Ciąża

Stan począwszy od zapłodnienia aż do porodu. Ciąża wiąże się ze sporymi zmianami w ciele kobiety, ma także związek z charakterystycznymi dolegliwościami. Ciężarna kobieta powinna szczególnie na siebie uważać i dbać o siebie i nienarodzone dziecko. Znajdziesz u nas porady na każdy tydzień ciąży.


Produkty, które są zakazane w ciąży. Tego unikaj!

Kobiety w okresie ciąży powinny unikać niektórych składników pokarmowych, aby nie zaszkodzić dziecku, gdyż wszystko co przyszła mama zje lub wypije, za pośrednictwem pępowiny dostaje się automatycznie także do krwi płodu. Wszystkie pokarmy oraz stosowane używki, mają więc w tym czasie ogromny wpływ na rozwój dziecka. Warto więc już wcześniej, najlepiej w okresie planowania ciąży, zapoznać się z produktami, które są zakazane w tych 9 ważnych miesiącach.

Co możesz jeść, a czego powinnaś unikać będąc w ciąży?

Przepiękny czas macierzyństwa jest również czasem ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń. Wiele kobiet, zwłaszcza w przypadku pierwszej ciąży kompletnie nie ma pojęcia, co będzie się działo i na co będzie sobie można pozwolić w tym czasie. Sen z powiek spędzają przede wszystkim kwestie ruchu i aktywności zawodowej, a po drugie spożywane pokarmy. Faktem jest bowiem, że ciąża to moment, w którym przyszła mama jada tak naprawdę za dwoje. Warto więc, by przyjmowane posiłki były maksymalnie zdrowe przede wszystkim dla pociechy rosnącej w brzuszku.

Codzienne problemy, które znają tylko kobiety w ciąży. Zgadzacie się?

Ciąża to niezwykły czas, którego doświadczają niemal wszystkie kobiety. Ilustratorka Linia Severinsen, która sama była dwukrotnie w tym błogosławionym stanie, postanowiła w wesoły sposób przedstawić problemy przyszłych mam.

Jak wrócić do formy po porodzie? Praktyczny poradnik dla młodych mam.

Każda świeżo upieczona matka marzy o tym, by po porodzie jak najszybciej wrócić do dawnej formy i odzyskać figurę. Niektóre kobiety mają to w genach, inne muszą ciężko zapracować na to, by powrócić do dawnej, zgrabnej sylwetki. Pamiętaj, że ciało kobiety podczas ciąży i tuż po porodzie się zmienia, potrzeba czasu aby wszystko wróciło do normy.

Jak powinna wyglądać dieta przyszłej mamy? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Ciąża jest szczególnym okresem w życiu kobiety. Jeśli planujesz dziecko bądź jesteś już w błogosławionym stanie, kilka rad na temat diety z całą pewnością Ci się przyda. Zmiana stylu życia na taki, który nie będzie szkodził ani Tobie, ani Twojemu dzidziusiowi jest w tym wypadku bardzo wskazana.

Stres w ciąży - skuteczne sposoby na jego zwalczanie

Popadłaś w błędne koło? Wiesz, że jesteś w stanie, który jest szczególny i nie powinnaś się denerwować? Jesteś świadoma tego, że nerwy szkodzą maluszkowi i Tobie, jednak nie umiesz nad nimi panować? Jeśli poradzisz sobie z jednym stresem, pojawia się kolejny i to z podwójną mocą? Nie martw się. To całkiem normalne, że masz obawy co do porodu i zdrowia dziecka. Całkiem naturalne są też zachwiania emocjonalne, których doświadczasz, ponieważ w Twoim ciele krąży teraz mieszanka hormonów ciążowych. Radzimy jak poradzić sobie z huśtawką nastrojów.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl