Ciasta

Smaczne pomysły na coś dobrego. Wypieki (w zdecydowanej większości słodkie), które zjada się najczęściej w ramach deseru. Mogą być tradycyjne albo też w wersji fit czy też wytrawnej. Stale pojawiają się na nie nowe przepisy.


Przepis na sypaną szarlotkę

Przepis na przepyszną, sypaną szarlotkę :)

Migdałowo-czekoladowe ciasto z gruszkami bez mąki

Przepis na migdałowo-czekoladowe ciasto z gruszkami bez mąki.

Ciasto gruszkowe z białą czekoladą i mascarpone (bez masła)

Przepis na ciasto gruszkowe z białą czekoladą i mascarpone.

Prosty przepis na sernik na chrupiącym, czekoladowym spodzie

Macie ochotę na coś słodkiego, jednak unikacie sklepowych słodyczy, wypełnionych syropem glukozowo-fruktozowym? Ten prosty przepis na puszysty sernik na chrupiącym, czekoladowym spodzie jest idealnym kompanem do długich, jesiennych wieczorów przy gorącej herbacie i dobrej książce.

Przydatne wskazówki, dzięki którym dowiesz się, Jak uniknąć zakalca

W sezonie wiosennym sięgamy po przepisy na pyszne wielkanocne baby, w zimie na keksy, a w lecie często korzystamy z tych samych receptur, a by przygotować ciasto z owocami. Ciasto ucierane, czyli inaczej piaskowe jest jednym z najszybszych i najłatwiejszych ciast , ale często przysparza nam kłopotów w postaci zakalca. Na szczęście jest i na to sposób! Poznajcie dziesięć złotych zasad przygotowywania ciasta ucieranego i zapomnijcie o takim słowie jak zakalec.

Brownie z burakiem

Brakuje Wam pomysłu na ciasto? Nadchodzę z pomocą ;) Dziś proponuję brownie z dodatkiem buraka, całkiem zdrowe i legalne. Wyszło słodkie, intensywnie czekoladowe i wilgotne, czyli dokładnie takie jakie porządne ciasto być powinno. Do tego przygotowanie nie zajmie Wam więcej niż 10 minut!