Znaczenie tatuaży

Wyjaśnienie, wytłumaczenie, co oznacza konkretny typ czy rodzaj tatuażu. Nierzadko związane ze sztuką, historią świata czy różnego typu subkulturami. Jeśli nie wiesz, co oznacza Twój tatuaż, koniecznie sprawdź!


Tatuaż serce - co oznacza? Poznaj znaczenie i symbolikę tatuażu serce

Serce na całym świecie oznacza symbol miłości. W przypadku symbolu chrześcijańskiego, może symbolizować miłość i oddanie Chrystusowi.

Tatuaż wiśnia - symbolika i znaczenie. Co oznacza tatuaż wiśnia?

Wiśnia to symbol seksualności, pożądania oraz płodności. Może także symbolizować słodycz danej osoby oraz jej próbę pozostania zrównoważonym w obecnym świecie pełnym różnorodnych pokus. Najczęściej same tatuaże wiśni stanowią symbol kobiecości oraz pokusy.

Co oznaczają tatuaże celtyckie? Symbolika i znaczenie

Celtyckie wzory były wykorzystywane do dekorowania sakralnych budynków. Obecnie, tatuaż z symbolami celtyckimi są bardzo popularne ze względu na przekonanie, iż nasze ciało jest świątynią. Wśród symboli celtyckich najbardziej popularnymi są bez wątpienia krzyż celtycki oraz węzeł celtycki.

Chińskie symbole w tatuażu - symbolika i znaczenie. Co oznaczają chińskie symbole?

Symbole chińskie to chyba jedne z najczęstszych wzorów wykorzystywanych podczas robienia tatuaży. Niestety wiele osób nie sprawdza tłumaczenia wybranych przez siebie symboli, co jest ogromnym błędem, gdyż tatuaż powinien kojarzyć się pozytywnie i odzwierciedlać nasze myśli i przekonania.

Symbolika tatuaży kwiatów - co oznaczają? Co oznaczają tatuaże kwiaty?

W zależności od rodzaju, kwiat ma także różne znaczenie. Ogólnie kwiaty są postrzegane jako naturalne piękno oraz symbolizują kruchość życia. Z kolei kwitnący kwiat to symbol kobiecej płodności i zdolności rodzenia.

Co oznacza tatuaż kwiat lotosu? Ukazujemy symbolikę i znaczenie

Kwiat lotosu jest symbolem duchowego przebudzenia oraz pokonywania życiowych przeszkód. Może również symbolizować przejście z ciemnego okresu życia do okresu zrozumienia, duchowej równowagi i sukcesu.