Ciąża

Stan począwszy od zapłodnienia aż do porodu. Ciąża wiąże się ze sporymi zmianami w ciele kobiety, ma także związek z charakterystycznymi dolegliwościami. Ciężarna kobieta powinna szczególnie na siebie uważać i dbać o siebie i nienarodzone dziecko. Znajdziesz u nas porady na każdy tydzień ciąży.


Jakie sygnały daje nam nasze ciało - pierwsze objawy ciąży

Początek ciąży to wyjątkowy okres, gdy nasze ciało wysyła sygnały, aby powiedzieć nam, że idą wielkie zmiany. W tym czasie jest należy być czujnym i nauczyć się odczytywać objawy. Jakie to dokładnie objawy? Czy znasz oznaki wczesnej ciąży? Sprawdź i poznaj je wszystkie, aby nic Cię nie zaskoczyło.

Co daje ubezpieczenie w ciąży?

Planujesz zajście w ciążę? Zadbaj wcześniej o odpowiednią ochronę finansową. W końcu, gdy będziesz spodziewać się maluszka, może wydarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji. Lepiej być na nie przygotowanym. Dowiedz się, co daje ubezpieczenie w ciąży oraz gdzie je najlepiej kupić.

Tabletka „dzień po” – co musisz o niej wiedzieć?

Tabletka „dzień po” jest w Polsce tematem dosyć kontrowersyjnym. Naszym zdaniem niesłusznie i właśnie dlatego chcielibyśmy przedstawić wam najważniejsze informacje z nią związane.

Jesteś w ciąży? Koniecznie upamiętnij ten okres.

Ciąża nie bez przyczyny jest nazywana stanem błogosławionym. Jest to dla kobiety cudowny okres, ale także momentami bardzo ciężki. Owocem ciąży będzie pojawienie się na świecie dziecka. Zanim się nie spostrzeżemy, nasz maluszek będzie z nami. Warto mieć jakąś pamiątkę z okresu ciąży. Bez wątpienia takową jest profesjonalna sesja zdjęciowa.

Prawdy i mity na temat zapłodnienia

Istnieje wiele błędnych przekonań na temat zapłodnienia i ciąży. Sporo osób nie rozumie całego procesu ani nie wie, co dzieje się w trakcie rozwoju embrionu. Dlatego wyjaśniamy, co jest prawdą, a co mitem. Kiedy dochodzi do zapłodnienia? Jakich fałszywych informacji warto unikać?

Jak obliczyć datę porodu od miesiączki?

Wybierając się na pierwszą wizytę ginekologiczną po tym, gdy test ciążowy wykonany w warunkach domowych wyszedł pozytywnie, z pewnością w Twojej głowie pojawia się mnóstwo pytań dotyczących ciąży oraz porodu. Tym, jaki najczęściej można spotkać jest zastanawianie się w jaki sposób można obliczyć datę porodu jeszcze przed wizyta lekarską lub w jaki sposób sam ginekolog - położnik podaje taką datę.