Psychologia

Dział nauki zajmujący się ludzkimi emocjami, sposobami na radzenie sobie ze stresem, trudnymi sytuacjami, wyrażaniem uczuć i konkretnymi zachowaniami w różnych sytuacjach. Porady psychologiczne każdego dnia pomagają ludziom w życiu.


Fobia społeczna. Co ją powoduje?

Zapewne każdy z nas słyszał kiedykolwiek o fobii społecznej, która pojawia się w związku z przytłaczającym nas lękiem. Przez co najczęściej wywołana jest fobia? Oto 3 podstawowe i najbardziej powszechne powody przez, które fobia społeczna może się ukazać, również u nas.

Co mu w głowie piszczy? Czyli psychika faceta po 40

Mężczyźni w pewnym wieku zaczynają popadać w dziwne, nie do końca wyjaśnione stany. Im facet jest starszy tym coraz ciężej przychodzi mu patrzenie na to jak zmienia się jego sylwetka na przestrzeni lat. Mężczyźni przeżywają fakt utraty pewnej sprawności, ograniczenia aktywności czy chociażby pojawienia się pierwszych siwych włosów.

Fobia bliskości - jak rozpoznać ją u siebie?

Poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji to coś czego pragnie każdy zdrowo rozwijający się i aktywnie uczestniczący w życiu społecznym człowiek. Czasami jednak, ta potrzeba przynależności czy też inaczej rzecz ujmując, pewnego uzależnienia od kogoś staje się zbyt mocna. Podobnie działa to i w drugą stronę, niektórzy z nas po prostu boją się zaangażować i stworzyć coś stałego, dlaczego tak się dzieje? Otóż takie niechętne angażowanie się w relację między ludzkie to pierwsze objawy fobii bliskości u człowieka dorosłego. U dziecka fobia ta rozwija się zupełnie inaczej i dotyczy zazwyczaj dzieci, które zostały pozbawionej opieki rodzicielskiej a co za tym idzie ich poczucie bliskości i przynależności dosyć mocno zostało zachwiane a bezpieczny świat zburzony. Jak więc rozpoznać fobię bliskości u samego siebie? Odpowiedz znajduje się poniżej.

3 powody, przez które biust tak działa na mężczyzn

Kobiecy biust według mężczyzn jest niewątpliwie jedną z bardziej pociągających partii ciała. Dzieje się tak dlatego, że wśród mężczyzn panuje przekonanie, iż kobiecą atrakcyjność poznaje się po tym jak wygląda jej biust, uda oraz pupa. Warto jednak zaznaczyć, że zaszczytne pierwsze miejsce w męskim rankingu oceny atrakcyjności kobiet zajmują właśnie piersi. Oto kilka powodów, dlaczego tak jest!

3 znaki psychicznego znęcania się, po których poznasz męża psychopatę

Nieleczone lub niezdiagnozowane zaburzenia psychiczne potrafią być naprawdę niebezpieczne i uciążliwe. Oto kilka oznak, po których poznasz, że Twój mąż może być prawdziwym psychopatą! Lepiej uważaj!

3 proste triki na zwiększenie pewności siebie

Zapewne każda z nas chciałaby być bardziej odważna i pewna siebie. Jednak niestety większość z nas nadal ma z tym problem i trudno jest nam być bardziej otwartymi i pewnymi siebie osobami. Co zrobić, aby zwiększyć pewność siebie i zmienić swoje dotychczasowe podejście do życia. Oto 3 proste triki, które sprawią, że staniesz się bardziej pewna siebie.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl