Lifestyle

Liście kolendry, nie tyko jako przyprawa - zobacz do czego Ci się przyda

Kolendra coraz częściej wykorzystywana jest w naszej kuchni jako przyprawa. Inaczej nazywa się ja chińską pietruszką. Bardzo zdrowa i smaczna – jej liście wykorzystać możesz na szereg różnych sposobów. Jakich? Przeczytaj koniecznie!

Co zabrać ze sobą w podróż do Egiptu? O tym należy pamiętać!

Jeśli wybierasz się w podróż do Egiptu, powinieneś już wcześniej się odpowiednio przygotować do takiego wyjazdu. Pamiętaj, że jest to kraj o nieco innej kulturze niż Polska – warto więc wiedzieć, czego możesz się spodziewać. Poniżej przedstawiamy listę niezbędnych rzeczy, które koniecznie powinieneś ze sobą zabrać wybierając się do Egiptu.

Zabawne dzieci, które potraktowały wydane im polecenia zbyt dosłownie. Macie podobnie?

Dzieci nie rozumieją jeszcze pojęcia metafory, aluzji, czy przenośni. Postrzegają świat prościej, na tyle, na ile zdołali zaobserwować od początku pojawienia się na min. Maluchy usilnie starają się postępować według zalecanych (przez dorosłych) poleceń, dlatego nie należy się dziwić, jeśli potraktują je zbyt dosłownie. Zobaczcie zabawne sytuacje, które spowodują szeroki uśmiech na Waszych twarzach. Na te dzieciaczki nie można się gniewać.

Dlaczego po posiłku dopada Cię chęć na słodycze, czyli 4 proste sposoby na rozwiązanie problemu

Wracasz do domu z pracy, jesz obiad i nagle dopada Cię ochota na coś słodkiego? Mimo sytego posiłku ochota na słodkie nie mija, wręcz przeciwnie? Niestety nie Ty jeden masz z tym problem. Pocieszę Cię, że ponad 70% osób czuje się podobnie. Jednak czy to normalne? Gdzie popełniamy błędy? Jaka jest przyczyna tego zjawiska?

Zaskoczona mama urodziła gigantyczne dziecko! Teraz musi wymienić całą garderobę noworodka

Amerykanka Chrissy Corbitt w połowie maja urodziła córeczkę Carleihg. Niby nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że niemowlę ważyło około 6 kilogramów.  "Kiedy doktor wyciągną ją ze mnie usłyszałam śmiech i głosy ekscytacji, wtedy dali mi ją do rąk i nie mogłam uwierzyć, że waży 6 kg" - mówiła Chrissty. Zakupione do tej pory pampersy musiały zostać poddane wymianie, ponieważ są za małe. Podobnie zresztą z garderobą. Carleihg od razu została ubrana w ciuszki dla dziewięciomiesięcznego dziecka. Ucieszeni takim dużym darem rodzice, postanowili zrobić małej sesję zdjęciową. Zobaczcie jak wyszła.

Personel szpitala zakłada wcześniakom pelerynki superbohaterów, aby pomóc im walczyć o życie

Przedwczesne narodziny dziecka, to bardzo trudne chwile dla rodziny. Obecnie specjalistyczne sprzęty potrafią stworzyć dziecku odpowiednie warunki do rozwoju, a rodzice mogą je tylko wspierać i obserwować. Aby nadać więcej radości i nadziei zatroskanym rodzicom personel szpitala ubrał wcześniaki i pelerynki barmanów, spidermanów lub barwnych motyli. Teraz maluszki przemienione w super bohaterów mogą dzielnie walczyć o życie. Mały gest personelu, który może wzruszyć nie jednego.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl