Jesienią nie trzeba rezygnować z roweru. Można nadal na nim jeździć, jednak powinno się do tego odpowiednio przygotować. Jeśli rower będzie posiadał odpowiednie wyposażenie, pomoże zahartować organizm przed zimą i dodatkowo poprawi samopoczucie. Ponadto dzięki jeździe na nim łatwiej będzie utrzymać piękną sylwetkę i nie dopuścić do pojawienia się nadprogramowych kilogramów.
Andrey Kryuchkov @ 123rf.com
Ciepło w czasie jazdy
Chłodniejsze dni sprawiają, że podczas jazdy na rowerze łatwo się wychłodzić. Aby nie marznąć, warto zainwestować w odpowiedni strój. Ubranie nie powinno być ciężkie, jednak powinno chronić przed wiatrem i deszczem. Dodatkowo przydadzą się rękawiczki, czapka oraz szalik lub komin, które ochronią szyję. Jeżdżąc do pracy lub do szkoły, warto ubierać się na cebulkę. Ważnym elementem stroju jesiennego rowerzysty jest kurtka zasłaniająca nerki. Pochylona pozycja sprzyja ściąganiu się ubrania i odsłanianiu pleców, przez co łatwo o choroby tego ważnego narządu.
Ochrona przed deszczem i wiatrem
Aby nie moknąć i nie marznąć, warto ubierać na rower przeciwdeszczową kurtkę z wydłużonym tyłem i przylegającą talią. Jeśli kurtka będzie posiadała membranę przeciwwiatrową zapewni również ciepło. Jeżdżąc wczesnym rankiem bądź późnym wieczorem, pod kurtkę można ubrać ciepły polar, który zatrzyma ciepło przy skórze.
Ciepłe dłonie
Do jazdy rowerem można używać zarówno zwykłych skórzanych rękawiczek, jak i modeli polarowych lub typowo rowerowych. Rękawiczki nie mogą krępować ruchów, dlatego nie mogą być ani zbyt obcisłe, ani zbyt luźne. Jeśli będą źle dopasowane, hamowanie i zmienianie przerzutek będzie utrudnione.
Czapka na głowie
Nawet jeśli jeździmy na rowerze w kasku, pod nim powinna znaleźć się czapka. Nie musi być gruba – wystarczy, że będzie to rowerowa chustka. Osoby wrażliwe na zimno, wiatr i deszcz mogą postawić na kominiarkę.
Konserwacja roweru
Przed jesienią powinno się dokładnie nasmarować łańcuch oraz inne elementy roweru, by zabezpieczyć je przed wilgocią. Dodatkowo warto zamontować błotniki, wymienić opony na zimowe i zadbać o komplet świateł tylnych, przednich oraz o odblaski.
Powiązane artykuły
-
Życie bez kotleta – czy tak się da?
Od dawna trwa spór o to, czy można normalnie funkcjonować bez mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Z jednej strony obserwujemy żywienie konserwatywne oparte o mięso i produkty zwierzęce, z drugiej teoriom tym zaprzeczają sportowcy wegetarianie, weganie i ich rosnąca grupa w społeczeństwie na co dzień. Spór jest dość emocjonalny, a więc warto usunąć z niego zbędne zupełnie emocje i skupić się jedynie na faktach.
-
Czy wiesz, które gatunki ryb warto wprowadzić do swojej codziennej diety?
Niemal wszędzie słyszy się, że powinniśmy jeść często ryby, ponieważ są smaczne i zdrowe. Jednak czy na pewno wszystkie rodzaje ryb są wskazane w naszej diecie? Okazuje się, że nie. Niektóre ryby mają niewielką wartość odżywczą, inne żyjące w brudnych wodach zwierają szkodliwe toksyny, a te hodowane często zawierają antybiotyki. Podpowiadamy jak należy kupować ryby, aby wybrać te najzdrowsze.
-
7 najbardziej niezdrowych napojów, które rujnują Twoje zdrowie
Na rynku dostępnych jest wiele napojów bezalkoholowych i alkoholowych, które rujnują zdrowie. Warto wiedzieć, po które z produktów ze sklepowych półek nie sięgać. Rozsądne wybieranie napojów pozwala zmniejszyć ryzyko nadwagi, cukrzycy, nadciśnienia oraz wielu innych chorób cywilizacyjnych. Jakich napojów unikać?
-
9 najlepszych sposobów na powstrzymanie chęci jedzenia - nr 6 to nasz faworyt!
Uwielbiasz jeść, kochasz wszystko co pięknie pachnie, dobrze smakuje i ładnie wygląda i nie potrafisz powstrzymać się od zjedzenia kolejnej porcji? Niestety twoja waga ciągle rośnie i tak będzie dalej, jeżeli nie opracujesz w głowie planu, który pogodzi ochotę na jedzenie z marzeniem o pięknym ciele. Przygotowaliśmy dla ciebie kilka trików, które pomogą ci zapanować nad twoim obżarstwem.
Kamila
9 najlepszych sposobów na powstrzymanie chęci jedzenia - nr 6 to nasz faworyt! 2016-11-13 06:54:53 2016-11-08 10:43:47