Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje: niemal połowa cywilizowanego społeczeństwa boryka się z nadwagą! Co więcej, stale rośnie liczba osób otyłych. Przewiduje się, że otyłość I, II lub III stopnia w 2025 roku będzie bolączką co czwartego człowieka na świecie!
Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że tak wiele osób podejmuje trudy odchudzania. Niestety, realizacją celu w tym zakresie poszczycić się może niewielki odsetek osób. Wynika to z faktu, iż procesy redukcyjne nie są łatwe. Dieta i trening to dla wielu zbyt duże wyzwanie. Częstokroć jako „alternatywę” dla zmian żywieniowych i aktywności fizycznej, stosuje się suplementy diet. Czy słusznie? Czy preparaty na odchudzanie faktycznie są skuteczne? Jaka jest ich rola w procesie redukcji tkanki tłuszczowej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań postaramy się udzielić poniżej.
Co to są suplementy diet?
Według encyklopedycznej definicji, suplementy diet to środki spożywcze, których celem jest uzupełnienie normalnej diety. W przypadku odchudzania, wyróżnia się cztery typy substancji:
- przeczyszczające i moczopędne (m.in.: babka płesznik, pokrzywa, brzoza)
- redukujące wchłanianie tłuszczów i węglowodanów (m.in.: chityna, garcynia cambogia, fasolamina)
- przyśpieszające metabolizm (m.in.: kofeina, CLA, forskolina)
- redukujące apetyt (m.in.: błonnik, chrom)
Jak nie trudno zauważyć, zakres działania suplementów diet może być naprawdę szeroki. Czemu zatem, skala otyłości i nadwagi jest tak duża? Wszak, z powyższego wynika, że istnieją substancje, które pozwalają ograniczyć tycie.
Suplement diety to nie substytut diety!
Jednym z największych błędów popełnianych przez entuzjastów odchudzania przy wykorzystaniu suplementów diet jest traktowanie preparatów uzupełniających jako alternatywy dla diety. Suplementy absolutnie nie stanowią substytutu diety. Powinny być wykorzystywane tylko i wyłącznie jako uzupełnienie jadłospisu. W przeciwnym wypadku ich efektywność będzie stała na bardzo niskim poziomie.
Co do tego, że środki takie jak błonnik, chrom, CLA, kofeina, chityna czy forskolina wspomagają odchudzanie, nie ma żadnych wątpliwości. Wyżej wymienione znane są od lat ze swoich właściwości, które to zostały potwierdzone niezależnymi badaniami. Dlatego też, z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że suplementy diety działają!
Istotne jest jednak to, aby potrafić wykorzystać potencjał preparatów na odchudzanie. To wbrew pozorom nie jest trudne. Prawidłowa suplementacja jest:
- zgodna z zaleceniami producenta i/lub lekarza/farmaceuty
- uzupełnieniem, a nie zamiennikiem diety
- asystą dla innych procesów redukcyjnych (np. treningu odchudzającego)
Pamiętaj! Efekty stosowania suplementów diet zależne są od: diety, treningu, uwarunkowań genetycznych oraz prowadzonego stylu życia.
Ogromny wybór suplementów diet – który preparat na odchudzanie wybrać?
Na półkach w aptekach, drogeriach i hipermarketach znajdziemy wiele suplementów diet wspomagających odchudzanie. Różnią się składem, działaniem, przeciwwskazaniami do stosowania oraz formą. Wielu konsumentów zadaje sobie pytanie: który suplement na odchudzanie wybrać?
Przede wszystkim sugerujemy koncentrować się na środkach najlepiej opiniowanych. W Internecie znajdziemy wiele portalów i for, na których umieszczone są recenzje i komentarze dotyczące poszczególnych produktów. Na ich podstawie można wytypować najefektywniejsze propozycje. Co więcej, posiłkować możemy się rozmaitymi, niezależnymi rankingami.
Idąc dalej, warto porównywać poszczególne środki pod względem składu. Częstokroć, nie zdajemy sobie sprawy, że niektóre środki mają zdecydowanie tańsze zamienniki. Poprzez analizę składu – możemy wybrać nie tylko skuteczny, ale także najkorzystniejszy cenowo środek na odchudzanie.
Więcej informacji na temat suplementacji znajdą Państwo na portalu ValleyMediCenter.com!
Powiązane artykuły
-
Hot śliczny makijaż dla kobiet po 30 - wyglądaj bosko!
Wyglądaj bosko dzięki makijażowi, zobacz najciekawszy przegląd ślicznego makijażu dla kobiet po 30.
-
Jak zadbać o paznokcie u stóp? Praktyczny poradnik
Już wiosna. Za niedługo nadejdzie upragniona i wyczekiwana pora roku jaką jest lato. Powoli zbliża się czas, by założyć lekkie buty, sandały, klapki, pokazać stopy i… paznokcie u stóp. Niestety, bywa tak, że po kilku miesiącach w kozakach i botkach, nasze paznokcie nie prezentują się korzystnie. Są zniszczone, przesuszone, matowe i pożółkłe od lakierów.
-
Maseczka z miodem na włosy - jak ją wykonać?
O tym, jak wiele daje nam natura najlepiej przekonać się na podstawie miodu, który pozytywnie działa także na zewnątrz naszego ciała. Warto, więc używać go nie tylko na skórę, ale także na włosy. W tym artykule przedstawione zostały proste sposoby na zrobienie sobie naturalnej, miodowej maseczki do włosów, która jest przeznaczona przede wszystkim dla tych suchych i zniszczonych.
-
Brokatowe szaleństwo na paznokciach
Brokat to idealna metoda, aby zabłysnąć w tłumie. Stanowi on dodatek do wielu kosmetyków. Jest dodatkiem do błyszczyków, cieni do powiek oraz lakierów. Zakupić można także sypki brokat, który także używany jest do ozdoby paznokci. Pomaluj nim wzory na paznokciach a przyciągniesz dzięki temu wzrok niejednej osoby, bo błyszczące cudeńko w postaci brokatu zwraca uwagę. Brokat na paznokciach jest popularną ozdobą. Idealnie dopełnia manicure, szczególnie na wyjątkowe okazje – imprezy, wakacje.
ValleyMediCenter
Brokatowe szaleństwo na paznokciach 2016-06-23 08:25:26 2016-05-09 13:03:24