Uroda

Jak dbać o długie włosy? Humektanty, emolienty i proteiny, czyli czego szukać w maskach i odżywkach do włosów

Nie jestem z wykształcenia chemikiem ani powiązana z tą branżą w żaden sposób. Wiedzę czerpię z internetu, natomiast co się sprawdza co nie, z efektów na własnej głowie, czas podsumować 6-letnie doświadczenia i zebrać w całość. 

Nowość Regenerum: regeneracyjne serum do twarzy

Zastanawiałyście się kiedyś, ale tak naprawdę, czym różni się serum od kremu? Szczerze Wam powiem, że ja nigdy nie wgryzałam się w ten temat. Wystarczała mi wiedza, że mając i serum i krem, jako pierwsze aplikuje się właśnie serum. Dopiero pisząc tego posta zaczęłam bardziej się interesować różnicami pomiędzy nimi i teraz już wiem, że przyjmuje się, iż serum to kosmetyk silniej działający niż krem, posiadający w swym składzie silniejsze i bardziej skoncentrowane substancje odżywcze, ale mający lżejszą konsystencję i lepszą wchłanialność w skórę niż krem. Mimo 28 lat na karku, miałam mało styczności z serami do twarzy, ale testując nowość, jaką jest regeneracyjne serum do twarzy Regenerum od Alofarm, zgadzam się w 100% z taką definicją tego produktu.

5 dziwnych rzeczy, które sprawiają, że wyglądasz mniej atrakcyjnie

Zastanawiasz się co powoduje, że wydajesz się mniej atrakcyjna od Twoich koleżanek, mimo dbałości o swoje zdrowie i wizerunek zewnętrzny? Pamiętaj, że przyczyna może być bardzo niepozorna. Być może popełniasz któryś z tych błędów:

Domowy sposób na przyspieszenie wzrostu włosów

Wypadanie włosów bezsprzecznie ma wpływ na nasz wygląd oraz samopoczucie, ciężko ukryć, iż determinuje to też naszą pewność siebie. Dziennie wypada nam od 50 do 100 włosów. Trudno to nieraz zauważyć, jednakże wypadanie włosów w większych ilościach, czy nawet całych pasm jest już poważnym problemem. Zwykle podłoże tych problemów stanowią choroby, zmiany hormonalne, a nawet stres. Na szczęście znane są liczne sposoby zapobiegania łysieniu, jednak najlepszymi z nich są metody naturalne. Zapoznaj się z najpopularniejszymi z nich.

Makijaż grafitowy z rozświetleniem

Makijaż niby ciemny, ale dzięki jasnemu wewnętrznemu kącikowi i opalizującemu cieniowi stał się bardziej jasny. Zapraszam na krok po kroku: 

Naturalna metoda na błyszczące włosy. Świetne rozwiązanie!

Laminowanie włosów żelatyną jest bardzo popularnym zabiegiem pielęgnacyjnym, który każda kobieta może wykonać samodzielnie w domu. Rezultat jest porównywalny, o ile nie lepszy do tego wykonywanego w profesjonalnych salonach fryzjerskich czy przy wykorzystaniu specjalnych preparatów.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl