Zakochanie się, trwać może co najwyżej dwa lata i jest to bardzo niebezpieczny stan emocjonalny, który nawet przez WHO został uznany z powodu wydzielanych stale hormonów za chorobę. Działamy wówczas bardzo irracjonalnie, wiele więc głupstw da się w tym czasie popełnić. Świadomość takiego stanu rzeczy z całą pewnością pozwoli Ci ograniczyć przykrych konsekwencji szybkich, przelotnych związków.
Katarzyna Białasiewicz @ 123rf.com
Poznaj różnice
Czy wiesz, że nasz mózg inaczej działa, gdy zakochujesz się, inaczej, gdy chodzi o prawdziwą głęboką miłość, a jeszcze w inny sposób, jeśli chodzi o seks? Miłość jest całkowicie odmiennym stanem od pożądania.
W miłości będzie chodziło o „wyższe sprawy”, pewnego rodzaju duchowość, chęć dawania, poświęcenia i kompromisy. Nie będziemy mówili tu na pewno o postawie konsumpcyjnej, która jest charakterystyczna dla drugiego stanu, czyli pożądania. Tu w grę będą wchodziły silne pragnienia, najczęściej seksualne.
Co ma wspólnego pożądanie z miłością?
Wspólne dla tych dwóch stanów jest to, że najpierw pojawia się pożądanie, a później miłość. Może okazać się jednak, że po okresie uniesień, motylków, ekstazy i braku apetytu ustanie fascynacja, związek rozpadnie się lub będzie trwał w bardzo złych relacjach.
- Tylko prawdziwe i mądre pielęgnowanie związku ma szanse na miłość. Dwa lata, o których wspomniałam na wstępie artykułu może stanowić okres próbny. Jeśli podczas nich nie będziecie snuli planów na przyszłość, a jedynie czerpali z siebie wzajemnie każdy na swoją korzyść, wypalicie się. Z takich właśnie postaw w dzisiejszym świecie coraz częściej dochodzi do rozwodów i separacji. Dwa lata zakochania to szczególny okres próby, który powinno wykorzystać się w związku jak najlepiej.
Miłość to o wiele głębsze uczucie, które nastawione jest na dawanie. Pamiętaj, że dzieci, które rodzą się jedynie z pożądania siebie, nie mają dobrego startu. To w takich rodzinach najczęściej pojawiają się problemy z podjęciem odpowiedzialności za dziecko przez mężczyznę, który nie może już tylko „brać”, ale też frustracja kobiety, która do tej pory nie musiała poświęcać tak dużo uwagi i czasu dla kogoś. Ciężar macierzyństwa można udźwignąć tylko dzięki miłości.
Powiązane artykuły
-
Co zrobić, by związek okazał się udany? Kilka praktycznych porad.
Udany związek to marzenie każdej pary. Brak konfliktów, wspólne zrozumienie się, perspektywy na małżeństwo i szczęśliwą rodzinę. Aby osiągnąć ten idealny stan, wystarczy pamiętać o kilku rzeczach, które wpłyną pozytywnie na wspólną relację w związku i szczęście obojga partnerów.
-
7 mitów na temat miłości, które z łatwościa można obalić
Każdego roku Helen Fisher – amerykańska uczona, psycholog, prowadzi kompleksowe badania postawy singli "wobec miłości i seksu”, badając ponad 5000 Amerykanów. Pytania przeprowadza na reprezentatywnej próbie ludzi, składających się z osób czarnych, białych, Azjatów i Latynosów, młodych i starszych, gejów, lesbijek" – stwierdza Fisher Dane pokazują wiele mitów na temat miłości, randek czy płci. Oto 7 największych mitów na temat miłości, które z łatwością można obalić! Poznaj je!
-
5 sposobów, dzięki którym oczarujesz go na pierwszej randce
Przed tobą pierwsza randka z facetem twoich marzeń, a ty nie masz pojęcia jak sprawić, żebyś zapadła mu w pamięci na długo. Mamy dla ciebie kilka porad, dzięki którym twój królewicz nie oderwie od ciebie wzroku przez całą noc.
-
Podstawy udanego związku. O czym każda para musi pamiętać?
Nie ma związku idealnego - każdy z nas jest inny, ma nietypowy charakter i różne wymagania. Można jednak stworzyć zdrową relację z partnerem, która okaże się sekretem udanego związku, o solidnych fundamentach trzymających się do końca życia.
Wioletta
Podstawy udanego związku. O czym każda para musi pamiętać? 2016-06-21 08:52:50 2016-05-09 09:21:06