Grypa to jedna z najczęstszych chorób dotykająca Polaków. Jest ona dość uciążliwa i nie należy do przyjemnych tak jak każda inna choroba.
Africa Studio @ shutterstock.com
1. Czas grypy
Grypa najlepiej rozwija się podczas dni, kiedy temperatura powietrza spada poniżej zera. Wtedy odnotowuje się najczęstsze zachorowania na grypę.
2. Jest zakaźna
Wirusem grypy można łatwo się zarazić. Wirus ten przenosi się droga kropelkową, czyli na przykład podczas rozmowy, czy przez kichnięcie.
3. Szczepienia
Grypa jest wirusem, który jest obecny w całej Europie. Bardzo łatwo ulega mutacji, przez co warto odnawiać szczepienia co roku.
4. Przed nią można się ochronić
Nie tylko przez szczepionki, ale także poprzez dobrą higienę. Należy myć ręce, po kontakcie z innymi. Kiedy ktoś jest chory i kicha, możesz się zasłonić i w te sposób ochronisz się przed infekcją.
5. Nie lekceważ jej
Grypa jest niegroźna, jeśli podejdziemy do jej leczenia w odpowiedni sposób. Jeśli jednak zignorujemy objawy grypy i nie wyleczymy jej do końca, może się ona przekształcić w znacznie groźniejszą chorobę. Dlatego lepiej udać się do lekarza, kiedy widzimy u siebie objawy grypy.
Powiązane artykuły
-
Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem
Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!
-
Dlaczego warto badać gęstość kości?
Osteoporoza jest bardzo często nazywana „cichym złodziejem”, gdyż choroba ta może przez długi czas rozwijać się bez jakichkolwiek objawów, równocześnie stopniowo osłabiając nasze kości. Można jednak wcześniej temu zapobiec podejmując działania profilaktycznie w postaci densytometrii, czyli badania gęstości tkanki kostnej.
-
Produkty, których nie może zabraknąć w Twojej diecie podczas miesiączki
Każda kobieta doskonale zna ból związany z miesiączkowaniem oraz ma swój sprawdzony lek na jego uśmierzenie. Jednak zanim sięgniemy po farmaceutyki warto poznać potrawy oraz składniki, które są w stanie ten ból lekko uśmierzyć, lub całkowicie wyeliminować jeśli tylko włączymy je do swojej diety przed lub w trakcie okresu.
-
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny
Masz obawy co do tego, czy Twoja miesiączka aby na pewno jest normalna? Twój okres pojawia się co tydzień? A może regularnie, ale jest niemal niezauważalny? Dowiedz się, co świadczy o tym, że powinnaś się wybrać do ginekologa.
Kamila
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny 2017-03-06 08:35:45 2017-02-28 09:08:26