Rodzina & Dziecko

Rodzina to podstawowa komórka społeczna oraz niedorosła istota, która jest dla swoich rodziców córką bądź też synem. Najbliższą rodzinę tworzą rodzice wraz z dzieckiem/dziećmi. Porady w tym dziale pochodzą z zakresu ciąży, wychowania dziecka oraz zdrowia.


Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem

Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!

Koniec z nudą! Radzimy jak zaplanować czas Twojemu dziecku

Siedzenie przy komputerze, godziny spędzone przed telewizorem i znów ten sam zestaw zabaw? Dość tego! To ślepy zaułek. To nie jest sposób na prawidłowy rozwój Twojego dziecka! Dzieciństwo to czas maksymalnego rozwoju, kreatywności i pomysłowości. My jako rodzice musimy o tym pamiętać i uczestniczyć w rozwoju naszych dzieci. Starajmy się organizować im czas, w taki sposób, by nie miały ochoty spędzać go w inny sposób. Często jednak brak nam pomysłów na mądre spędzenie czasu z dzieckiem lub zaplanowanie mu zabawy. Podpowiadamy.

Jak oszczędzić na wyprawce dla dziecka?

Narodziny dziecka to niewątpliwie wielkie wydarzenie w naszym życiu, ale również wielkie obciążenie finansowe. W przypadku dzieci niestety koszty bywają przerażające zwłaszcza, gdy to pierwsze nasze dziecko. Nie tylko nie mamy wtedy niczego po starszych dzieciach, ale również jesteśmy znacznie bardziej narażeni na chwyty reklamowe firm żerujących na samodzielnych decyzjach niedoświadczonych rodziców. Radzimy co zrobić, by pierwsze miesiące macierzyństwa nie okazały się dla nas finansową katastrofą.

Jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka?

Jako rodzice powinniśmy dbać o to, by nasze dziecko bawiło się maksymalnie kreatywnie. O ile w teorii jest to oczywiste, o tyle w praktyce niestety bywa z tym różnie. Niestety często popełniamy te same błędy, co skutkuje tym, że nasze dzieci zostają w domu przy grach komputerowych. Specjaliści są zgodni, że bez kreatywnego dzieciństwa i pomocy ze strony rodziców, żadne dziecko poprawnie się nie rozwinie. Nie pozwól na to i póki możesz, zagwarantuj swojemu dziecku zabawę w sposób kreatywny.

Idealna opiekunka do dziecka - przeczytaj, zanim podejmiesz decyzję

Przyszedł moment, w którym czas wrócić do pracy? Masz jednak dylematy, czy Twój maluch poradzi sobie bez Ciebie? W końcu z kim go zostawić, jak szukać idealnej niani i jaka w ogóle powinna ona być?

Poradnik młodego rodzica: Chore niemowlę - jak się zachować?

Jeśli Twój maluszek wydaje się zachowywać inaczej niż zazwyczaj, być może jest chory. W pierwszych miesiącach życia żadna choroba, nawet najmniejsze przeziębienie, nie może zostać przez Ciebie przeoczone, gdyż może ono doprowadzić do poważnych komplikacji.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl