Szczęśliwie w dzisiejszych czasach manicure stało się już standardem, a niejedna z nas potrafi, co najmniej podstawy tej sztuki. W zasadzie nie powinnyśmy zastanawiać się czy robić manicure czy nie, a jakie manicure wybrać. A jest, w czym wybierać, drogie panie.
Dmytro Titov @ 123rf.com
Podstawowym wyborem jest manicure klasyczny. Jest banalny, ale stanowi niezbędne minimum, by dłonie wyglądały na zadbane, podobnie jak ich właścicielka. Polega ona na nadaniu paznokciom pożądanego kształtu poprzez ich opiłowanie, a także usunięciu nachodzących na płytkę skórek. Podczas manicure klasycznego korzystamy z preparatów zmiękczających, aby uniknąć nieprzyjemnych i nieestetyczny skaleczeń. Zabieg ten, ze względu na odrastające skórki, powtarzać trzeba często.
Manicure biologiczny różni się od klasycznego tym, że jest bezpieczniejsze – korzystamy z papierowego pilniczka, drewnianego kopytka. Dzięki regularnemu odsuwaniu skórek bez ich wycinania unikamy ran, a zabieg, wbrew pozorom, wcale nie musi być częściej powtarzany niż w manicure klasycznym. Dodatkowo można, a wręcz należy, moczyć paznokcie w mieszance soku z cytryny i oliwy z oliwek. Zmiękczamy, nawilżamy i natłuszczamy nasze paznokcie i skórki.
Dmytro Titov @ 123rf.com
Inną naturalną metodą jest manicure japoński. Odróżnia się od metody biologicznej tym, że lakier zastępujemy wcieraniem polerką specjalnej pasty z krzemionki. Ma ona tę zaletę, że odżywia oraz wzmacnia paznokcie. Co więcej zawarte w niej mikroelementy, witaminy i pył pszczeli sprzyjają regeneracji płytki. Zabieg ten jest zwłaszcza korzystny dla osób o słabych i łamliwych paznokciach. Warto powtarzać go, co dwa tygodnie – efekty są naprawdę rewelacyjne. Jedynym minusem jest brak możliwości lakierowania paznokci. Lakier zwyczajnie nie trzyma się dobrze tak przygotowanej paznokci.
Wymienione metody to tylko wierzchołek góry lodowej. Obok naturalnego manicure mamy przecież jeszcze manicure parafiną, lakierożele, hybrydowe i wiele innych. Żyjemy w dobrych czasach, moje panie.
Marina Kirezhenkova @ 123rf.com
Powiązane artykuły
-
Jak zadbać o paznokcie u stóp? Praktyczny poradnik
Już wiosna. Za niedługo nadejdzie upragniona i wyczekiwana pora roku jaką jest lato. Powoli zbliża się czas, by założyć lekkie buty, sandały, klapki, pokazać stopy i… paznokcie u stóp. Niestety, bywa tak, że po kilku miesiącach w kozakach i botkach, nasze paznokcie nie prezentują się korzystnie. Są zniszczone, przesuszone, matowe i pożółkłe od lakierów.
-
Brokatowe szaleństwo na paznokciach
Brokat to idealna metoda, aby zabłysnąć w tłumie. Stanowi on dodatek do wielu kosmetyków. Jest dodatkiem do błyszczyków, cieni do powiek oraz lakierów. Zakupić można także sypki brokat, który także używany jest do ozdoby paznokci. Pomaluj nim wzory na paznokciach a przyciągniesz dzięki temu wzrok niejednej osoby, bo błyszczące cudeńko w postaci brokatu zwraca uwagę. Brokat na paznokciach jest popularną ozdobą. Idealnie dopełnia manicure, szczególnie na wyjątkowe okazje – imprezy, wakacje.
-
Manicure: Trendy wiosna-lato 2020
Czerwone? Czarne? Migdałowe? Długie? Krótkie? Naturalne, zdobione cyrkoniami, metodą „wodną”, a może ombre? Jakie powinny być nasze paznokcie w tym sezonie – by były modne?
-
Manicure: Pielęgnacja przedłużonych paznokci
Wiele kobiet, aby nadać bardziej estetyczny wygląd swoim dłoniom, przedłuża paznokcie. Zakładają tipsy – hybrydowe, żelowe, akrylowe, pięknie zdobione, długie. Kiedy ma się na dłoniach takie cudeńka, należy pamiętać, aby stosować się do pewnych zasad, które określają jak pielęgnować przedłużone paznokcie.
Kamila
Manicure: Pielęgnacja przedłużonych paznokci 2016-06-17 11:33:03 2016-05-11 09:08:19