Ciekawostki

Cudowne działanie cytryny - wiedziałaś o tym?

Cytryna jest wykorzystywana na co dzień do różnego rodzaju maseczek, potraw; jako odświeżacz, odstraszacz insektów, środek dezynfekujący, oczyszczacz, jako środek rozjaśniający oraz do wielu innych rzeczy. Dzisiaj natomiast o właściwościach soku z cytryny jako połączenia z wodą, pitej codziennie na czczo.

Jak nie popełniać błędów podczas gotowania? Czyli 8 zbędnych czynności

Niektóre z czynności wykonywanych w kuchni nie mają żadnego uzasadnienia, a pomimo to większość polskich kobiet i panów domu wykonuje je niemalże codziennie. Poniżej znajduje się lista 8 najczęstszych kuchennych „grzeszków”. Rezygnując z nich, można przyrządzać smaczniejsze potrawy, jeść zdrowsze produkty i oszczędzić czas na przyjemności.

Efekty picia wody kokosowej przez tydzień zupełnie Cię zaskoczą

Wydaje się, że to odkrycie będzie w stanie zrewolucjonizować świat dietetyki. Otóż niedawno dowiedziono, iż picie wody z kokosa już przez tydzień jest w stanie przynieść naprawdę zaskakujące efekty. Czego zatem możesz się spodziewać, kiedy zastosujesz się do tej jednej prostej rady?

7 najbardziej niezdrowych napojów, które rujnują Twoje zdrowie

Na rynku dostępnych jest wiele napojów bezalkoholowych i alkoholowych, które rujnują zdrowie. Warto wiedzieć, po które z produktów ze sklepowych półek nie sięgać. Rozsądne wybieranie napojów pozwala zmniejszyć ryzyko nadwagi, cukrzycy, nadciśnienia oraz wielu innych chorób cywilizacyjnych. Jakich napojów unikać?

O pierogach słów kilka

Wszyscy uwielbiamy jeść. I nie jest to tylko domena Polaków. W każdym kraju spotkania rodzinne czy z przyjaciółmi najlepiej toczą się przy suto zastawionych stołach. A na naszych, polskich stołach, od wielu lat niezmiennie króluje schabowy z kapustą, kotlet mielony, mizeria czy pierogi przygotowywane w różnych wariacjach. Do kawy zajadamy kawałek sernika, makowca, babki drożdżowej. Wszelkie książki kucharskie poświęcone kuchni polskiej mają po kilkaset stron i na dobrą sprawę, możnaby przez okrągły rok, codziennie, przygotowywać inną potrawę dla naszych współbiesiadników.

Dobre ciasto, mięso i ser to nie wszystko – poznaj dodatki, które wspaniale urozmaicają smak pizzy

Pizza jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków dań obecnych w kuchni włoskiej. Chociaż w najbardziej tradycyjnej formie ogranicza się zaledwie do kilku składników, nasi rodacy upodobali sobie ją w wersji z większą liczbą dodatków. Które z nich sprawiają, że pizza nabiera wyjątkowych walorów smakowych?