Białe zęby to marzenie niejednej osoby. Nic dziwnego – promienny uśmiech zachwyca i przyciąga wzrok, sprawia też, że czujemy się lepiej i chętniej się uśmiechamy. Co więc zrobić, żeby uśmiechać się jak gwiazda Hollywood? Sposobów jest kilka, zarówno tych, które możemy wypróbować w domu, jak i tych, które zaproponuje nasz dentysta. W pogoni za nieskazitelnie białym uśmiechem, warto pamiętać o tym, by stosowane metody służyły nie tylko estetyce, ale też zdrowiu.
Dobry wygląd pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i samoocenę. Zasada ta dotyczy również wyglądu zębów. Zadbane, białe i lśniące zęby sprawiają, że chętniej, częściej i bardziej swobodnie się uśmiechamy. Metod na uzyskanie promiennego uśmiechu jest wiele. Widoczne efekty mogą przynieść nawet te najbardziej oczywiste sposoby – o ile będziemy stosować je regularnie. Kliniki stomatologiczne oferują też profesjonalne zabiegi, które pozwalają osiągnąć efekt natychmiastowy, np. gdy przygotowujemy się do ślubu lub innej, ważnej uroczystości.
Higiena – najprostsza recepta na białe zęby
Pisanie o higienie jest tak oczywiste, że może wydawać się zbędne. Jednak warto o tym wspomnieć, ponieważ codzienne nawyki w ogromnym stopniu wpływają na nasze samopoczucie i wygląd. Żyjemy w czasach, w których wszystko chcielibyśmy mieć od razu – w tym także białe zęby. Oczywiście, jeżeli skorzystamy z profesjonalnego zabiegu wybielania, efekt będzie natychmiastowy – jednak nie pozostanie z nami na zawsze. W tym przypadku codzienna higiena pozwoli cieszyć się białym zębami jeszcze długo po zabiegu. Ale wróćmy do podstaw.
Właściwy czas, odpowiedni kierunek
Być może pomyślisz, że zajęcia z higienistką odbyłeś już dawno temu i nie ma potrzeby do tego wracać. Wbrew pozorom, wiele osób nie wie, jak prawidłowo myć zęby. Warto przypomnieć sobie kierunek i czas szczotkowania, dobrać szczoteczkę, która nie naruszy warstwy szkliwa i po prostu… myć zęby po każdym posiłku. Uśmiech żółknie w efekcie nalotu i kamienia, który pojawia się na zębach, dlatego dbajmy o higienę, jak często to możliwe – również w pracy. Pamiętajmy też, że codzienna rutyna powinna obejmować także szczotkowanie języka.
Dobra szczoteczka ma moc!
Zainwestuj w dobrą szczoteczkę elektryczną. To jednorazowo większy wydatek, ale daje szybkie i spektakularne rezultaty, jeśli chodzi o usuwanie płytki nazębnej. Pomoże też utrzymać biel zębów po zabiegach u dentysty z zakresu higienizacji lub wybielania. Szczoteczka elektryczna wpływa też korzystnie na stan dziąseł – a zdrowe dziąsła, to piękny zęby. Plus – większość szczoteczek ma w standardzie opcję liczenia czasu, więc nie musisz kontrolować, ile minut należy poświęcić na szczotkowanie każdej części jamy ustnej.
Higienizacja – dla estetyki i dla zdrowia
Jeżeli chcesz mieć białe zęby, zadbaj o regularne wizyty u dentysty lub higienistki i zaplanuj zabieg higienizacji. Profesjonalna higiena obejmuje usuwanie złogów i kamienia nazębnego, osadów i przebarwień oraz polerowanie. Możemy też uzupełnić ją o fluoryzację. Specjaliści polecają, by usuwanie złogów nazębnych wykonywać przynajmniej raz na pół roku i jest to kwestia nie tylko wyglądu (zęby są zdecydowanie bardziej czyste), ale też zdrowia – zapobiegniemy w ten sposób wielu chorobom jamy ustnej. Zabieg higienizacji wykonuje się również przed profesjonalnym wybielaniem.
Wybielanie – tylko profesjonalne
Wybielanie zębów to często pierwszy sposób, który przychodzi nam do głowy na osiągnięcie natychmiastowego efektu nieskazitelnej bieli. Obecnie kliniki stomatologiczne mają w ofercie nowoczesne metody wybielania lampą (system aktywowany światłem) oraz nakładkami ze specjalnym preparatem. Oba zabiegi są bezpieczne i skuteczne, a uśmiech staje się naturalnie biały. To znakomite rozwiązanie, gdy szykujemy się do ważnej uroczystości np. ślubu i chcemy wyglądać wyjątkowo. To także sposób na pozbycie się przebarwień związanych z chorobą genetyczną lub innymi schorzeniami, które wpływają na kondycję zębów. Jeżeli myślimy o wybielaniu, wybierzmy te profesjonalne, oferowane przez sprawdzoną klinikę dentystyczną. Unikajmy metod domowych, które nie dość, że nie dadzą satysfakcjonujących rezultatów, to mogą też okazać się niebezpieczne.
Tego nie rób, jeśli chcesz mieć białe zęby!
Wiemy już co robić, żeby zadbać o uśmiech – teraz kilka słów o tym, czego… nie robić. Ogromny wpływ na to, czy zęby są białe, czy też pojawia się na nich nieestetyczny nalot, mają nasze nawyki: dieta i stosowane używki. Sprawa nie podlega dyskusji: kawa, czarna herbata, wino oraz papierosy zmieniają barwę zębów. Jeżeli nie zdecydujemy się na ograniczenia w diecie i nie pożegnamy się z papierosem, musimy liczyć się z przebarwieniami. Żeby zniwelować występowanie nalotu, bądźmy regularni w dobrych nawykach – dbajmy o higienę w domu i profesjonalną higienizację u dentysty. W przypadku palaczy wybielanie może okazać się jedynym sposobem na uzyskanie widocznego efektu białych zębów – warto więc raz na jakiś czas pomyśleć o zafundowaniu sobie takiego zabiegu.
Powiązane artykuły
-
Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem
Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!
-
Dlaczego warto badać gęstość kości?
Osteoporoza jest bardzo często nazywana „cichym złodziejem”, gdyż choroba ta może przez długi czas rozwijać się bez jakichkolwiek objawów, równocześnie stopniowo osłabiając nasze kości. Można jednak wcześniej temu zapobiec podejmując działania profilaktycznie w postaci densytometrii, czyli badania gęstości tkanki kostnej.
-
Produkty, których nie może zabraknąć w Twojej diecie podczas miesiączki
Każda kobieta doskonale zna ból związany z miesiączkowaniem oraz ma swój sprawdzony lek na jego uśmierzenie. Jednak zanim sięgniemy po farmaceutyki warto poznać potrawy oraz składniki, które są w stanie ten ból lekko uśmierzyć, lub całkowicie wyeliminować jeśli tylko włączymy je do swojej diety przed lub w trakcie okresu.
-
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny
Masz obawy co do tego, czy Twoja miesiączka aby na pewno jest normalna? Twój okres pojawia się co tydzień? A może regularnie, ale jest niemal niezauważalny? Dowiedz się, co świadczy o tym, że powinnaś się wybrać do ginekologa.
Kamila
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny 2017-03-06 08:35:45 2017-02-28 09:08:26