Atrakcyjność kobiety zależy nie tylko od jej wyglądu i prezencji zewnętrznej. Najważniejsze jest to co posiada w środku, jej podejście do życia, do samej siebie, poczucie własnej tożsamości, mniemanie o sobie, wartości którymi się kieruje czy też samo nastawienie do innych osób. Jak więc można zauważyć atrakcyjność jest wynikiem wielu części składowych, które w całości mogą stworzyć coś naprawdę pięknego. Wiek kobiety wydaje się nie mieć tutaj zupełnie znaczenia, to czy kobieta ma 20, 30 czy 40 lat nie świadczy o tym w jakim stopniu jest ona atrakcyjna. Każdy wiek oferuje inne walory atrakcyjności. Jakie? Przekonajmy się.
Kseniia Perminova @ shutterstock.com
Adolescencja
Jest to wiek w którym nastolatka zaczyna dostrzegać swoją płciowość i to, że w ogóle może stanowić atrakcyjny „obiekt” westchnień. Jest to zdecydowanie czas w którym dziewczynka staje się kobietą i krok po kroku odkrywa siebie, buduje swoją hierarchię wartości i uniezależnia się emocjonalnie od swoich rodziców. Zaczyna być indywidualną jednostką, która musi nauczyć się żyć na własną rękę, z własnymi poglądami, postanowieniami czy sposobami postępowania. Jej atrakcyjność zaczyna więc kiełkować.
Wczesna dorosłość
Okres wczesnej dorosłości obejmuje czas w który kobieta już mniej więcej wie czego chce od życia, zaczyna poszukiwać odpowiedniego partnera, chce stworzyć związek, znaleźć dobrą pracę i żyć całkowicie po swojemu. Jest to czas w którym jej atrakcyjność jest naprawdę wysoka, a ona dodatkowo ją wzmacnia poprzez właściwy dobór ubioru, dodatków czy przemyślane komponowanie swoich wypowiedzi, które udoskonalone są dodatkowo w znaki niewerbalne (gesty).
Późna dorosłość
Jest to okres w którym kobieta stanowi już dojrzałą fizycznie i emocjonalnie jednostkę, która wie czego chce od życia. Jej atrakcyjność zależy tutaj od wielu względów, od tego jaki pułap zawodowy udało jej się osiągnąć, od tego jakie łączą ją relacje z partnerem, od tego czy posiada grono przyjaciół czy może jednak jest samotna, od tego jak przez te wszystkie wcześniejsze lata doświadczyło ją życie.
Powiązane artykuły
-
Co zrobić, by związek okazał się udany? Kilka praktycznych porad.
Udany związek to marzenie każdej pary. Brak konfliktów, wspólne zrozumienie się, perspektywy na małżeństwo i szczęśliwą rodzinę. Aby osiągnąć ten idealny stan, wystarczy pamiętać o kilku rzeczach, które wpłyną pozytywnie na wspólną relację w związku i szczęście obojga partnerów.
-
7 mitów na temat miłości, które z łatwościa można obalić
Każdego roku Helen Fisher – amerykańska uczona, psycholog, prowadzi kompleksowe badania postawy singli "wobec miłości i seksu”, badając ponad 5000 Amerykanów. Pytania przeprowadza na reprezentatywnej próbie ludzi, składających się z osób czarnych, białych, Azjatów i Latynosów, młodych i starszych, gejów, lesbijek" – stwierdza Fisher Dane pokazują wiele mitów na temat miłości, randek czy płci. Oto 7 największych mitów na temat miłości, które z łatwością można obalić! Poznaj je!
-
5 sposobów, dzięki którym oczarujesz go na pierwszej randce
Przed tobą pierwsza randka z facetem twoich marzeń, a ty nie masz pojęcia jak sprawić, żebyś zapadła mu w pamięci na długo. Mamy dla ciebie kilka porad, dzięki którym twój królewicz nie oderwie od ciebie wzroku przez całą noc.
-
Podstawy udanego związku. O czym każda para musi pamiętać?
Nie ma związku idealnego - każdy z nas jest inny, ma nietypowy charakter i różne wymagania. Można jednak stworzyć zdrową relację z partnerem, która okaże się sekretem udanego związku, o solidnych fundamentach trzymających się do końca życia.
Kamila
Podstawy udanego związku. O czym każda para musi pamiętać? 2016-06-21 08:52:50 2016-05-09 09:21:06