Samotność jest coraz częściej spotykanym zjawiskiem społecznym. Wielu ludzi z obawy przed wyśmianiem czy wytykaniem palcami zamyka się w domu i urywa kontakt ze światem. Powodów może być wiele, m.in. złe wspomnienia z dzieciństwa, traumatyczna sytuacja czy po prostu stany depresyjne uniemożliwiające prawidłowe funkcjonowanie w środowisku społecznym. Oto do czego prowadzić może samotność.
Sasa Mihajlovic @ 123rf.com
Izolacja
Izolowanie się od rodziny, przyjaciół, kolegów z pracy czy nawet sąsiadów a w rezultacie prowadzenie smutnego i osamotnionego życia. Osoba odizolowana od reszty społeczeństwa nie będzie potrafiła odnaleźć się w nowych rolach czy po prostu nawiązać nowych relacji.
Nieszczęście
Osoba samotna zazwyczaj oznacza osobę nieszczęśliwą. Mało który człowiek dobrowolnie i świadomie decyduje się na prowadzenie samotnego trybu życia. Samotność może wynikać z różnych traumatycznych przeżyć jednostki, które nie przepracowane mogą nieść za sobą chęć ucieczki od świata i ludzi.
Brak poczucia spełnienia
Ciężko mówić o jakimkolwiek spełnieniu u człowieka, który większość swojego życia spędza w domu, zamknięty i wyizolowany. Niestety, ludzie którzy stronią od społeczeństwa często czują, że coś im w życiu umyka, jednak nie mają w sobie tyle motywacji i chęci by zmienić tę sytuację.
Brak wsparcia
W pewnym momencie osoba, która izoluje się od świata zostaje całkowicie sama. Ludzie przestają do niej dzwonić czy pisać a ona odczuwa coraz to większe poczucie braku wsparcia a niekiedy także zrozumienia.
Powiązane artykuły
-
Historia dojrzewania miłości w kilkunastu ilustracjach. Tak powinna wyglądać
Miłość od pierwszej chwili spotkania do ostatniego oddechu jest czymś niewyrażalnie pięknym. Najczęściej możesz ją zobaczyć w codziennych małych gestach i przy wspólnie spędzonych chwilach. Ilustrator Pascal Campion wie jak ją wyrazić w rysunku, aby niemalże poczuć ja na własnej skórze. Warto doceniać małe rzeczy. Prawdziwa miłość to...
-
Jak pokonać jesienną depresję i cieszyć się życiem?
Jesienią organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości promieni słonecznych, przez co łatwiej jest o złe samopoczucie. Można z nim walczyć i starać się cieszyć każdym jesiennym dniem. Jak nie dać się słocie i kapryśnej pogodzie? Jak znaleźć pozytywne aspekty końca lata?
-
Cześć, to ja, ex-Anorektyczka!
Tak chyba zaczęłabym rozmowę na spotkaniu AA (Anonimowych Anorektyczek). A one poraziłyby mnie swoim spojrzeniem i padłabym trupem u ich stóp…
-
Sprawdzone sposoby na jesienna stagnację i brak energii
Jeśli jesienią doskwiera nam brak energii, możemy sobie z nim poradzić. Aby mieć więcej zapału i motywacji do działania, warto zastosować się do kilku prostych zasad. Dzięki nim nie dopadnie nas jesienna melancholia, a słoty i chłodne wieczory nie staną się przyczyną przeziębienia lub grypy.
Kamila
Sprawdzone sposoby na jesienna stagnację i brak energii 2016-10-17 07:28:12 2016-09-13 13:49:42