Jak często denerwujesz się na siebie, że przecież mogłaś nie zjeść dokładki? Myślisz sobie, że teraz nie siedziałabyś objedzona w fotelu i miała więcej energii? Prawdopodobnie uzależniłaś się od jedzenia. Wiedz jednak, że przy odrobinie chęci zmienisz to. Najpierw jednak sprawdź, czy rzeczywiście posiadasz ten zgubny nawyk.
blueskyimage @ 123rf.com
Niepokojące sygnały
Jeżeli nie umiesz odmówić sobie pokaźnych porcji na talerzu, większej ilości tylko z pozoru małych kanapeczek, na pewno jest to problem. Kolejnym sygnałem, który świadczyć może o uzależnieniu jest to, że po sycącym daniu niemal od razu masz ochotę na przekąskę. Stale myślisz o jedzeniu, co kupić, co ugotować? Widząc w telewizji reklamę o jedzeniu, odczuwasz silną potrzebę przekąszenia czegoś? Magazynujesz w domu spore ilości pożywienia niekoniecznie zdrowego? Zorientowałaś się, że jedzenie wcale nie sprawia Ci przyjemności i jesz tylko po to, by nasycić się do pełna?
Jeżeli na większość pytań odpowiedziałaś tak lub raczej tak, czas na zmiany. Wiedz jednak, że nawet jeśli uda Ci się dzięki silnej woli ograniczyć jedzenie, musisz znaleźć źródło swoich problemów.
Jedzenie kompulsywne
Twój problem to najprawdopodobniej jedzenie kompulsywne, tzw. objadanie się. Straciłaś kontrolę nad ilością spożywanych produktów, ale też częstotliwością jedzenia oraz tempem. Teraz najważniejsze będzie znalezienie powodów, dlaczego tak robisz. Być może problem dotyczy nieudanego związku, samotności? Tak czy inaczej, zaleca się kontakt z terapeutą. Psychoterapia nie jest taka straszna. Rozmowy ze specjalistami przywracają ludziom wiarę w siebie, pozwalają odbić się od dna. Powód Twoich kłopotów z całą pewnością jest do rozwiązania.
Na początek uświadom sobie, że zasługujesz na pomoc. Nie możesz tkwić w problemie sama. Dzięki pomocy specjalisty pozbędziesz się nie tylko zgubnego nawyku, zaczniesz podobać się sobie i będziesz otwartą osobą. Jeśli wybierzesz terapię grupową, poznasz osoby z takim samym lub podobnym problemem. Już tylko krok dzieli Cię od wyjścia na prostą.
Powiązane artykuły
-
Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem
Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!
-
Dlaczego warto badać gęstość kości?
Osteoporoza jest bardzo często nazywana „cichym złodziejem”, gdyż choroba ta może przez długi czas rozwijać się bez jakichkolwiek objawów, równocześnie stopniowo osłabiając nasze kości. Można jednak wcześniej temu zapobiec podejmując działania profilaktycznie w postaci densytometrii, czyli badania gęstości tkanki kostnej.
-
Produkty, których nie może zabraknąć w Twojej diecie podczas miesiączki
Każda kobieta doskonale zna ból związany z miesiączkowaniem oraz ma swój sprawdzony lek na jego uśmierzenie. Jednak zanim sięgniemy po farmaceutyki warto poznać potrawy oraz składniki, które są w stanie ten ból lekko uśmierzyć, lub całkowicie wyeliminować jeśli tylko włączymy je do swojej diety przed lub w trakcie okresu.
-
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny
Masz obawy co do tego, czy Twoja miesiączka aby na pewno jest normalna? Twój okres pojawia się co tydzień? A może regularnie, ale jest niemal niezauważalny? Dowiedz się, co świadczy o tym, że powinnaś się wybrać do ginekologa.
Wioletta
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny 2017-03-06 08:35:45 2017-02-28 09:08:26