Noszenie okularów to dla wielu osób nieprzyjemny obowiązek. Na szczęście dziś, dzięki współczesnym odkryciom medycyny, z noszenia okularów można zrezygnować bez uszczerbku w komforcie codziennego życia. Wszystko za sprawą laserowej korekcji wzroku, która pozwala wyeliminować wady wzroku. Na czym polega ten zabieg i czy jest bezpieczny dla zdrowia?
Laserowa korekcja wzroku – na czym polega?
Laserowa korekcja wzroku jest przeprowadzana na zewnętrznej części oka, a dokładniej – na rogówce. Głównym celem zabiegu jest skorygowanie kształtu rogówki w taki sposób, by światło, które wpada do oka, skupiało się na siatkówce. W przypadku poszczególnych wad wzroku będzie zastosowany inny rodzaj korekcji: przy nadwzroczności, rogówkę należy uwypuklić, przy krótkowzroczności – spłaszczyć, a przy astygmatyzmie – wyrównać.
Korekta wzroku – odzyskaj ostrość widzenia w kilkanaście minut
Korekcja wzroku laserem nie należy do długich zabiegów. Cała procedura trwa kilkanaście minut, z których działanie lasera to jedynie ok. 20 sekund. Przed przeprowadzeniem procedury, każdy pacjent musi zostać odpowiednio przygotowany do zabiegu. Same przygotowania trwają o wiele dłużej niż sam zabieg, bo ok. 2 godzin. W tym czasie pacjent przechodzi powtórne badania i dodatkowo, lekarz przeprowadza z nim wywiad.
Korekta wzroku nie jest powodem do hospitalizacji. Po przeprowadzeniu zabiegu pacjent udaje się na krótki, około godzinny odpoczynek, wtedy ponownie bada go lekarz. Jeśli wszystko jest w porządku, pacjent może opuścić klinikę.
Korekcja wzroku – mało inwazyjny zabieg
Laserowa korekcja wzroku, o której szerzej można przeczytać tutaj: https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku, to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycznych na świecie. Mała inwazyjność i niewielkie ryzyko powikłań sprawiają, że laserową korekcję uznaje się za najbezpieczniejszą metodę usuwania wad wzroku. Należy przy tym dodać, że zabieg jest bezbolesny. Właśnie z tych powodów, procedurze poddaje się tak chętnie tak dużo osób na całym świecie.
Laserowa korekcja wzroku – jak długo trwa rekonwalescencja?
Zabieg laserowej korekcji wzroku jest obarczony niewielkim stopniem powikłań, a sama rekonwalescencja trwa bardzo krótko. Zazwyczaj już po kilku dniach pacjent może powrócić do codziennych aktywności. Jeśli zaś chodzi o same efekty zabiegu, to u poszczególnych pacjentów poprawa wzroku może nastąpić w różnym czasie. W większości przypadków, ostrość widzenia powinna ustabilizować się w ciągu kilku tygodni.
Powiązane artykuły
-
Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem
Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!
-
Dlaczego warto badać gęstość kości?
Osteoporoza jest bardzo często nazywana „cichym złodziejem”, gdyż choroba ta może przez długi czas rozwijać się bez jakichkolwiek objawów, równocześnie stopniowo osłabiając nasze kości. Można jednak wcześniej temu zapobiec podejmując działania profilaktycznie w postaci densytometrii, czyli badania gęstości tkanki kostnej.
-
Produkty, których nie może zabraknąć w Twojej diecie podczas miesiączki
Każda kobieta doskonale zna ból związany z miesiączkowaniem oraz ma swój sprawdzony lek na jego uśmierzenie. Jednak zanim sięgniemy po farmaceutyki warto poznać potrawy oraz składniki, które są w stanie ten ból lekko uśmierzyć, lub całkowicie wyeliminować jeśli tylko włączymy je do swojej diety przed lub w trakcie okresu.
-
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny
Masz obawy co do tego, czy Twoja miesiączka aby na pewno jest normalna? Twój okres pojawia się co tydzień? A może regularnie, ale jest niemal niezauważalny? Dowiedz się, co świadczy o tym, że powinnaś się wybrać do ginekologa.
Kamila
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny 2017-03-06 08:35:45 2017-02-28 09:08:26