Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Zastanawialiście się kiedyś ile czasu mija na ocenę pierwszego wrażenia? Muszę was trochę zmartwić, bo bardzo niewiele tylko kilka sekund , a czasami i mniej. Nieważne czy to rozmowa kwalifikacyjna czy randka. Wszędzie liczy się, aby zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie. Łatwiej jest osobom pewnym siebie. Jednak chcę pomóc osobom takim jak ja, które czasami mają problem z byciem pewnym siebie.
3.bp.blogspot.com
Czynniki, które decydują o pierwszym wrażeniu:
Twoje nastawienie do sytuacji.
Wszystko zależy od twojego nastawienia. Czasami wystarczy zmienić myślenie, aby twoje życie było lepsze. Jeśli chcesz zmienić coś, to zacznij od siebie. Negatywne emocje i myśli powodują że wszystko przychodzi trudniej. Jeśli idziesz przykładowo na rozmowę o nową pracę bądź zawsze dobrze nastawiony oraz skupiaj się na swoich tylko mocnych stronach. Jeśli zapytają cię o coś co jest twoją słabą stroną, to powiedz że uwielbiasz wyzwania i szybko uczysz się nowych rzeczy. Odpowiednie nastawienie przydaje się również w kontaktach towarzyskich. Jeśli masz randkę to pomyśl o tym jako okazję do normalnej rozmowy, wymiany poglądów. Nie zakładaj od razu że to mężczyzna twojego życia i musisz go zdobyć.
Pewność siebie
Pewne siebie osoby są zazwyczaj bardzo energiczne i skłonne do spontanicznych działań. A brak energii na starcie jest brane jako brak zaangażowania w pracę. Brak zainteresowania rozmówcą.
Mowa ciała
Kontakt niewerbalny inaczej potocznie zwany językiem ciała mówi o nas wiele więcej niż sami o sobie mówimy. Jak nauczyć się kontrolować swoją postawę ciała?
Zdradzę wam siedem sekretów pozytywnej mowy ciała. Na pierwszym miejscu zawsze na twarzy powinien widnieć uśmiech. Bądź uśmiechnięta. To o czym myślisz jest widoczne na twojej twarzy. Jeśli będziesz wyglądać na smutną, to będziesz mniej atrakcyjna dla otoczenia. Gestykulacja jest ważna, ale warto pamiętać, żeby nie machać rękami zbyt mocno. Podczas gestykulacji pamiętaj aby mieć złączone palce, dłonie trzymaj zawsze poniżej linii podbródka oraz unikaj krzyżowania rąk i nóg. Podczas rozmowy od czasu do czasu warto przytakiwać głową, ale nie rób tego zbyt często. Ważne jest utrzymywanie kontaktu wzrokowego. Ważna jest postawa ciała. Garbienie się jest nieatrakcyjne. Podczas mówienia stój prosto, a gdy słuchasz pochyl się do przodu. Stój tak blisko rozmówcy, żebyś czuł się komfortowo. Subtelnie odzwierciedlaj mowę ciała innych ludzi. Jednak nie małpuj ślepo rozmówcy.
Kontakt wzrokowy
Utrzymywanie kontaktu wzrokowego to najważniejsza część rozmowy z drugą osobą. Jeżeli będziesz uciekać wzrokiem na boki, to może oznaczać z twojej strony brak zainteresowania rozmówcą. Warto poćwiczyć utrzymanie kontaktu wzrokowego np. grając w zgadywanki jaki kolor oczu ma partner?
Ciekawość to również umiejętność słuchania. Bądź zainteresowany tym o czym mówi druga osoba nawet jeśli nie jesteś tym tematem zainteresowany. Możesz później zmienić temat.
Trzymanie innych na dystans
Zazwyczaj jest tak, że czasami budujemy wokół siebie zbyt wysoki mur obronny i trudno innym jest przedostać się do nas. Nie trzymaj ludzi zbyt daleko od siebie, bo później trudniej ci będzie nawiązać kontakty towarzyskie czy biznesowe. Postaraj się uwierzyć, że istnieją na tym świecie dobrzy ludzie.
Powiązane artykuły
-
Historia dojrzewania miłości w kilkunastu ilustracjach. Tak powinna wyglądać
Miłość od pierwszej chwili spotkania do ostatniego oddechu jest czymś niewyrażalnie pięknym. Najczęściej możesz ją zobaczyć w codziennych małych gestach i przy wspólnie spędzonych chwilach. Ilustrator Pascal Campion wie jak ją wyrazić w rysunku, aby niemalże poczuć ja na własnej skórze. Warto doceniać małe rzeczy. Prawdziwa miłość to...
-
Rozmowa kwalifikacyjna – co powinieneś zrobić tuż „po”?
Dla wielu osób zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to już połowa sukcesu. Zwykle możemy odetchnąć, gdy jesteśmy już po tego typu spotkaniu – czy jednak na pewno? Otóż 24h po rozmowie kwalifikacyjnej to czas, aby dokładnie przeanalizować przebieg całego spotkania i zastanowić się nad innymi argumentami, które skłonią potencjalnego pracodawcę do zatrudnienia Ciebie. Dodatkowo, taka szczegółowa analiza spotkania pozwoli Ci poprawić ewentualne błędy, dzięki czemu już na kolejnych rozmowach kwalifikacyjnych będziesz wypadać znacznie lepiej i pewniej. Poznaj kilka kluczowych rzeczy, które powinieneś zrobić tuż po rozmowie o pracę.
-
Jak pokonać jesienną depresję i cieszyć się życiem?
Jesienią organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości promieni słonecznych, przez co łatwiej jest o złe samopoczucie. Można z nim walczyć i starać się cieszyć każdym jesiennym dniem. Jak nie dać się słocie i kapryśnej pogodzie? Jak znaleźć pozytywne aspekty końca lata?
-
Cześć, to ja, ex-Anorektyczka!
Tak chyba zaczęłabym rozmowę na spotkaniu AA (Anonimowych Anorektyczek). A one poraziłyby mnie swoim spojrzeniem i padłabym trupem u ich stóp…
Singielka
Cześć, to ja, ex-Anorektyczka! 2016-11-07 08:31:49 2016-11-06 20:15:28