Boże Narodzenie to stresujący czas. Żyjemy w ciągłym pośpiechu i napięciu. Wtedy szczególnie jesteśmy skorzy do kłótni z partnerem, chociaż bardzo nam zależy, aby utrzymać z nim dobre stosunki. Jak to zrobić skoro nasza druga połówka ma zdecydowanie inne zdanie na temat świątecznych wydatków lub kolejności przygotowań? Zamiast się gniewać lepiej spróbować rozwiązać konflikt. Przeczytaj, jak to zrobić.
Vadim Guzhva @ 123rf.com
Podział obowiązków
Rodzinne święta i rodzinne przygotowania. Warto włączyć partnera w wykonywanie świątecznych obowiązków. Poproś męża o pomoc w zakupach, sprzątaniu, a nawet gotowaniu. Kto lepiej wypatroszy wigilijnego karpia niż mężczyzna?
Gdzie spędzić wigilię?
Nie ma tego problemu, jeżeli rodzice obojga partnerów mieszkają w jednej miejscowości. Można wtedy odwiedzić zarówno jednych, jak i drugich. czasami jednak sytuacja jest mniej komfortowa i stajemy przed wyborem jednego domu. Najczęściej wybierzemy tych rodziców, których widujemy rzadziej. Alternatywą jest również organizacja rodzinnej wigilii w naszym domu.
Ilość dań
Tradycyjnie powinno być ich 12. Jednak nie wszystkie są lubiane przez domowników. Przyrządzanie potraw, które nie znajdą swoich amatorów jest stratą czasu. Najlepiej uzgodnić z partnerem i dziećmi jakich dań chcieliby skosztować w tym roku i skupić się na ich przygotowaniu. Takie rozwiązanie posiada same plusy, bowiem oszczędzi nam kilka cennych chwil, które będziemy mogli poświęcić na inne obowiązki lub relaks. Warto też pomyśleć o kupnie gotowych produktów, jak uszka lub pierogi.
Elegancko, ale na luzie
Wigilijna kolacja wymaga odpowiedniego stroju. Najlepszy jest garnitur, który wymaga założenia krawatu. I tutaj powstaje problem, jeżeli partner nie lubi go nosić. Samo założenie garnituru jest dla niego wyzwaniem. Może więc warto zrezygnować z tego typowo męskiego dodatku, żeby uniknąć zbędnej kłótni? Nawet najbardziej tradycyjni rodzice wybaczą jego brak, jeżeli reszta stroju pozostanie bez zarzutu.
Powiązane artykuły
-
Świąteczne tradycje, czyli skąd się wzięła praktyka wieszania jemioły w domu?
Jest wiele świątecznych tradycji, które staramy się kultywować. Jedne lubimy bardziej, inne mniej, ale wszystkie szanujemy. Do tych bardziej lubianych zaliczyć można namiętny pocałunek pod jemiołą. Chociaż jemioła to pasożyt żyjący na drzewach, my mamy z nią zdecydowanie pozytywne skojarzenia. Świąteczny pocałunek pod jemiołą symbolizuje szczęście na najbliższe lata.
-
Genialne triki, które wprowadzą do Twojego domu świąteczny klimat
Pół wigilii spędzasz w pracy, drugie pół na świątecznych przygotowaniach. Kiedy już ten jeden raz masz wolny dzień okazuje się, że brak Ci bożonarodzeniowej atmosfery. Pogoda za oknem nie sprzyja jej powstaniu, a Ty na samą myśl o uśmiechaniu się na kolacji, chcesz się gdzieś schować. Co zrobić, aby szybko i tanim kosztem przywrócić w domu świąteczny nastrój?
-
Jakie zioła używać w okresie bożonarodzeniowym?
Boże Narodzenie to czas nie tylko gruntownych porządków, ale przede wszystkim przygotowywania świątecznych potraw. W tym czasie cenimy tradycyjne smaki, które osiągamy przez stosowanie ziół. Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, że tym samym gotujemy zarówno smacznie, zdrowo i leczniczo.
-
Polacy o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia. Wyniki badania
Ciągłe życie w biegu pod telefonem, stres w pracy, brak czasu dla bliskich – w nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia Polacy chcą odnaleźć chwilę spokoju, nacieszyć się rodziną, wyjątkową atmosferą i prezentami – takie wnioski płyną z badania zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń.
Kamila
Polacy o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia. Wyniki badania 2017-12-21 07:15:16 2017-12-14 10:52:29