związane ze sztuką, historią świata czy różnego typu subkulturami. Jeśli nie wiesz, co oznacza Twój tatuaż, koniecznie sprawdź!


Co oznacza tatuaż wąż? Tatuaż smok - wąż symbolika i znaczenie

Tatuaże z wielkimi wężami mają różne znaczenie, które zależy od konkretnej kultury oraz rodzaju smoka. Ogólnie symbolizują wielką moc, piękno oraz charakter.

Tatuaż wilk - symbolika i znaczenie. Co oznacza tatuaż wilk?

Wilk symbolizuje dzikiego, wewnętrznego ducha. Wilk jest zwierzęciem stadnym, dlatego też potrzebuje kontaktu z otoczeniem w celu przetrwania. Obecnie wilk symbolizuje energię, lojalność oraz pragnienie bycia wolnym i nieograniczonym przez współczesny świat.

Znaczenie tatuaży tybetańskich. Co oznaczają i jaka jest symbolika tatuaży tybetańskich?

Sztuka tybetańska powstała pod wpływem wielu różnych kultur m.in. Tantric oraz mahajany buddystów. Najbardziej popularne projekty to m.in. tybetańskie mandale, skrypt, kwiaty lotosu oraz tatuaże Buddy.

Tatuaż żółw - symbolika i znaczenie. Co oznacza tatuaż żółw?

Żółw symbolizuje nasze przywiązanie do określonych warunków – to odpowiedni tatuaż dla osób, które nie lubią zmian. Żółw pojawia się w kilku mitach o stworzeniu, w których symbolizuje nieśmiertelność i płodność.

Tatuaż tygrys - symbolika i znaczenie. Co oznacza tatuaż tygrys?

Tygrys jest symbolem groźnego drapieżnika o potężnej sile i możliwościach. Tygrys symbolizuje moc, umiejętność pokonywania słabości.

Co oznacza tatuaż ważka? Znaczenie i symbolika tatuażu ważka

Ze względu na możliwość składania aż tysiąca jaj na raz, ważka jest symbolem płodności. Podobnie jak u motyla, ważka może także symbolizować przemianę oraz szczęście i zadowolenie. Spotyka się również w kulturze amerykańskiej symbolikę ważki jako natchnienie i przypomnienie o własnych marzeniach i pragnieniach.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl