Praca wykonywana zdalnie cieszy się coraz to większą popularnością. Niestety, jak się okazuje tego typu forma wykonywania obowiązków zawodowych nie jest odpowiednia dla każdego. Spora część osób po prostu nie potrafi przestawić się na taki tryb pracy i przebywając w domu ma problemy ze zmotywowaniem się do skupienia i działania.
Niniejszy artykuł przedstawi kilka porad na temat tego, jak można w pełni efektywnie pracować zdalnie z własnego domu?
Praca w domu to oczywiście bardzo korzystna opcja, pod warunkiem, że samodzielnie potrafimy sobie w odpowiedni sposób zorganizować czas. Niestety domowa atmosfera raczej nie sprzyja efektywnej pracy – TV, brak szefa nad sobą, rozpraszające strony www, a może i domownicy, którzy zostali w mieszkaniu… Pokus jest sporo, wszystko jednak zależy od naszego podejścia i wspomnianej już organizacji. Najlepiej jest kierować się podejściem, że najpierw wykonamy wszystkie zawodowe obowiązki i potem mamy wolne, niż odkładać pracę na później, bo przecież mamy elastyczne godziny pracy… To błędne podejście, które może nam tylko przysporzyć masy problemów. Przede wszystkim musisz pamiętać, ż praca w domu to też praca (panują na ten temat różne opinie), z której zostaniesz w odpowiedni sposób rozliczony.
Poniżej opisane zostały trzy kluczowe porady, które pomogą Ci skutecznie pracować w domu:
1. Utwórz na swoim komputerze specjalny profil, na którym niczego nie ma
Każdy na swoim komputerze ma mnóstwo przeróżnych skrótów, programów, zdjęć oraz zakładek w przeglądarce. Te wszystkie rozpraszacze bardzo umiejętnie odciągają nas od pracy i tracimy na nie sporo czasu. Regularne przeglądanie portali społecznościowych to chyba najczęstszy błąd popełniany przez zdalnych pracowników. Niby chcemy tam wejść tylko na chwilę, a w rzeczywistości nasza wizyta trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut – nowe zdjęcia znajomych, zaproszenie od osoby, której nie widzieliśmy od lat, nowe wiadomości, na które przecież trzeba odpisać itp. Lepiej na swoim komputerze stworzyć osobny profil, który będzie Ci służył jedynie do pracy – efekty sam zauważysz i to bardzo szybko.
2. Twój pokój powinien być Twoim biurem
Szczególnie na początku bardzo ciężko jest się przestawić na pracę zdalną, bo przecież wszystko co Cię otacza sprawia, że czujesz się po prostu jak w domu i trudno Ci w pełni się zmotywować do pracy. Na szczęście da się nad tym popracować i z czasem będzie Ci łatwiej, choć nie zaszkodzi i w tym przypadku – w razie możliwości – zorganizować we własnym domu kącika pracy, który nie będzie Cię w żaden sposób rozpraszać, wręcz przeciwnie bardziej Cię zmotywuje do sumiennego wykonywania swoich obowiązków.
3. Zaplanuj swój dzień oraz godziny pracy
Praca w domu ma nam pozwolić zaoszczędzić czas, jednak aby tak faktycznie było musimy wcześniej przejrzeć zlecony nam projekt i dokładnie zaplanować godziny pracy. W każdym dniu oczywiście powinniśmy także uwzględnić godziny spotkań i ważnych wydarzeń – wtedy wiemy, że np. musimy skończyć pracę do określonej godziny, bo wtedy wychodzimy z domu.
Powiązane artykuły
-
Rozmowa kwalifikacyjna – co powinieneś zrobić tuż „po”?
Dla wielu osób zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to już połowa sukcesu. Zwykle możemy odetchnąć, gdy jesteśmy już po tego typu spotkaniu – czy jednak na pewno? Otóż 24h po rozmowie kwalifikacyjnej to czas, aby dokładnie przeanalizować przebieg całego spotkania i zastanowić się nad innymi argumentami, które skłonią potencjalnego pracodawcę do zatrudnienia Ciebie. Dodatkowo, taka szczegółowa analiza spotkania pozwoli Ci poprawić ewentualne błędy, dzięki czemu już na kolejnych rozmowach kwalifikacyjnych będziesz wypadać znacznie lepiej i pewniej. Poznaj kilka kluczowych rzeczy, które powinieneś zrobić tuż po rozmowie o pracę.
-
Tych błędów musisz unikać podczas rekrutacji do pracy
Jeśli otrzymałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, to znaczy, że Twoje doświadczenie oraz posiadane umiejętności zaciekawiły przyszłego pracodawcę. To już jakiś sukces dla Ciebie. Teraz wszystko więc zależy od Twojej postawy i zachowania na rozmowie rekrutacyjnej. Jeśli chcesz dobrze wypaść i nie stracić już na starcie szansy na wymarzoną pracę, powinieneś koniecznie wyeliminować poniższe błędy, które niestety bardzo często są popełniane przez kandydatów podczas rozmowy z ich przyszłym pracodawcą.
-
Najbardziej opłacalne kierunki studiów, po których na pewno znajdziesz pracę
Jeśli jesteś przed wyborem kierunku studiów, to doskonale trafiłeś, ponieważ poniżej prezentujemy kilka najważniejszych kierunków, po których w ciągu najbliższych lat na pewno znajdziesz dobrze płatną pracę. Oczywiście nie powinieneś rezygnować ze swoich pasji pod względem wyboru studiów – wybór zawsze należy do Ciebie. My jednak zwracamy się do tych osób, które niekoniecznie wiedzą jeszcze co chciałyby robić w życiu, a zależy im, aby nie wyrzucać pieniędzy „w błoto” i zainwestować w taki kierunek, który zaprocentuje pod względem zawodowym w przyszłości. Warto tutaj nadmienić, iż obecnie – z perspektywy pracodawców – nie ma już tak dużego znaczenia, czy jesteśmy absolwentami uczelni państwowej, czy też prywatnej – w końcu zdobyta wiedza i umiejętności i tak zostanie zweryfikowana podczas pracy.
-
Pieniądze potrzebne od zaraz. Wszystko o ekspresowych pożyczkach
Szybkie pożyczki, pożyczki ekspresowe, chwilówki – te nazwy określają najszybszy sposób wypełnienia luk w porfelu, gdy szykują się pilne wydatki. Firmy pożyczkowe prześcigają się w ofertach, a internet kusi możliwością zdobycia potrzebnych pieniędzy kilkoma kliknięciami. Jak naprawdę działają szybkie pożyczki i czy rzeczywiście są tak korzystne dla klientów?
Kamila
Pieniądze potrzebne od zaraz. Wszystko o ekspresowych pożyczkach 2016-12-30 15:16:30 2016-12-30 15:15:54