Włosy to temat, który niezwykle Was interesuje, dlatego narzuca się jedno pytanie, czy warto wykonywać peelingi skóry głowy? Powinnyście się tym zainteresować i wdrożyć w życie. Dlaczego? Poniżej odpowiedź.
Puhhha @ shutterstock.com
Większość ludzi nie jest świadomych, iż skóra owłosiona głowy to szczególna część ciała ludzkiego. To miejsce niezwykle wrażliwe, narażone na działanie licznych czynników i bodźców zewnętrznych wpływających bezpośrednio nie tylko na na kondycję włosa, lecz także na skórę. Wykonywanie peelingu jest bardzo ważne, nie tylko dla skóry, ale także dla włosów. Przecież oczyszczamy systematycznie skórę twarzy, ciała, stóp i dłoni. A zapominamy o skórze głowy. Biorąc pod uwagę, że same mycie szamponem nie wystarczy. To tak jak byśmy próbowali oczyścić skórę twarzy, samym żelem do mycia, a przecież stosujemy peelingi i różne maseczki.
Skóra głowy również potrzebuje pomocy w złuszczeniu martwego naskórka. Często podlega ona urazom spowodowanym stresem lub nadmierną ekspozycję na słońce i smog.
Takie oczyszczanie skóry głowy będzie usuwać martwe komórki oraz pozostałości po stosowaniu produktów, które w składzie mają silikony i parabeny, skóra Twojej głowy jest po nich zanieczyszczona - „zapchana” resztkami tych produktów, które niełatwo usunąć.
Stan skóry głowy ma ogromne znaczenie dla jakości włosów. Więc czy nie warto ich wdrożyć w życie? Peelingi skóry głowy są bardzo przydatne dla zdrowia i urody naszych włosów, powodują dotlenienie, lepsze wchłanianie preparatów czynnych np. podczas kuracji trychologicznej.
Jak często stosować?
Peeling skóry głowy powinno się robić raz w tygodniu lub – w przypadku osób ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień – raz na dwa tygodnie. Zbyt częste stosowanie peelingu może nie tylko spowodować podrażnienia, lecz także sprawić, że włosy będą się szybciej przetłuszczać, a skóra widocznie łuszczyć - co za dużo to nie zdrowo.
Jak przygotować domowy peeling?
Bez peelingu skóry głowy nie ma dobrej pielęgnacji, tak więc gotowy naturalny peeling możemym zakupić w punktach Trychologicznych, lub wykonać sami, wykorzystując komponenty, które znajdziemy w domowej spiżarce.
Jednym z przykładów domowego oczyszczania skóry głowy oraz włosów jest wykorzystanie mieszanki delikatnego szamponu ( nie zawierającego SLES ani SLS) z łyżeczką sody oczyszczonej delikatnie rozprowadzając i po kilku minutach zmywając odpowiednim szamponem.
Ważne: nie używamy peelingów na skórę głowy ze stanami zapalnymi.
Powiązane artykuły
-
Balejaż – jakich błędów nie wolno popełniać
Balejaż to forma trwałej koloryzacji, która polega na rozjaśnieniu tylko niektórych partii włosów, dzięki czemu uzyskuje się piękne kontrasty. Dowiedz się, jakich błędów należy unikać, by balejaż dał zachwycający efekt.
-
Kolor włosów – trendy 2020 roku
Kolory włosów 2020 roku to z jednej strony naturalnie wyglądające odcienie, z drugiej – odważne i wyraziste koloryzacje.
-
Jak za pomocą prostownicy otrzymać efekt wavy?
Prostownica jest wielofunkcyjna: może nie tylko prostować włosy, ale również je podkręcać. Wszystko jest kwestią techniki. Dzięki radom eksperta, możesz się nauczyć, jak wykonać piękne fale.
-
Co zrobić, by włosy były gładkie i lśniące?
Gładkie i lśniące włosy to oznaka witalności i synonim kobiecego piękna. Niestety, wskutek częstej koloryzacji i regularnego używania suszarki i prostownicy włosy stają się osłabione, ich struktura ulega zniszczeniu, przez co tracą swój blask. Co zrobić, by móc cieszyć się pięknymi i lśniącymi włosami przez cały rok?
Trycholog
Co zrobić, by włosy były gładkie i lśniące? 2017-03-10 11:30:52 2017-03-10 11:02:08