Ta prosta a zarazem wykwintna sałatka jest niezwykle smaczna, wymaga niewielu składników i przygotowanie jej nie zajmuje dużo czasu, jest również idealna dla osób dbających o linię.

smakifrancji.blogspot.com
Przygotowanie: 20 min.
Gotowanie:15 min.
Porcja dla 4 osób:
● 10 małych porów
● 4 jajka
● 2 łyżki kaparów kaparów (z ogonkiem lub małych)
● 2 kromki czerstwego chleba
● 3 łyżki musztardy Dijon (lub musztardy francuskiej)
● 2 łyżki octu z białego wina
● 5 cl. oliwy z oliwek
● 2 gałązki koperku
● sól, pieprz
● 3 łyżki białego octu
Przygotowanie:
Pory umyj i osusz, odetnij zieloną część i końcówki z korzeniem. Pokrój na około1 cm kawałki. Wrzuć do gotującej wody, gotuj przez 10 minut. Odcedź i przepłucz zimną wodą.
Przygotuj sos winegret: ubij musztardę z octem i oliwą. Dopraw solą i pieprzem do smaku.
Rozgrzej piekarnik do 210°C. Chleb pokrój na małe kawałki i przypiecz w piekarniku.
Zagotuj wodę w małym rondlu. Wbij jajko do miseczki. Wlej ocet do wrzącej wody, zamieszaj energicznie łyżką i włóż jajko do wirującej wody. Gotuj przez 3-4 minuty. Wyjmij delikatnie przy pomocy łyżki cedzakowej i wyłóż na ręcznik papierowy. W ten sam sposób ugotuj pozostałe jajka.
Na talerze lub w miseczki wyłóż pory, kapary, kawałki przypieczonego chleba, polej winegretem i ułóż na wierzchu jajka w koszulkach. Udekoruj koperkiem.
Powiązane artykuły
-
Przepis na sałatkę z ciecierzycą i kolorowymi warzywami
Przepis na sałatkę z ciecierzycą i kolorowymi warzywami.
-
Przepis na kolorowe tabbouleh z quinoa
Kolorowe tabbouleh z komosą ryżową, pomidorkami koktajlowymi, ogórkiem, z dodatkiem ziarenek i soku z owocu granatu, i świeżymi listkami mięty, która nada smaku, świeżości i aromatu całości. Idealna przystawka na wiosnę i na lato.
-
Przepis na sałatę z rukolą, szparagami, awokado i truskawkami
Przepis na sałatę z rukolą, szparagami, awokado i truskawkami
-
Przepis na sałatkę warzywną
Uwielbiam sałatki warzywne. Mogę jeść codziennie inną i nigdy nie mam dość. Nie dość, że czuję się najedzona, to jeszcze mam poczucie, że jest to tzw. dobre najedzenie. Dlatego dziś zapraszam na jedno z moich ulubionych warzywnych połączeń.
Smaki Francji
Przepis na sałatkę warzywną 2017-04-11 07:31:49 2017-04-09 20:01:24