Każda z nas chciałaby zawsze być piękna, zdrowa i w pełni sił. Nie od dziś wiadomo jednak, że bywa z tym bardzo różnie i niekiedy pojawiają się pewne symptomy chorób. Czasami należą one do tych wstydliwych, o których wolałybyśmy nikomu nie mówić. Warto jednak w takim momencie wybrać się do lekarza, specjalista bowiem stwierdzi, co nam jest, zaproponuje również leczenie.
Kaspars Grinvalds @ 123rf.com
1. Upławy
Wydzielina o nieprawidłowym zapachu jak najbardziej zwiastować może problemy zdrowotne. Różnić się ona może od zwyczajnej wydzieliny z pochwy nie tylko zapachem, ale także kolorem czy też konsystencją. Jeśli pojawiają się upławy o konsystencji serowatej, możemy mieć niestety do czynienia z grzybicą pochwy – należy wybrać się wtedy do ginekologa i wdrożyć leczenie, które on zaleci.
Gdy upławy mają rybi zapach, jest wielce prawdopodobnym, że mamy do czynienia z bakteryjnym zapaleniem pochwy. W takim przypadku specjalista zaleca zwykle antybiotykoterapię, po której wszystko wraca do normy.
W przypadku rzęsistkownicy upławy owe bywają cuchnące lub też pieniste, barwy żółto-zielonej.
2. Grudki, krostki, łuszczenie się skóry
Gdy nasza skóra zaczyna być niezwykle sucha, a pojawiające się na niej łuski zaczynają nas poważnie martwić, powinniśmy czym prędzej udać się do dermatologa. To bowiem mogą być początki łuszczycy, którą bardzo często Polacy wskazują jako jedną z najbardziej wstydliwych chorób.
Rzeczywiście zaatakowane chorobą rejony ciała nie prezentują się dobrze, na szczęście jednak dzisiaj mamy mnóstwo sposobów na walkę z tymi dolegliwościami, a leki reprezentują coraz wyższy poziom.
3. Opryszka
Nie mówimy dziś jednak o opryszczce pojawiającej się na ustach lub w ich okolicach, chodzi o opryszczkę narządów płciowych, o której niejedna kobieta krępuje się nawet powiedzieć swojemu ginekologowi. To błąd, bowiem specjalista jest po to, by pomóc, by zaproponować leczenie i pozwolić zainfekowanemu miejscu wyzdrowieć. Jakie są początki opryszczki? Przede wszystkim mrowienie w okolicy intymnej oraz pęcherzyki. Leczenie do prostych się nie zalicza, można natomiast złagodzić objawy i to bardzo skutecznie.
Powiązane artykuły
-
Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem
Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!
-
Dlaczego warto badać gęstość kości?
Osteoporoza jest bardzo często nazywana „cichym złodziejem”, gdyż choroba ta może przez długi czas rozwijać się bez jakichkolwiek objawów, równocześnie stopniowo osłabiając nasze kości. Można jednak wcześniej temu zapobiec podejmując działania profilaktycznie w postaci densytometrii, czyli badania gęstości tkanki kostnej.
-
Produkty, których nie może zabraknąć w Twojej diecie podczas miesiączki
Każda kobieta doskonale zna ból związany z miesiączkowaniem oraz ma swój sprawdzony lek na jego uśmierzenie. Jednak zanim sięgniemy po farmaceutyki warto poznać potrawy oraz składniki, które są w stanie ten ból lekko uśmierzyć, lub całkowicie wyeliminować jeśli tylko włączymy je do swojej diety przed lub w trakcie okresu.
-
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny
Masz obawy co do tego, czy Twoja miesiączka aby na pewno jest normalna? Twój okres pojawia się co tydzień? A może regularnie, ale jest niemal niezauważalny? Dowiedz się, co świadczy o tym, że powinnaś się wybrać do ginekologa.
Justyna
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny 2017-03-06 08:35:45 2017-02-28 09:08:26