Na początku chciałabym Was zachęcić do skorzystania z promocji na keratynowe prostowanie w salonie Jewuła Kuźnia Stylu. Salon ten posiada profesjonalny personel, można liczyć tam na świetne porady dotyczące zabiegu, kondycji włosów oraz na umilenie czasu ciekawymi opowieściami czy rozmowami.
Poniżej znajdziecie odpowiedzi na szereg nurtujących Was pytań dotyczących keratynowego prostowania włosów oraz zdjęcia PRZED i PO zabiegu :)
Tutaj znajdziecie mój ostatni wpis na temat keratynowego prostowania włosów : http://natalie-forever.blogspot.com/2020/08/keratynnowe-prostowanie-wosow-opis.html
www.natalie-forever.blogspot.com
1.Co dokładnie oznacza keratynowe prostowanie włosów ?
Zacznijmy od tego co to jest keratyna? Keratyna to białko, które zawiera bardzo dużo aminokwasów siarkowych. Nawilża włosy, zmiękcza je i wygładza, tworzy na ich powierzchni film, który zatrzymuje wodę we włosach.
Pamiętajcie, że głównym celem nakładania keratyny nie jest wbrew pozorom wyprostowanie włosa. To jest celem prostowania chemicznego, które bardzo mocno niszczy włosy (jak trwała ondulacja). Zabieg nakładania keratyny na włosy nazywany jest przez nas potocznie keratynowym prostowaniem włosów. Zatem nie mylcie prostowania chemicznego włosów z nakładaniem keratyny na włosy!!!
2.Opis i czas trwania zabiegu
Na początku trzeba umyć włosy. Potem na włosy nakładana jest keratyna. Niektóre keratyny trzyma się na włosach przez ok godzinę. Jak miałam nakładaną keratynę w lipcu to trzymałam ją na włosach przez 50 minut, a teraz Panie fryzjerki od razu przystąpiły do suszenia włosów. Następnym krokiem jest modelowanie włosów za pomocą okrągłej szczotki. Pod wpływem ciepła łuski włosa otwierają się, a keratynowy budulec wnika w ich strukturę i dokładnie wypełnia wszelkie ubytki. Ostatnim etapem zabiegu jest wyprostowanie włosów. Trzeba uważać z temperaturą prostowania, aby nie spalić końcówek. Ogólna zasada dotycząca prostowania włosów jest taka : u nasady i na włosach naturalnych temperatura może być wyższa i możemy prostować włosy kilka razy, a końcówki oraz włosy farbowane, a szczególnie rozjaśniane prostujemy jak najniższą temperaturą i maksymalnie dwa razy. Następnie łuski włosa zostają zamknięte, a ich struktura zostaje zrekonstruowana.
3.Zalety i wady keratynowego prostowania włosów:
Główną zaletą działania keratyny są zdrowsze, gładsze, bardziej błyszczące i włosy. Łuska włosa zostaje zamknięta, a cały włos jest zrekonstruowany. Dodatkowo dzięki keratynie włosy przestają się puszyć, elektryzować, są miękkie, gładkie i takie bardziej dociążone - takie jak z reklamy kosmetyków do włosów <3
Kolejną zaletą jest to, że nie trzeba codziennie stosować prostownicy, ponieważ włosy przez te pół roku są proste. To jest dla mnie wielką zaletą, ponieważ moje włosy falowały się w różnych miejscach (nierównomiernie) i niestety nie wyglądało to zbyt ładnie. Dodatkowo nie musimy używać suszarki i prostownicy, więc nasze włosy wyglądają na zdrowsze i dłuższe (bo nie kruszą się końcówki).
Wadą z pewnością jest cena. Koszt takiego zabiegu na włosach takich jak moje waha się od 400-600 złotych. Do tego trzeba kupić jeszcze szampon i odzywkę z dodatkiem keratyny, bez SLS, soli, ziół. Moim zdaniem mimo wszystko warto zdecydować się na jeden taki zabieg i mieć spokój przez 6 miesięcy niż wydawać dużo pieniędzy na drogie odżywki, maski.
4. Przez jaki okres utrzymuje się keratyna?
Keratyna utrzymuje się na włosach od trzech do sześciu miesięcy, jeśli cały zabieg jest poprawnie wykonany. Trzeba dobrać odpowiedni rodzaj keratyny do typu włosów, dobrze ją nałożyć, tak aby cała keratyna się wchłonęła, a potem zamknąć łuski włosa przez suszenia i w końcu dobranie odpowiedniej temperatury prostownicy. Miejcie na uwadze, że na całej długości włosa trzeba zmieniać temperaturę prostownicy nawet kilka razy. Wszystko to zależy oczywiście od kondycji włosów. Ja miałam najwyższą temperaturę na odroście, a przy końcach, tam gdzie miałam rozjaśniane włosy to temperatura była dużo niższa. To jest już moja druga keratynka w Kuźni Stylu Jewuła i za każdym razem keratyna się wchłonęła, a włosy przez długi czas były proste. Na moich włosach keratyna utrzymała się przez pięć miesięcy.
5. Czy trzeba się jakoś specjalnie przygotować do zabiegu ?
Nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać do zabiegu. Można nawet przyjść w nieumytych włosach, ponieważ i tak Wam tam umyją. Chyba, że robicie keratynę w domu to wtedy należy umyć włosy, ponieważ po nałożeniu keratyny nie wolno ich myć przez 48 godzin.
6. Czy cienkie włosy będą oklapnięte po keratynie?
Niestety włosy mogą być przez pierwsze dwa dni oklapnięte po keratynie. Widać to szczególnie na cienkich włosach (niestety ja takie mam
Powiązane artykuły
-
Fryzury ślubne 2020
Tuż po wyborze sukni ślubnej, biżuterii, butów i dodatków przychodzi moment, w którym zadajesz sobie pytanie – jaką chcę mieć fryzurę do ślubu? Rozpuścić włosy i lekko je pofalować? A może postawić na finezyjny kok lub nowoczesne upięcie? Zanim zarezerwujesz termin wizyty w salonie fryzjerskim – zobacz propozycje stylistów Jean Louis David i zainspiruj się!
-
Kolor włosów – trendy 2020 roku
Kolory włosów 2020 roku to z jednej strony naturalnie wyglądające odcienie, z drugiej – odważne i wyraziste koloryzacje.
-
Kiedy zarezerwować termin u fryzjera przed ślubem
Na popularnych forach dla kobiet przyszłe panny młode pytają: Kiedy zamówić wizytę fryzjerki przed ślubem? Ile wcześniej rezerwować taką wizytę i na którą godzinę? Najpierw wizyta u fryzjera czy u kosmetyczki? Postanowiliśmy pomóc. Wiemy jak ważny to dzień i jak ważna jest fryzura, wszystko powinno zostać zapięte na ostatni guzik przed czasem. Na najczęstsze pytania odpowiadają eksperci – profesjonalni fryzjerzy, trenerzy z Paryża.
-
Balejaż – jakich błędów nie wolno popełniać
Balejaż to forma trwałej koloryzacji, która polega na rozjaśnieniu tylko niektórych partii włosów, dzięki czemu uzyskuje się piękne kontrasty. Dowiedz się, jakich błędów należy unikać, by balejaż dał zachwycający efekt.
Natalie
Balejaż – jakich błędów nie wolno popełniać 2017-02-20 12:00:36 2017-02-20 10:58:20