Ciąża

Jakie są główne objawy ciąży?

Pierwsze objawy ciąży, takie jak poranne mdłości czy powiększonie piersi, pojawiają się u kobiet zwykle dopiero po kilku tygodniach od zapłodnienia. Co więcej, nie każda kobieta odczuwa zmiany w swoim ciele w taki sam sposób, ponieważ u niektórych ciężarnych mogą być one bardziej nasilone, a u innych wręcz niezauważalne. Jakie mogą być główne objawy zajścia w ciąże? 

5 wkurzających sytuacji każdej kobiety w ciąży

Jesteś w ciąży? Gratulujemy! To dla Ciebie niezwykle piękny czas. Jednak musisz przygotować się też na sytuacje stresujące, denerwujące czy takie, które wręcz będą Cię wyprowadzały z równowagi. O czym mowa?

Jesteś fit maniaczką? Twoje szanse na ciążę maleją!

Dbasz o siebie, żyjesz aktywnie, a mimo to nie możesz zajść w ciążę? Winna może być zbyt duża dawka aktywności fizycznej i częsty jej skutek, czyli niedowaga. Coraz więcej badań potwierdza – jeśli spędzasz godziny dziennie na siłowni lub jesteś fanką maratonów, możesz mieć problem z poczęciem.

Co gwarantuje NFZ kobiecie w ciąży oraz po porodzie?

Temat ten bardzo interesuje szereg kobiet, które obecnie czekają na przyjście na świat swojego maleństwa. Nie wszystkie jednak wiedzą, na co tak naprawdę mogą liczyć od Narodowego Funduszu Zdrowia, jaka pomoc im się ustawowo należy. Postanowiliśmy więc rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sprawie!

Co przysługuje kobiecie w ciąży w pracy?

Ciąża to wyjątkowy stan w życiu każdej kobiety. Musi ona bowiem wtedy w bardzo szczególny sposób zadbać o swoje (i nie tylko swoje) zdrowie. Jednak wiele kobiet decyduje się na to, by w ciąży normalnie pracować (dopóki oczywiście jest to możliwe). Powinny one zatem wiedzieć, jakie mają przywileje!

Poradnik ciężarnej kobiety: czy można sprawdzić płeć dziecka?

Jesteś w ciąży – to dla Ciebie szczególny, piękny czas, który starasz się przeżywać jak najlepiej. Mimo charakterystycznych dla tego stanu dolegliwości jesteś niezwykle szczęśliwa. Zastanawia Cię jednak to, czy w Twoim brzuchu zamieszkała dziewczynka czy też chłopiec? Są sposoby na to, by sprawdzić to bez usg!

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl