Rodzina & Dziecko

Rodzina to podstawowa komórka społeczna oraz niedorosła istota, która jest dla swoich rodziców córką bądź też synem. Najbliższą rodzinę tworzą rodzice wraz z dzieckiem/dziećmi. Porady w tym dziale pochodzą z zakresu ciąży, wychowania dziecka oraz zdrowia.


4 najmodniejsze oprawki okularów korekcyjnych

Zapoznaj się z najnowszymi trendami w okularach korekcyjnych damskich. Co warto nosić w 2022 roku?

Modne, wygodne i praktyczne ubrania dla dzieci. Co warto wybrać w tym sezonie?

Kolorowe, miękkie, wygodne - takie powinny być ubranka dla najmłodszych. Na pewno zależy Ci także na tym, aby były oryginalne i wyróżniały się interesującymi wzorami. Jakie propozycje dziecięcych ubranek będą spełniać te kryteria? Zrobiliśmy przegląd propozycji sklepów internetowych i przygotowaliśmy zestaw najmodniejszych propozycji ubrań dziewczęcych i chłopięcych. Dowiedz się zatem, jakie trendy obowiązują w modzie dziecięcej w tym sezonie.

Dieta wysokoenergetyczna - na czym polega

Dieta wysokoenergetyczna, inaczej wysokokaloryczna, jest sposobem odżywiania dostarczającym organizmowi większą ilość kalorii niż jest to potrzebne. Jest szczególnie pomocna w przypadku osób cierpiących na niedowagę, nowotwory czy inne choroby, a także dla ludzi starszych oraz kobiet będących w ciąży lub karmiących piersią. W poniższym artykule dowiesz się, jakimi zasadami kieruje się dieta wysokoenergetyczna, jakie mogą być jej warianty oraz jakiego rodzaju produkty można spożywać.

Rezonans magnetyczny głowy w diagnostyce stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane (SM) jest przewlekłą, stale postępującą chorobą ośrodkowego układu nerwowego, która często prowadzi do niepełnosprawności. Jest to choroba o charakterze zapalno-demielinizacyjnym, a jej istota polega na wieloogniskowym (rozsianym) uszkodzeniu mózgu i rdzenia kręgowego.

Książki Pucio — domowe wsparcie w codziennej nauce mówienia najmłodszych

Każdy rodzic pragnie jak najlepiej wspierać swoją pociechę w prawidłowym rozwoju. Szczególnie ważna jest nauka mówienia, która niejednokrotnie wywołuje wiele trudności. Na szczęście można temu w prosty sposób zaradzić — wystarczy odpowiednio wcześnie rozpocząć ćwiczenia pobudzające aparat mowy. Jak zacząć w domowym zaciszu? Pomoże w tym zestaw książek Pucio. W jaki sposób wspomogą one dziecięcy rozwój? Kiedy i od których zacząć? Sprawdźmy!

Piękny uśmiech i białe zęby – tylko sprawdzone metody

Białe zęby to marzenie niejednej osoby. Nic dziwnego – promienny uśmiech zachwyca i przyciąga wzrok, sprawia też, że czujemy się lepiej i chętniej się uśmiechamy. Co więc zrobić, żeby uśmiechać się jak gwiazda Hollywood? Sposobów jest kilka, zarówno tych, które możemy wypróbować w domu, jak i tych, które zaproponuje nasz dentysta. W pogoni za nieskazitelnie białym uśmiechem, warto pamiętać o tym, by stosowane metody służyły nie tylko estetyce, ale też zdrowiu.

Aplikacja KobiecePorady.pl