Na rower chętnie wsiadamy nie tylko wiosną i latem, ale również w chłodniejszych porach roku. Niezależnie od tego, kiedy chcemy wybrać się na przejażdżkę jednośladem, warto się do niej odpowiednio przygotować i sprawdzić nie tylko stan roweru, ale również przemyśleć swój ubiór i zestawić go tak, aby był wygodny i dopasowany do pogody. Na jaką odzież należy stawiać w poszczególnych porach roku? Podpowiadamy.
Jak ubrać się na rower wiosną i jesienią?
Po rower bardzo często sięgamy wiosną i jesienią, kiedy warunki pogodowe nie są jeszcze idealne, lecz na tyle komfortowe, by móc dojechać jednośladem zarówno do pracy, jak i wybrać się na wycieczkę. W tym okresie pogoda często jest zmienna, dlatego odzież na rower powinna być wykonana z odpowiednich materiałów. Przy takiej aurze dobrze sprawdza się ubiór warstwowy. Powinien składać się z koszulki termoaktywnej z krótkim rękawem, a także bluzy kolarskiej lub kamizelki rowerowej oraz wodoodpornej i przeciwpotnej kurtki, a także spodni rowerowych z długimi nogawkami lub o długości 3/4.
Jak ubrać się na rower latem?
Strój na rower latem również powinien być dobrze przemyślany, ponieważ zwłaszcza podczas długich wycieczek musimy liczyć się z tym, że mimo pięknej i słonecznej aury, w pewnym momencie zaskoczy nas burza. Co więcej, w tym okresie należy zadbać szczególnie o to, aby strój pomagał nam utrzymywać odpowiednią temperaturę ciała i eliminował ryzyko przegrzania. Latem nasza stylizacja może składać się z wyłącznie z elementów takich jak spodenki na rower oraz koszulka termoaktywna z krótkim rękawem. Jeśli jednak wybieramy się na dłuższą przejażdżkę, warto zabrać ze sobą również kurtkę przeciwdeszczową na wypadek burzy, a także dodatki takie jak okulary przeciwsłoneczne czy czapka z daszkiem.
Jak ubrać się na rower zimą?
Zimą strój na rower powinien być dostosowany do warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Dlatego najlepiej w tym okresie ubierać się na tak zwaną cebulkę, aby w razie potrzeby móc regulować temperaturę ciała zdejmując lub ubierając kolejną warstwę. Zimą musimy szczególnie zadbać o ochronę newralgicznych punktów na naszą ciele, a więc o szyję, głowę, dłonie czy stopy. Nasz strój może składać się z elementów takich jak skarpety rowerowe, długich spodni, koszulki termoaktywnej z długim rękawem, bluzy rowerowej lub polaru bądź kamizelki oraz kurtki. Przy temperaturach poniżej zera, warto ubrać bieliznę termoaktywną, chustę lub szalik, czapkę, a także rękawiczki.
Powiązane artykuły
-
Uśmiech otwiera wiele serc
Śmiejąc się pobudzamy nasz organizm, relaksujemy się i stajemy się po prostu szczęśliwsi. Co ważne, nasz mózg nie widzi różnicy pomiędzy śmiechem wywołanym, a szczerym. Także nie ważne jak, ale po prostu śmiejmy się. Rozmowa z trenerką jogi śmiechu PAULINĄ KAWĄ
-
Dieta idealna, czyli jak jedzenie wpływa na proces starzenia i pojawianie się chorób
Psychiatra z Kalifornii W.M Bortz powiedział: "Żyjemy zbyt krótko i umieramy zbyt długo. Fizyczną dojrzałość osiągamy w wieku 25 lat, dojrzałość emocjonalną w wieku 35 lat, dojrzałość intelektualną w wieku 45 lat. Dojrzałość duchowa przychodzi jeszcze później. Jest tragiczne, iż właśnie wtedy, gdy jesteśmy w szczycie formy mentalno-duchowej, większość z nas zabija postępująca degradacja ciała".
-
Dlaczego po posiłku dopada Cię chęć na słodycze, czyli 4 proste sposoby na rozwiązanie problemu
Wracasz do domu z pracy, jesz obiad i nagle dopada Cię ochota na coś słodkiego? Mimo sytego posiłku ochota na słodkie nie mija, wręcz przeciwnie? Niestety nie Ty jeden masz z tym problem. Pocieszę Cię, że ponad 70% osób czuje się podobnie. Jednak czy to normalne? Gdzie popełniamy błędy? Jaka jest przyczyna tego zjawiska?
-
Postanowienia noworoczne – jak ich dotrzymać?
Początek nowego roku to dobry czas na podsumowanie minionych dwunastu miesięcy, na wyciągniecie wniosków i spojrzenie na wszystko z dystansem. Jest to odpowiedni moment, aby zastanowić się nad tym, co chcemy osiągnąć w 2020 roku.
Kamila
Postanowienia noworoczne – jak ich dotrzymać? 2017-01-03 08:18:18 2017-01-02 20:48:29