Lifestyle

#16 Szykanowanie Anorektyczek

Zdecydowanie częściej spotkamy się z niemiłymi komentarzami względem osób wyjątkowo otyłych. Dużo łatwiej części z nas jest się z nich naśmiewać, nie mając bladego pojęcia czy dana osoba cierpi na nadwagę w wyniku własnego zaniedbania czy jest to efekt jakieś choroby, choćby i na tle psychicznym! Jednak jak się okazuje, Anorektyczki również mogą i są wytykane palcami, o czym przekonałam się na własnej skórze.

#15 Bulimia – mniejsze zło?

Rodzina zazwyczaj się cieszy, kiedy widzi, że w końcu zaczęłaś jeść, prawda? Nie przerywają Ci, choć mogą być w lekkim szoku, że do tej pory nic nie jadłaś, a nagle pochłaniasz trzecią dokładkę dwudaniowego obiadu i jeszcze prosisz o deser!

Cisi zabójcy nauczycieli XXI wieku

W dzisiejszych czasach zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych w kwestii depresji wśród uczniów oraz jak wpływa ona na ich wyniki w nauce oraz ogólne funkcjonowanie w szkole. Ciągle powstają nowe opracowania w tym temacie, a wyciągnięte wnioski pomagają nauczycielom ulepszać ich sposoby nauczania. Z kolei niewiele badań naukowych powstaje na temat depresji wśród nauczycieli, a jeszcze mniej jest z nich nagłośnionych. Do tego dochodzi dość popularne ostatnio pojęcie wypalenia zawodowego. Wpis nie ma na celu nikogo oczerniać (ani uczniów, ani rodziców, ani pracowników oświaty). Jego celem jest zwrócenie uwagi na pewien problem, który na dzień dzisiejszy może i wydawać się błahy, ale moim zdaniem z czasem nabierze na sile.

Jak świętuje się Wielkanoc w innych krajach?

Wielkanoc świętuje się inaczej w każdym kraju. Choć polskie zwyczaje są piękne, warto dowiedzieć się, co w tym czasie robią Amerykanie, Rosjanie, Szwedzi czy Brytyjczycy. Wiele zwyczajów z pewnością będzie sporym zaskoczeniem, jednak część z nich znana jest Polakom z filmów oraz z zagranicznych podróży.

Typowy dzień z życia każdej pary. Wasz też tak wygląda?

Życie każdego człowieka wygląda inaczej, jednak pewne elementy dnia nie ulegają zmianie. Wczesne poranki, pośpieszne zbieranie się do pracy, czy wspólne wieczorne oglądanie ulubionego serialu. Rutyna może dopaść każdego, na szczęście są jeszcze spontaniczne wycieczki, czy  weekendy które z niej wyłamują.  Zobaczcie typowy dzień z życia pary. Dostrzegacie tam siebie?

Jak ćwiczyć jogę w domu? – 8 ćwiczeń dla początkujących

Codzienne uprawianie jogi to duże wyzwanie, które warto podjąć! Nie tylko pozytywnie wpływa na mięśnie i stawy, ale również ma działanie relaksująco-kojące i poprawia koncentrację. Zobacz 8 ćwiczeń, które możesz wykonywać w swoim domowym zaciszu, bez wydawania pieniędzy na zajęcia grupowe. Zadbaj już dziś o swój wygląd i dobre samopoczucie.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl