Rodzina & Dziecko

Rodzina to podstawowa komórka społeczna oraz niedorosła istota, która jest dla swoich rodziców córką bądź też synem. Najbliższą rodzinę tworzą rodzice wraz z dzieckiem/dziećmi. Porady w tym dziale pochodzą z zakresu ciąży, wychowania dziecka oraz zdrowia.


Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem

Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!

Koniec z nudą! Radzimy jak zaplanować czas Twojemu dziecku

Siedzenie przy komputerze, godziny spędzone przed telewizorem i znów ten sam zestaw zabaw? Dość tego! To ślepy zaułek. To nie jest sposób na prawidłowy rozwój Twojego dziecka! Dzieciństwo to czas maksymalnego rozwoju, kreatywności i pomysłowości. My jako rodzice musimy o tym pamiętać i uczestniczyć w rozwoju naszych dzieci. Starajmy się organizować im czas, w taki sposób, by nie miały ochoty spędzać go w inny sposób. Często jednak brak nam pomysłów na mądre spędzenie czasu z dzieckiem lub zaplanowanie mu zabawy. Podpowiadamy.

Produkty, których nie może zabraknąć w Twojej diecie podczas miesiączki

Każda kobieta doskonale zna ból związany z miesiączkowaniem oraz ma swój sprawdzony lek na jego uśmierzenie. Jednak zanim sięgniemy po farmaceutyki warto poznać potrawy oraz składniki, które są w stanie ten ból lekko uśmierzyć, lub całkowicie wyeliminować jeśli tylko włączymy je do swojej diety przed lub w trakcie okresu.

Jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka?

Jako rodzice powinniśmy dbać o to, by nasze dziecko bawiło się maksymalnie kreatywnie. O ile w teorii jest to oczywiste, o tyle w praktyce niestety bywa z tym różnie. Niestety często popełniamy te same błędy, co skutkuje tym, że nasze dzieci zostają w domu przy grach komputerowych. Specjaliści są zgodni, że bez kreatywnego dzieciństwa i pomocy ze strony rodziców, żadne dziecko poprawnie się nie rozwinie. Nie pozwól na to i póki możesz, zagwarantuj swojemu dziecku zabawę w sposób kreatywny.

6 kłamstw, które dorośli zawsze mówią swoim dzieciom

Czy wiesz, że istnieją banały, które dorośli powtarzają swoim dzieciom, mimo tego, że są to oczywiste kłamstwa? Dowiedz się, jakie kłamstwa dorośli zawsze mówią swoim dzieciom.

Rzeczy, które musisz nauczyć dziecko, zanim wydorośleje

Są pewne rzeczy, które koniecznie powinnaś nauczyć swoje dziecko, zanim dojrzeje i uzna się za osobę dorosłą. Pamiętaj, by uczyć je tego, co sama uważasz za istotne i sprawia, że dzięki temu jesteś z niego dumna. Oto kilka z naszych propozycji, które uważamy za konieczne we wprowadzaniu dziecka w dorosłe życie:

Aplikacja KobiecePorady.pl