Zrób to sama

Zrób to sama, czyli pomysły na handmade, diy, rzeczy, które można samemu zrobić w domu. Dodatki, ozdoby, dekoracje, akcesoria czy też meble (na przykład z palet). Modny trend we współczesnej aranżacji wnętrz, dzięki zastosowaniu na przykład palet i opon.


10 mega kreatywnych projektów zrób to sam do Twojego domu!

Te projekty sprawią, że będziesz chciała sama zrobić dodatki do domu DIY.

Jak stworzyć winiarnię w domu i cieszyć się smacznym winem?

Każda osoba lubiąca wino chciałaby, aby w jej domu znalazło się miejsce do przechowywania wina. Trunek ten lubi leżakować w miejscu ciemnym i dość chłodnym, jednak nie każdy ma możliwość przechowywania go w sposób tradycyjny, czyli w podpiwniczeniu. Jak stworzyć winiarnię w domu lub mieszkaniu, jeżeli nie można zrobić jej w piwnicy?

Czy robótki ręczne to rozrywka dla emerytek?

Zapytałam kilka osób o pierwsze skojarzenie z hasłem szydełkowanie, robotki na drutach. Większości z nich na myśl przyszła starsza pani z koczkiem, siedząca w bujanym fotelu, z kotem u stóp, dziergająca długi szalik. Czy tak jest faktycznie? Czy na drutach robią tylko babcie emerytki?

Jak skrócić spodnie z zachowaniem oryginalnego szwu?

Kwestia za długich spodni to temat, z którym każdy przynajmniej raz miał do czynienia. Trudno odmówić sobie zakupu jeansów, które świetnie leżą ale mają za długie nogawki. Zwykle w takich sytuacjach zapada decyzja o konieczności ich podwijania lub skrócenia. Sprawdźcie jak w łatwy sposób można skrócić spodnie z zachowaniem oryginalego szwu.

Metamorfoza szafki z lat 60!

Lubicie stare meble? Ja uwielbiam! Nie zawsze jednak trafiają do mnie w dobrym stanie. Zastanawiacie się, co zrobić by niedużym kosztem tchnąć nowe życie w starą komódkę? Odnawianie mebli, które popularne były w latach 60. i 70. ubiegłego wieku nie jest proste. Wszystko przez grubą warstwę lakieru, którą należy starannie usunąć. Jednak dla chcącego nic trudnego ;) Zobaczcie jaką metamorfozę przeszła moja komoda!

Poradnik wideo: Niesamowite świece ozdobne, które w szybki sposób zrobisz sama. Zobacz dokładną instrukcję krok po kroku!