Psychologia

Dział nauki zajmujący się ludzkimi emocjami, sposobami na radzenie sobie ze stresem, trudnymi sytuacjami, wyrażaniem uczuć i konkretnymi zachowaniami w różnych sytuacjach. Porady psychologiczne każdego dnia pomagają ludziom w życiu.


4 powody, dla których warto kochać jesień

Nie lubisz jesieni? Jeśli tak, poznaj 4 sposoby, dla których warto ją kochać. Nie traktuj jej jak końca lata i nadejścia czasu nostalgii, melancholii oraz braku słońca. To czas, w którym możesz cieszyć się każdym dniem bez względu na aurę za oknem. Dowiedz się, jak pozytywnie nastawić się do jesieni.

Jak pokonać jesienną depresję i cieszyć się życiem?

Jesienią organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości promieni słonecznych, przez co łatwiej jest o złe samopoczucie. Można z nim walczyć i starać się cieszyć każdym jesiennym dniem. Jak nie dać się słocie i kapryśnej pogodzie? Jak znaleźć pozytywne aspekty końca lata?

Sprawdzone sposoby na jesienna stagnację i brak energii

Jeśli jesienią doskwiera nam brak energii, możemy sobie z nim poradzić. Aby mieć więcej zapału i motywacji do działania, warto zastosować się do kilku prostych zasad. Dzięki nim nie dopadnie nas jesienna melancholia, a słoty i chłodne wieczory nie staną się przyczyną przeziębienia lub grypy.

Jesienna chandra, czyli spis rzeczy, które pomogą Ci ją pokonać

Obniżone samopoczucie jesienią jest często zgłaszaną dolegliwością. Warto jednak nie dawać się jesiennej chandrze, gdyż zły nastrój i obniżona aktywność życiowa negatywnie wpływa na odporność organizmu, której przed zimą tak bardzo potrzebujemy. Jakie są sposoby na poprawę humoru, gdy lato się już skończyło?

Sposoby na jesienną chandrę, czyli jak nie dać się jesiennej melancholii

Choć jesień jest kolorowa i może dawać wiele radości, na ogół za nią nie przepadamy. Wpadamy w powakacyjną chandrę, doszukując się we wszystkim problemów. Szkoda tracić czasu na smutek, kiedy można cieszyć się życiem, dlatego warto przyjrzeć się sposobom na jesienną depresję.

Jesienny rozwój osobisty - czym jest biofeedback?

Kiedy szybciej zapada zmrok i robi się chłodniej, mamy więcej czasu, aby zająć się rozwojem osobistym. Możemy zarówno czytać, ćwiczyć pamięć, grając w Scrabble, jak i postawić na biofeedback. Czym jest ten ostatni i kiedy warto o nim pomyśleć? Czy ćwiczenia umysłu rzeczywiście przynoszą efekty?