Dbanie o swoje ciało jest istotnym elementem funkcjonowania każdego człowieka, któremu nie jest obojętne jego samopoczucie, aparycja i wygląd zewnętrzny. W lecie, kwestie związane z bieganiem wydają się być dosyć proste – koszulka, spodenki i sportowe buty. Niestety zimą, sytuacja nieco się komplikuje i niewłaściwie dobrany strój sportowy, może spowodować utratę zdrowia czy też chęci do działania. Jak więc przygotować się na jogging zimą? Oto nasze wskazówki!
Jozef Polc @ 123rf.com
Bielizna termiczna
Zaopatrz się w bieliznę termiczną, która nie pozwoli na wyziębienie Twoich sfer intymnych i da Ci poczucie komfortu oraz wygody. Odpowiednio dobrana bielizna, to klucz do sukcesu i rozwiązanie wszelkiego rodzaju nieudogodnień przeszkadzających we właściwym i efektywnym uprawianiu nie tyko biegania, ale i każdego innego sportu.
Termiczny strój sportowy
Cały strój w którym biegasz powinien być odpowiednio wykonany, z materiałów nie przepuszczających mroźnego powietrza do skóry. Właściwa bluza i spodnie sprawią, ze będzie Ci wygodnie a ruchy nie będą ograniczone. Pamiętaj, że bieganie w kurtce zimowej nie jest dobrym pomysłem a i dodatkowo męczy co sprawia, że szybciej kończysz trasę i stajesz się niezadowolona z wyników swoich ćwiczeń.
Czapka, szalik
Szalik możesz sobie odpuścić, jednak nigdy nie zapominaj o czapce. Chroni ona całą głowę i uszy zapobiegając zapaleniom, bólom głowy, nawracającym migrenom czy innym schorzeniom, który są następstwem braku ochrony głowy w warunkach mroźnych i zimowych.
Właściwa pora dnia
Staraj się biegać tylko wtedy, gdy świeci słońce. Da Ci to poczucie większej energii i witalności a dodatkowo ogrzeje nieco w tę zimową aurę.
Adekwatne mierzenie sił na zamiary
Zadbaj o to by w okresie zimowym nie wymagać od siebie zbyt wiele. Mróz, plucha czy wiatr nie pomagają Ci w treningu a wręcz przeciwnie skutecznie go utrudniają. Pamiętaj, że więcej nie zawsze oznacza lepiej. Możesz biegać krócej, ale częściej dzięki czemu unikniesz demotywujących czynników, które spowalniają Twój organizm i prowadzą do wycieńczenia.
Powiązane artykuły
-
Życie bez kotleta – czy tak się da?
Od dawna trwa spór o to, czy można normalnie funkcjonować bez mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Z jednej strony obserwujemy żywienie konserwatywne oparte o mięso i produkty zwierzęce, z drugiej teoriom tym zaprzeczają sportowcy wegetarianie, weganie i ich rosnąca grupa w społeczeństwie na co dzień. Spór jest dość emocjonalny, a więc warto usunąć z niego zbędne zupełnie emocje i skupić się jedynie na faktach.
-
Czy wiesz, które gatunki ryb warto wprowadzić do swojej codziennej diety?
Niemal wszędzie słyszy się, że powinniśmy jeść często ryby, ponieważ są smaczne i zdrowe. Jednak czy na pewno wszystkie rodzaje ryb są wskazane w naszej diecie? Okazuje się, że nie. Niektóre ryby mają niewielką wartość odżywczą, inne żyjące w brudnych wodach zwierają szkodliwe toksyny, a te hodowane często zawierają antybiotyki. Podpowiadamy jak należy kupować ryby, aby wybrać te najzdrowsze.
-
7 najbardziej niezdrowych napojów, które rujnują Twoje zdrowie
Na rynku dostępnych jest wiele napojów bezalkoholowych i alkoholowych, które rujnują zdrowie. Warto wiedzieć, po które z produktów ze sklepowych półek nie sięgać. Rozsądne wybieranie napojów pozwala zmniejszyć ryzyko nadwagi, cukrzycy, nadciśnienia oraz wielu innych chorób cywilizacyjnych. Jakich napojów unikać?
-
9 najlepszych sposobów na powstrzymanie chęci jedzenia - nr 6 to nasz faworyt!
Uwielbiasz jeść, kochasz wszystko co pięknie pachnie, dobrze smakuje i ładnie wygląda i nie potrafisz powstrzymać się od zjedzenia kolejnej porcji? Niestety twoja waga ciągle rośnie i tak będzie dalej, jeżeli nie opracujesz w głowie planu, który pogodzi ochotę na jedzenie z marzeniem o pięknym ciele. Przygotowaliśmy dla ciebie kilka trików, które pomogą ci zapanować nad twoim obżarstwem.
Kamila
9 najlepszych sposobów na powstrzymanie chęci jedzenia - nr 6 to nasz faworyt! 2016-11-13 06:54:53 2016-11-08 10:43:47