Oryginalna sałatka na lato, lekka, kolorowa, skomponowana z zielonej fasolki, sałaty rukoli, moreli i mozzarelli, z lekkim dressingiem z oliwki z oliwek i cytryny- to moja propozycja dla Was na dziś. Korzystajcie ze słońca i pięknego lata, jedząc lekko i zdrowo.

smakifrancji.blogspot.com
Przygotowanie : 20 min.
Gotowanie: 15 min.
Porcja dla 6 osób:
● 600 g zielonej fasolki
● 12 świeżych moreli
● sok z 1 cytryny
● garść rukoli (lub mieszanki młodych listków)
● 2 opakowania mozzarelli (250 g)
● ½ pęczka ziół (wedle uznania: bazylii, szczypiorku -opcjonalnie)
● 6 łyżek oliwy z oliwek
● sól, pieprz
Przygotowanie:
Fasolkę umyj, osusz, poodcinaj końce z obu stron, usuń nitkowate włókna i ugotuj około 15 minut na parze lub w osolonym wrzątku.
Po ugotowaniu przelej zimną wodą, pozostaw do ostudzenia.
Morele przetnij na pół, usuń pestki i podsmaż przez 5 minut na patelni z 1-2 łyżkami oliwy z oliwek.
Sok wyciśnięty z cytryny wymieszaj z resztą oliwy, dodaj sól i pieprz.
Mozzarellę pokrój na plasterki. Zioła drobno poszatkuj.
Ułóż wszystkie składniki na 6 talerzach, polej dressingiem i podaj.
Powiązane artykuły
-
Wykwintna sałatka z buraczków z cykorią i orzechami
Tę sałatkę na pewno polubią wszystkie weganie i wegetarianie oraz wszystkie osoby lubiące zdrowe sałatki i oczywiście czerwone buraczki. Jest prosta a zarazem wykwintna, podana z uprażonymi pestkami dyni, orzechami włoskimi oraz delikatnym dipem buraczkowo-pomarańczowym. Możecie ją również podać na wielkanocny stół. Przygotowując ją zainspirowałam się przepisem znanego francuskiego szefa kuchni Régisa Marcona, którego restauracja posiada trzy gwiazdki Michelin.
-
Przepis na wegetariański omlet z warzywami
Wegetariański omlet z warzywami, a wśród nich szpinakiem, który bardzo dobrze komponuje się z marchewką, papryką i ziemniakami oraz mozzarellą i ricottą. Omlet w takim wydaniu jest bardzo sycący i może stanowić samodzielne danie, które powinno przypaść do gustu nie tylko wegetarianom
-
Przepis na łososia z jabłkiem granny smith
Smaczna, zdrowa i elegancka przystawka z łososia i zielonego jabłka granny smith, którą możecie podać zarówno na specjalne okazje, jak i na co dzień. Ważne, żeby była ładnie podana! Estetyka również stanowi pożywienie. To, co jest radością dla oczu, jest również ucztą dla zmysłów i pokarmem dla duszy.
-
Smażona sałata rzymska z czerwoną cebulką
Sałata rzymska dzięki swojej wszechstronności prawie zawsze znajduje się w mojej lodówce. Surową można wykorzystać w wrapach z kapusty rzymskiej, a lekko sparzoną w gołąbkach. Dziś kolejny sposób na naszą sałatę! Szybko podsmażona na patelni z czerwoną cebulką smakuje wyśmienicie. W mniej niż 15 minut sałatka ląduje na naszym talerzu, jest to więc idealne danie (lub dodatek) dla zabieganych :)
Smaki Francji
Smażona sałata rzymska z czerwoną cebulką 2017-02-27 07:26:27 2017-02-25 14:49:19