Brazylijskie favele, nazywane dzielnicami nędzy, to najbardziej niebezpieczne miejsca na świecie, w których cyklicznie toczy się wojna.
Karolina Kozioł – poznaj autora i jego twórczość
Pozycja „Poszukiwacz marzeń” pozwoli nam odwiedzić to naznaczone ludzkimi dramatami miejsce, i zrozumieć, że mieszkańcy slumsów także miewają marzenia.
Pragnienie przeżycia niezapomnianej przygody, dzikość, pasja, brak zobowiązań, a przede wszystkim wolność, skłoniła grupę 22 latków do nakręcenia filmu dokumentalnego na temat brazylijskich faweli. Zetkniecie z rzeczywistością w jakiej przyszło żyć mieszkańcom slumsów nakazała wysunąć proste pytanie o marzenia. Nikt wcześniej nie zapytał bowiem: O czym marzą ludzie, którzy nie mają praktycznie nic?
„Poszukiwacz marzeń” autorstwa Karoliny Kozioł - to poruszająca książka o ryzyku, odwadze, szaleństwie, strachu, miłości oraz samotności. To połączenie reportażu z brazylijskich slumsów z motywacją i zachętą do tego by żyć.
Do lektury książki z pewnością zachęcają słowa autorki: Jeżeli potrafisz o czymś marzyc, to potrafisz również tego dokonać. Goniąc za marzeniami w brazylijskich slumsach, odkryła, że istnieje jedyny sposób by ocalić swoje marzenia....
Poszukiwacz Marzen: Z kamera na wojnie w Brazylii, to książka o wyprawie w jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie- brazylijskich slumsów. Na wyprawę wyjechali w pięć osób, pod koniec wyprawy zostały tylko dwie, reszta nie wytrzymała obrazu brazylijskiej biedy.
Podejmowanie ryzyka to czasami droga bardzo egoistyczna. Podejmując ryzyko myślisz o adrenalinie, o tym co sie wydarzy. Zdajesz sobie sprawę ze ryzyko śmierci jest przy tym bardzo duże. Zdawałam sobie sprawę że mogę nie wrócić cało z wyprawy, ze kolejnych świąt Bożego Narodzenia z najbliższymi może nie być. Mimo wszystko zaryzykowałam. Nauczyło mnie to jednej bardzo ważnej rzeczy....- tak opisuje autorka swoje przemyślenia po spotkaniu z brazylijska mafia.
Powiązane artykuły
-
Co się skrywa w cieniu cokołów?
Zdarzyło mi się czytać wcześniejsze pamiętniki tłumaczy obsługujących wielkie postacie historyczne i konferencje międzynarodowe. Nazwisk nie podaję celowo, by nie zaciemniać niepotrzebnie obrazu i nie sprowadzać dyskusji na manowce. Reklama “W cieniu cokołów” to trzeci tom wspomnień dziennikarza, autora i tłumacza, fachowca we wszystkim czego się imał, musiał imać, chciał imać. Aleksander Janowski pisze w nim o latach osiemdziesiątych, trudnych politycznie i zbyt odległych, żebym mógł osobiście się do nich ustosunkować. Autor zajmująco opisał swoje koleje losu, bogate doświadczenia oficjalnego tłumacza na najwyższym szczeblu państwowym.
-
Czy warto podjąć terapię na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym?
Czy warto podjąć terapię na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym? Czy terapeutki zawsze mają rację? Czy gadulstwo to dobra cecha? Czy da się wytrzymać z samymi kobietami w jednym pomieszczeniu przez dwanaście tygodni? Tego czytelnik dowie się w trakcie zajmującej lektury.
-
Co czytać w długie jesienne wieczory?
Jesień już za pasem. Robi się coraz chłodniej, dlatego zamykamy się w domu. Nudzisz się? Nie wiesz co robić? To proste - zacznij czytać!
-
W te święta zaskocz słodkościami!
Gdy zrywając kolejną kartkę z kalendarza odkryjemy, że już grudzień rozpoczną się gorączkowe przygotowania. Nie ma znaczenia, że tak naprawdę mamy spore doświadczenie, bo przecież Boże Narodzenie jest każdego roku. Okazuje się bowiem, że czasu zawsze jest za mało, a o dziesiątkach spraw przypomnimy sobie stanowczo za późno.
Gabrysia
W te święta zaskocz słodkościami! 2016-11-29 13:01:50 2016-11-29 12:46:30