Regularne wizyty w gabinecie ginekologicznym powinny znaleźć się na liścieszczycie kobiecych priorytetów. Pozwalają one na monitorowanie zdrowia i wdrażanie działań profilaktycznych na bieżąco. Dobra wiadomość jest taka, że nie we wszystkich przypadkach potrzebna jest osobista wizyta u specjalisty. Wiele problemów można rozwiązać podczas telekonsultacji z ginekologiem online. Kiedy warto skorzystać z tego rozwiązania? Jak dokładnie przebiega teleporada? I jak zapisać się na nią przy pomocy platformy telemedycznej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej!
Dlaczego warto skorzystać z telekonsultacji u ginekologa online?
Jeśli w ostatnim czasie zauważyłaś u siebie niepokojące objawy ze strony układu rozrodczego takie jak pieczenie w okolicach intymnych, bolesne i obfite miesiączki, upławy, nie musisz czekać na wolne terminy w specjalistycznej placówce. Oprócz przeprowadzenia analizy Twoich objawów przez ginekologa online, możesz liczyć na kompleksową poradę medyczną, a w określonych przypadkach – skierowanie na potrzebne badania.
Jakie zalety niesie za sobą teleporada u specjalisty, jakim jest ginekolog? Konsultacja online to ogromna oszczędność czasu. Lekarz z łatwością oceni stan Twojego zdrowia i dobierze stosowne leczenie na podstawie szczegółowego wywiadu i załączonej przez Ciebie dokumentacji medycznej – i to dosłownie z każdego miejsca na ziemi. To również świetna okazja do ominięcia długich kolejek i sprawnego przedłużenia dotychczasowej kuracji. Wstydzisz się rozmawiać o swojej przypadłości twarzą w twarz? W takim razie wiedz, że to idealne rozwiązanie właśnie dla takich osób jak Ty.
Z jakimi objawami udać się do ginekologa online?
Porada ginekologiczna online to doskonała okazja, aby omówić szereg dolegliwości, w tym m.in.:
-
upławy
-
dokuczliwe symptomy PMS
-
nieregularne lub zbyt obfite miesiączki
-
niepłodność
-
niepokojące zmiany w piersiach
-
bolesne menstruacje
-
infekcje układu moczowo-płciowego
-
plamienia międzymiesiączkowe,
-
ból w trakcie stosunku
Ginekolog – konsultacja online vs. wizyta stacjonarna
Rozmowa ze specjalistą za pośrednictwem platformy telemedycznej niewiele różni się od tej w gabinecie stacjonarnym. Co prawda lekarz nie może wykonać badania fizykalnego lub pobrać materiału do cytologii – przeprowadzi on za to wnikliwy wywiad medyczny, do którego warto się przygotować.
Jakie kwestie zostaną poruszone podczas konsultacji online? Ginekolog może zapytac Cię o niepokojące objawy, przebieg Twojego cyklu menstruacyjnego, zdiagnozowane choroby oraz przyjmowane leki i suplementy. Ponadto może on poprosić Cię o okazanie Twojej dokumentacji medycznej, zwłaszcza wyników ostatnich badań, nawet jeśli nie są one do końca aktualne.
Po postawieniu diagnozy specjalista przejdzie do omówienia planu leczenia i wystawienia e-recepty lub e-skierowania na dodatkowe badania laboratoryjne i obrazowe. Pamiętaj o tym, że teleporada to dobry moment na zadawanie nurtujących Cię pytań. Nie muszą one być związane bezpośrednio z Twoimi dolegliwościami – możesz zasięgnąć opinii ginekologa na temat profilaktyki chorób związanych z układem rozrodczym, a także poruszyć kwestię pielęgnacji czy antykoncepcji.
Jak zapisać się na wizytę u ginekologa online?
Potrzebujesz porady ginekologicznej online? Wiedz, że telekonsultacja ze specjalistą jest możliwa z pomocą platformy telemedycznej Med24. Wystarczy, że na jej stronie wybierzesz rodzaj usługi, z której chcesz skorzystać, uzupełnisz profil i wybierzesz dogodny dla siebie termin i formę kontaktu (telefon, czat SMS, wideorozmowa). Tylko kilka kliknięć dzieli Cię od otrzymania fachowej pomocy medycznej. Potrzebujesz e-skierowania lub recepty online? Ginekolog z Med24 chętnie przyjrzy się Twojemu przypadkowi i wystawi potrzebną e-receptę. Jeśli coś Cię niepokoi, nie zwlekaj i zapisz się na wizytę u tego specjalisty już dziś – Twoje zdrowie jest najważniejsze!
Powiązane artykuły
-
Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem
Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!
-
Dlaczego warto badać gęstość kości?
Osteoporoza jest bardzo często nazywana „cichym złodziejem”, gdyż choroba ta może przez długi czas rozwijać się bez jakichkolwiek objawów, równocześnie stopniowo osłabiając nasze kości. Można jednak wcześniej temu zapobiec podejmując działania profilaktycznie w postaci densytometrii, czyli badania gęstości tkanki kostnej.
-
Produkty, których nie może zabraknąć w Twojej diecie podczas miesiączki
Każda kobieta doskonale zna ból związany z miesiączkowaniem oraz ma swój sprawdzony lek na jego uśmierzenie. Jednak zanim sięgniemy po farmaceutyki warto poznać potrawy oraz składniki, które są w stanie ten ból lekko uśmierzyć, lub całkowicie wyeliminować jeśli tylko włączymy je do swojej diety przed lub w trakcie okresu.
-
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny
Masz obawy co do tego, czy Twoja miesiączka aby na pewno jest normalna? Twój okres pojawia się co tydzień? A może regularnie, ale jest niemal niezauważalny? Dowiedz się, co świadczy o tym, że powinnaś się wybrać do ginekologa.
Kamila
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny 2017-03-06 08:35:45 2017-02-28 09:08:26