Ciekawostki

Nieznane właściwości coli, które pomogą Ci rozwiązać wiele domowych problemów.

Słodkie napoje nie są akceptowane w wielu domach. Jednak czasami ich obecność może być bardzo cenna. Szczególnie wtedy, kiedy mamy do wykonania kilka ciężkich prac, z którymi przy użyciu typowych narzędzi trudno jest sobie poradzić. Wykorzystując do tego celu klasyczną coca-colę, można w prosty sposób ułatwić sobie wyknanie zadania. Przekonaj się, do czego może ci służyć ten kultowy napój.

Odkrywamy 8 trików, które potrafi zwykła mikrofalówka, a o tym nie wiesz!

Kuchenka mikrofalowa to niesamowite urządzenie, które można spotkać w niemal każdym domu. Wykorzystywana najczęściej do odgrzewania potraw, może pełnić również wiele innych ról, o których do tej pory nie miałeś pojęcia. Odkryj razem z nami zupełnie nowe oblicze swojej starej mikrofalówki.

Dlaczego warto jeść szpinak? Krótka historia szpinaku

Szpinak to warzywo z tradycją. Jego korzenie sięgają czasów średniowiecza, kiedy to Arabowie przywieźli szpinak z dalekiej Persji, gdzie został odkryty. W Europie jednak, szpinak miał debiut dopiero w czasach późniejszych. Jego dobroczynne właściwości rozpowszechniły się podczas wojny, gdy to chorzy pili napar z liści szpinaku, po którym szybko odzyskiwali siły i wracali do zdrowia. Z upływem czasu i rozwoju medycyny oraz sztuki kulinarnej, szpinak zyskiwał coraz większą popularność i z stał się warzywem iście kultowym.  

Gruszki i śliwki, czyli jesienne hity do spiżarni

Każda pora roku ma swoje typowe smaki. W czerwcu zajadamy się śliwkami, w lipcu sięgamy po czereśnie, a w sierpniu po wiśnie. Jesień jest natomiast doskonałym okresem na gruszki i śliwki. Warto rozkoszować się ich smakiem przez cały rok, dzięki przygotowaniu jesienią przetworów z obu owoców.

10 produktów, które powinnaś jeść każdego dnia, aby czuć się w pełni sił

Zapomnij czego nie należy jeść, zamiast tego skup się na produktach które powinnaś zajadać codziennie. Kiedy układasz dietę, warto oprzeć się na kilku podstawowych składnikach odżywczych, które sprawią że będziesz czuła się zdrowo i w pełni sił. Te produkty zapewnią Ci wiele cennych witamin i będą świetną podstawą żywieniową, dzięki której unikniesz wysokokalorycznych przekąsek.

Dlaczego warto sięgać po warzywa i owoce jesienią? Które wybrać?

Aby cieszyć się nieskazitelną urodą, warto sięgać po warzywa i owoce. Wysoka zawartość witamin i minerałów sprawia, że skóra staje się jędrna, włosy błyszczące, a paznokcie silniejsze. Jakie warzywa i owoce jeść jesienią, by wyglądać dobrze? Sięgać po sezonowe produkty czy też po importowane cytrusy?